Hyundai Terracan 2005

Evidováno
195
Způsobilost na STK
87,8 %
Ø nájezd (medián)
188 223 km
Dovezeno (56 ks)
29 %

Způsobilé na 30 dnů 10,3 % · Nezpůsobilé 1,1 % (celkem 11,4 % bez plné způsobilosti, z 2 200 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 6,9 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.

V roce 2005 eviduje registr Hyundai Terracanu 195 vozů. Vrchol popularity je za námi, registrace postupně ustupují. V provozu jich zůstává 130 vozů (66,7 %); ze zahraničí dovezeno 56 vozů (28,7 %).

Ročník 200587,8 %
Model celkem87,8 %
Značka celkem94,3 %

Nejčastější motory a barvy

V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 2.9 Nafta 120 kW (92,8 %), 2.9 Nafta 110 kW (7,2 %).

Barevně převládá stříbrná-metal (24,1 %), druhá nejčastější je černá (21,5 %).

Způsobilost na STK a závažnost závad

Z 2 200 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 2005 mělo plnou způsobilost 87,8 %. Model jako celek dosahuje 87,8 %, tento ročník je tedy zhruba na úrovni průměru.

Plnou způsobilost mělo 87,8 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 10,3 % a „Nezpůsobilé“ 1,1 % ze všech prohlídek (celkem 11,4 % bez plné způsobilosti).

Meziročně je plná způsobilost o 1,6 procentního bodu vyšší než v předchozím ročníku 2004 (86,2 %). Může jít o projev faceliftu nebo technické modernizace v dané době.

Typický kus dnes

Typický stav tachometru je dnes 188 223 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 138 833 až 237 961 km. To odpovídá asi 8 963 km ročně, tedy mírně vyšší stáří a nižší roční nájezd (pod 15 000 km ročně).

Nejvíc kusů je ve Středočeském kraji (40,7 %), pak následují Praha a Ústecký kraj.

Závady podle oblasti a závažnosti

Kde tento ročník na STK nejčastěji selhává. Lehké závady (A) projdou s doporučením, vážné (B) vyžadují opakovanou prohlídku do 30 dnů, nebezpečné (C) znamenají, že vozidlo nesmí být provozováno.

OblastCelkemPodíl
Podvozek a části připevněné k podvozku2 02636,6 %
Brzdové zařízení1 18421,4 %
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení95717,3 %
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav5159,3 %
Řízení3436,2 %
Identifikace vozidla2244,1 %
Výhledy2163,9 %
Obtěžování okolí631,1 %

Nejčastější závady STK

1
Povrchová koroze rámu nebo pomocného rámu vozidla, která nemá vliv na pevnost konstrukce vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.1.3.1
766×
2
Povrchová koroze kabiny, karosérie nebo nástavby vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.2.1.1.1
593×
3
Mírná povrchová koroze / oxidace brzdového potrubí.
Brzdové zařízení · kód 1.1.11.3.1
437×
Zobrazit dalších 5 závad
4
Vnější krycí sklo, těleso nebo optický systém potkávacího světlometu nebo dálkového světlometu poškozený, ale stav poškození zjevně neovlivňuje jeho fotometrické vlastnosti (např. intenzita vyzařovaného světla, kresba) nebo možnost jeho seřízení.
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení · kód 4.1.1.2.1
286×
5
U zařízení k osvětlení zadní tabulky registrační značky nesvítí některý světelný zdroj.
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení · kód 4.7.1.2.1
238×
6
Netěsnost nápravy.
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav · kód 5.1.1.5.1
217×
7
Brzdový kotouč nadměrně zkorodovaný (hloubková koroze) - poškozená funkční plocha zjevně nepřesahuje 1/5 její šířky nebo brzdový kotouč s rýhami zjevně nepřesahující hloubku rýhy 1,5 mm.
Brzdové zařízení · kód 1.1.14.1.1
203×
8
Prachovky pohyblivých spojů pákového mechanismu řízení jsou poškozené.
Řízení · kód 2.1.3.7.1
192×

Motorizace ročníku 2005

MotorPočetSTK~cena
2.9 Nafta 120 kW18187,5 %69 900 Kč

Z registru vozidel

Složení Hyundai Terracanu 2005 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.

Dovezeno z

Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.

  • Německo42,9 % · 24 vozidel
  • Itálie14,3 % · 8 vozidel
  • Slovensko5,4 % · 3 vozidla
  • Lucembursko3,6 % · 2 vozidla
  • Rakousko3,6 % · 2 vozidla
  • ostatní země5,4 % · 3 vozidla
  • země neurčena25,0 % · 14 vozidel

Kraj STK stanice

prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele

  • Středočeský kraj16,4 % · 360 prohlídek
  • Hlavní město Praha12,1 % · 266 prohlídek
  • Ústecký kraj11,7 % · 258 prohlídek
  • ostatní59,8 % · 1 316 prohlídek

Barva

podíl z evidovaných vozidel

  • Stříbrná metalíza24,1 % · 47 vozidel
  • Černá21,5 % · 42 vozidel
  • Šedá9,2 % · 18 vozidel
  • Černá metalíza8,7 % · 17 vozidel
  • Šedá metalíza6,7 % · 13 vozidel
  • ostatní29,7 % · 58 vozidel

Co u tohoto ročníku eviduje registr

Tažné zařízení
80,4 %
evidováno u 218 vozů
ABS
57,6 %
evidováno u 156 vozů
Airbag
6,6 %
evidováno u 18 vozů
Katalyzátor
5,9 %
evidováno u 16 vozů

Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.

Emisní norma

Norma je v registru uvedena u 34,3 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.

EURO 3 · 97,8 %EURO 4 · 2,2 %

Jiné ročníky Hyundai Terracanu

Proklepněte konkrétní Hyundai Terracan 2005

Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.