Fiat Talento 2017

Evidováno
68
Způsobilost na STK
93,0 %
Ø nájezd (medián)
128 286 km
Dovezeno (19 ks)
28 %

Způsobilé na 30 dnů 7,0 % · Nezpůsobilé 0,0 % (celkem 7,0 % bez plné způsobilosti, z 343 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 0,6 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.

Cenový odhadod 231 744 Kčmedián 274 790 Kčdo 373 929 Kč

V roce 2017 eviduje registr Fiatu Talenta 68 vozů. Model byl ve fázi, kdy popularita rostla. V provozu jich zůstává 66 vozů (97,1 %); ze zahraničí dovezeno 19 vozů (27,9 %).

Ročník 201793,0 %
Model celkem91,6 %
Značka celkem92,7 %

Jak ročník stárne

Fiatu Talenta 2017 při každé pravidelné prohlídce, kterou tento ročník prošel: poprvé ve čtyřech letech, pak každé dva roky. Roky mezi tím vynecháváme, jede na ně jen část vozů a čísla by nešla srovnávat.

StáříZpůsobilostProstřední polovina
4 roky90,1 % -
6 let92,0 % -
8 let95,9 % -

Tachometr je hodnota zapsaná do protokolu při prohlídce, zaokrouhlená na desetitisíce kilometrů. Prostřední polovina znamená, že čtvrtina vozů měla méně a čtvrtina více.

Nejčastější motory a barvy

V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 1.6 Nafta 107 kW (63,2 %), 1.6 Nafta 92 kW (20,6 %), 1.6 Nafta 89 kW (16,2 %).

Nejčastější barva je bílá (45,6 % všech kusů).

Způsobilost na STK a závažnost závad

Z 343 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 2017 mělo plnou způsobilost 93,0 %. Model jako celek dosahuje 91,6 %, tento ročník je tedy mírně nad průměrem (o 1,3 procentního bodu).

Plnou způsobilost mělo 93,0 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 7,0 % a „Nezpůsobilé“ 0,0 % ze všech prohlídek (celkem 7,0 % bez plné způsobilosti).

Meziročně je plná způsobilost o 3,3 procentního bodu vyšší než v předchozím ročníku 1991 (89,6 %). Může jít o projev faceliftu nebo technické modernizace v dané době.

Typický kus dnes

Typický stav tachometru je dnes 128 286 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 75 221 až 194 880 km. To odpovídá asi 14 254 km ročně, tedy mírně vyšší stáří a nižší roční nájezd (pod 15 000 km ročně).

Nejvíc kusů je v Praze (37,6 %), pak následují Středočeský kraj a Jihočeský kraj.

Závady podle oblasti a závažnosti

Kde tento ročník na STK nejčastěji selhává. Lehké závady (A) projdou s doporučením, vážné (B) vyžadují opakovanou prohlídku do 30 dnů, nebezpečné (C) znamenají, že vozidlo nesmí být provozováno.

OblastCelkemPodíl
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení9428,7 %
Výhledy6820,8 %
Brzdové zařízení6018,3 %
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav5416,5 %
Podvozek a části připevněné k podvozku5115,6 %

Nejčastější závady STK

1
Poškození zasklení (praskliny, neprůhledné nebo poškrábané sklo) o velikosti nejvíce 1/3 výšky průhledné části zasklení, které se nachází v poli výhledu řidiče směrem dopředu, mimo vymezenou část stírané plochy čelního skla nebo poškození o velikosti menší než 20 mm, které se nachází ve vymezené části stírané plochy čelního skla.
Výhledy · kód 3.2.1.2
50×
2
U zařízení k osvětlení zadní tabulky registrační značky nesvítí některý světelný zdroj.
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení · kód 4.7.1.2.1
48×
3
Brzdový kotouč nadměrně zkorodovaný (hloubková koroze) - poškozená funkční plocha zjevně nepřesahuje 1/5 její šířky nebo brzdový kotouč s rýhami zjevně nepřesahující hloubku rýhy 1,5 mm.
Brzdové zařízení · kód 1.1.14.1.1
23×
Zobrazit dalších 5 závad
4
Je-li vyžadováno, není změna nebo úprava vozidla vyznačena v dokumentaci k vozidlu (dodatečná montáž tažného zařízení nebo ochranného rámu apod.).
Identifikace vozidla · kód 0.3.1.2
22×
5
Prachovky pohyblivých spojů pákového mechanismu řízení jsou poškozené.
Řízení · kód 2.1.3.7.1
18×
6
Poškození některého písmenného nebo číselného znaku registrační značky, které částečně snižuje její čitelnost.
Identifikace vozidla · kód 0.1.3.1
14×
7
Opotřebení v převodu ovladače parkovací brzdy nebo západkového mechanismu, které však nemá vliv na spolehlivost nebo funkci ovládání parkovací brzdy.
Brzdové zařízení · kód 1.1.6.2.1
14×
8
Tlumič pérování je poškozený nebo netěsný avšak tato závada nemá vliv na provozní vlastnosti vozidla.
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav · kód 5.3.2.2.1
14×

Motorizace ročníku 2017

MotorPočetSTK~cena
1.6 Nafta 107 kW4393,2 %373 929 Kč

Cenový odhad

231 744
od Kč
274 790
medián Kč
373 929
do Kč

Při nájezdu kolem 167 000 km, obvyklém v inzerci.

Cena podle nájezdu
NájezdCena
50 000 km389 000 Kč
100 000 km337 000 Kč
150 000 km288 000 Kč
200 000 km247 000 Kč
250 000 km224 000 Kč

Cenový odhad

Typická tržní cena Fiat Talenta ročníku 2017 se podle aktuálních inzerátů pohybuje kolem 274 790 Kč (při mediánovém nájezdu 167 124 km). Běžné rozpětí je od 231 744 do 373 929 Kč, záleží na stavu, výbavě a skutečném nájezdu.

Výjimečně zachovalé kusy se nabízejí i za 420 000 Kč, naopak vozy s vyšším nájezdem nebo po opravách začínají kolem 216 204 Kč.

S nájezdem 50 000 km vychází odhad na 389 000 Kč, s nájezdem 250 000 km na 224 000 Kč.

Z registru vozidel

Složení Fiatu Talenta 2017 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.

Dovezeno z

Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.

  • Německo63,2 % · 12 vozidel
  • Itálie10,5 % · 2 vozidla
  • Slovensko10,5 % · 2 vozidla
  • Francie5,3 % · 1 vozidlo
  • Nizozemsko5,3 % · 1 vozidlo
  • ostatní země5,3 % · 1 vozidlo

Kraj STK stanice

prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele

  • Hlavní město Praha35,9 % · 123 prohlídek
  • Středočeský kraj34,7 % · 119 prohlídek
  • Jihočeský kraj24,8 % · 85 prohlídek
  • ostatní4,7 % · 16 prohlídek

Barva

podíl z evidovaných vozidel

  • Bílá44,9 % · 31 vozidel
  • Šedá30,4 % · 21 vozidel
  • Černá14,5 % · 10 vozidel
  • Zelená7,2 % · 5 vozidel
  • Červená2,9 % · 2 vozidla

Co u tohoto ročníku eviduje registr

Tažné zařízení
55,3 %
evidováno u 119 vozů

Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.

Emisní norma

Norma je v registru uvedena u 59,5 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.

EURO 6 · 96,1 %EURO 5 · 3,1 %EURO 4 · 0,8 %

Jiné ročníky Fiatu Talenta

Proklepněte konkrétní Fiat Talento 2017

Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.