Fiat Talento 2020
2.0 Nafta 107 kW
Specifikace motoru
Způsobilé na 30 dnů 9,4 % · Nezpůsobilé 0,0 % (celkem 9,4 % bez plné způsobilosti, z 139 prohlídek)
Cenový odhadod 257 785 Kčmedián 448 162 Kčdo 482 790 Kč
První nejpočetnější motorizace u Fiatu Talenta ročníku 2020 je 2.0 Nafta 107 kW - registr eviduje 40 vozů (66,7 % z celkového ročníku).
Jde o 2.0 dCi M9R z rodiny Renault M9R.
Způsobilost na STK podle nájezdu
Jak se mění způsobilost na STK s rostoucím počtem najetých kilometrů. Vypočteno z reálných záznamů STK této motorizace.
| Pásmo nájezdu | Způsobilost na STK |
|---|---|
| do 100 000 km | 83,3 % |
| 100-200 000 km | 94,3 % |
Spolehlivost mezi motory ročníku
Plná způsobilost tohoto motoru je 90,7 % (139 prohlídek), tedy mírně pod průměrem (o 1,4 procentního bodu) mezi motory ročníku 2020 (ročník průměrně 92,0 %).
Plnou způsobilost mělo 90,7 % prohlídek; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 9,3 % a „Nezpůsobilé“ 0,0 % (celkem 9,3 % bez plné způsobilosti).
Naopak jde o nejhůře hodnocený motor ročníku, dokonce pod úrovní 2.0 Nafta 88 kW (95,0 %).
Chybové kódy v paměti OBD
Při měření emisí se čte i paměť závad řídicí jednotky. Ukazujeme, jak často vozy této motorizace přijíždějí s uloženou chybou a které kódy se objevují nejčastěji.
Zdroj: otevřená data Ministerstva dopravy a STK
Cenový odhad
Při nájezdu kolem 185 000 km, obvyklém v inzerci.
| Nájezd | Cena |
|---|---|
| 100 000 km | 537 000 Kč |
| 150 000 km | 477 000 Kč |
| 200 000 km | 420 000 Kč |
| 250 000 km | 379 000 Kč |
| 300 000 km | 330 000 Kč |
Cenový odhad pro tuto motorizaci
Motorizace 2.0 Nafta 107 kW se na trhu ojetých aut nabízí v mediánu za 448 162 Kč (při typickém nájezdu 185 466 km). Běžné rozmezí je 257 785–482 790 Kč.
Oproti mediánu ročníku 2020 (379 454 Kč) je tato motorizace o 18 % výše.
S nájezdem 100 000 km vychází odhad na 537 000 Kč, s nájezdem 300 000 km na 330 000 Kč.