Fiat Talento 2018
Způsobilé na 30 dnů 6,3 % · Nezpůsobilé 0,0 % (celkem 6,3 % bez plné způsobilosti, z 320 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 0,3 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.
Cenový odhadod 303 469 Kčmedián 373 464 Kčdo 447 204 Kč
Fiat Talento ročníku 2018 má v ČR 72 vozů. Model byl ve fázi, kdy popularita rostla. V provozu jich zůstává 71 vozů (98,6 %); dovoz po první zahraniční registraci tvoří 30,6 % (22 vozů).
Jak ročník stárne
Fiatu Talenta 2018 při každé pravidelné prohlídce, kterou tento ročník prošel: poprvé ve čtyřech letech, pak každé dva roky. Roky mezi tím vynecháváme, jede na ně jen část vozů a čísla by nešla srovnávat. Mezi 4 roky a 8 let klesla plná způsobilost o 1,5 %.
| Stáří | Způsobilost | Prostřední polovina |
|---|---|---|
| 4 roky | 90,4 % | - |
| 6 let | 92,4 % | - |
| 8 let | 88,9 % | - |
Tachometr je hodnota zapsaná do protokolu při prohlídce, zaokrouhlená na desetitisíce kilometrů. Prostřední polovina znamená, že čtvrtina vozů měla méně a čtvrtina více.
Nejčastější motory a barvy
V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 1.6 Nafta 107 kW (48,6 %), 1.6 Nafta 89 kW (33,3 %), 1.6 Nafta 92 kW (18,1 %).
Nejčastější barva je bílá (45,8 % všech kusů).
Způsobilost na STK a závažnost závad
Z 320 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 2018 mělo plnou způsobilost 93,7 %. Model jako celek dosahuje 91,6 %, tento ročník je tedy o 2,1 procentního bodu nad průměrem.
Plnou způsobilost mělo 93,7 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 6,2 % a „Nezpůsobilé“ 0,0 % ze všech prohlídek (celkem 6,2 % bez plné způsobilosti).
Ročník má vyšší podíl závažných závad (B+C celkem 40,5 %). Opotřebení už zasahuje bezpečnostní prvky.
Typický kus dnes
Typický stav tachometru je dnes 111 523 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 65 898 až 160 068 km. To odpovídá asi 13 940 km ročně, tedy mírně vyšší stáří a nižší roční nájezd (pod 15 000 km ročně).
Nejvíc kusů je ve Středočeském kraji (38,2 %), pak následují Praha a Jihočeský kraj.
Závady podle oblasti a závažnosti
Kde tento ročník na STK nejčastěji selhává. Lehké závady (A) projdou s doporučením, vážné (B) vyžadují opakovanou prohlídku do 30 dnů, nebezpečné (C) znamenají, že vozidlo nesmí být provozováno.
| Oblast | Celkem | Podíl |
|---|---|---|
| Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení | 125 | 33,6 % |
| Výhledy | 74 | 19,9 % |
| Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav | 63 | 16,9 % |
| Podvozek a části připevněné k podvozku | 58 | 15,6 % |
| Obtěžování okolí | 52 | 14,0 % |
Nejčastější závady STK
Zobrazit dalších 5 závadSkrýt další závady
Cenový odhad
Při nájezdu kolem 180 000 km, obvyklém v inzerci.
| Nájezd | Cena |
|---|---|
| 100 000 km | 483 000 Kč |
| 150 000 km | 413 000 Kč |
| 200 000 km | 353 000 Kč |
| 250 000 km | 320 000 Kč |
| 300 000 km | 267 000 Kč |
Cenový odhad
Typická tržní cena Fiat Talenta ročníku 2018 se podle aktuálních inzerátů pohybuje kolem 373 464 Kč (při mediánovém nájezdu 180 023 km). Běžné rozpětí je od 303 469 do 447 204 Kč, záleží na stavu, výbavě a skutečném nájezdu.
Výjimečně zachovalé kusy se nabízejí i za 470 852 Kč, naopak vozy s vyšším nájezdem nebo po opravách začínají kolem 227 400 Kč.
S nájezdem 100 000 km vychází odhad na 483 000 Kč, s nájezdem 300 000 km na 267 000 Kč.
Z registru vozidel
Složení Fiatu Talenta 2018 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.
Dovezeno z
Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.
- Německo40,9 % · 9 vozidel
- Francie22,7 % · 5 vozidel
- Rakousko13,6 % · 3 vozidla
- Belgie4,5 % · 1 vozidlo
- Itálie4,5 % · 1 vozidlo
- ostatní země13,6 % · 3 vozidla
Kraj STK stanice
prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele
- Středočeský kraj38,2 % · 145 prohlídek
- Hlavní město Praha33,7 % · 128 prohlídek
- Jihočeský kraj28,2 % · 107 prohlídek
Barva
podíl z evidovaných vozidel
- Bílá45,8 % · 33 vozidel
- Šedá27,8 % · 20 vozidel
- Zelená12,5 % · 9 vozidel
- Červená8,3 % · 6 vozidel
- Černá5,6 % · 4 vozidla
Co u tohoto ročníku eviduje registr
Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.
Emisní norma
Norma je v registru uvedena u 70,0 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.
Co z toho plyne pro kupujícího
Ročník 2018 patří u Talenta k nadprůměrně spolehlivým. Plná způsobilost je o 2,1 procentního bodu nad průměrem modelu.
Proklepněte konkrétní Fiat Talento 2018
Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.