Hyundai Terracan 2006

2.9 Nafta 120 kW

Kód motoru: J3

Specifikace motoru

Nafta
Palivo
120 kW
Výkon (163 k)
~2 900 cm³
Objem
8,9 l/100 km
Ø spotřeba
227 g/km
Ø CO₂
169 km/h
Max. rychlost
Kategorie Nákladní N1G· Emisní norma Euro 3· Ø hmotnost 2 169 kg· rozvor 2 750 mm· délka 4 702 mm
Zahrnuté varianty paliva: nafta

Charakter motoru

Větší turbodiesel cílí na vyšší výkon a schopnost tahat těžké přívěsy. Platí se to ale vyššími provozními náklady a komplikovanější údržbou.

U dieselů v tomto stáří je klíčové prověřit stav DPF filtru, EGR ventilu, vstřikovačů a systému common-rail. Servisní historie s doloženými výměnami oleje a paliva je zásadní.

Evidováno
125
V provozu
82
Způsobilost na STK
88,9 %
STK kontrol
1 365

Způsobilé na 30 dnů 8,7 % · Nezpůsobilé 1,8 % (celkem 10,5 % bez plné způsobilosti, z 1 365 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 5,4 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.

2.9 Nafta 120 kW je první nejpočetnější motorizace u Hyundai Terracanu ročníku 2006. V registrech je evidováno 125 vozů (100,0 % ročníku).

V registru je nejčastěji evidován pod motorovým kódem J3.

Tato motorizace88,9 %
Ročník celkem89,0 %
Model celkem87,8 %
Značka celkem94,3 %

Způsobilost na STK podle nájezdu

Jak se mění způsobilost na STK s rostoucím počtem najetých kilometrů. Vypočteno z reálných záznamů STK této motorizace.

Pásmo nájezduZpůsobilost na STK
do 100 000 km94,2 %
100-200 000 km86,1 %
200-300 000 km85,8 %
nad 300 000 km81,3 %

Spolehlivost mezi motory ročníku

Plná způsobilost tohoto motoru je 88,9 % (1 365 prohlídek), tedy zhruba na úrovni průměru mezi motory ročníku 2006 (ročník průměrně 89,0 %).

Plnou způsobilost mělo 88,9 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 8,7 % a „Nezpůsobilé“ 1,8 % ze všech prohlídek (celkem 10,5 % bez plné způsobilosti).

Chybové kódy v paměti OBD

Při měření emisí se čte i paměť závad řídicí jednotky. Ukazujeme, jak často vozy této motorizace přijíždějí s uloženou chybou a které kódy se objevují nejčastěji.

0,0 %
měření této motorizace s uloženou chybou · průměr všech vozů: 3,2 %
Nejčastější kódy
Konkrétní kódy zatím nemáme v dostatečném počtu.
Co to znamená: uložená chyba je závada, kterou si řídicí jednotka pamatuje - často se projevuje rozsvícenou kontrolkou. Kliknutím na zvýrazněný kód se dostanete na jeho stránku: co o kódu víme a jak často se v ČR objevuje.
Menší vzorek: 505 měření - čísla berte orientačně.

Zdroj: otevřená data Ministerstva dopravy a STK

Jiné ročníky Hyundai Terracanu

Proklepněte konkrétní Hyundai Terracan 2006 2.9 Nafta 120 kW

Zadejte VIN a ověřte stav tachometru, STK záznamy a počet majitelů tohoto konkrétního motoru.