Fiat Talento 2017
1.6 Nafta 107 kW
Specifikace motoru
Charakter motoru
Středně objemový turbodiesel je v této výkonové třídě typická volba pro dálkaře a řidiče s vysokým ročním nájezdem. Točivý moment přichází nízko a spotřeba zůstává rozumná.
U dieselů v tomto stáří je klíčové prověřit stav DPF filtru, EGR ventilu, vstřikovačů a systému common-rail. Servisní historie s doloženými výměnami oleje a paliva je zásadní.
Způsobilé na 30 dnů 6,8 % · Nezpůsobilé 0,0 % (celkem 6,8 % bez plné způsobilosti, z 221 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 0,9 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.
Cenový odhadod 279 852 Kčmedián 373 929 Kčdo 420 000 Kč
První nejpočetnější motorizace u Fiatu Talenta ročníku 2017 je 1.6 Nafta 107 kW - registr eviduje 43 vozů (63,2 % z celkového ročníku).
V registru je nejčastěji evidován pod motorovým kódem R9M D4.
Způsobilost na STK podle nájezdu
Jak se mění způsobilost na STK s rostoucím počtem najetých kilometrů. Vypočteno z reálných záznamů STK této motorizace.
| Pásmo nájezdu | Způsobilost na STK |
|---|---|
| do 100 000 km | 91,1 % |
| 100-200 000 km | 92,9 % |
Spolehlivost mezi motory ročníku
Plná způsobilost tohoto motoru je 93,2 % (221 prohlídek), tedy zhruba na úrovni průměru mezi motory ročníku 2017 (ročník průměrně 93,0 %).
Plnou způsobilost mělo 93,2 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 6,8 % a „Nezpůsobilé“ 0,0 % ze všech prohlídek (celkem 6,8 % bez plné způsobilosti).
Chybové kódy v paměti OBD
Při měření emisí se čte i paměť závad řídicí jednotky. Ukazujeme, jak často vozy této motorizace přijíždějí s uloženou chybou a které kódy se objevují nejčastěji.
Zdroj: otevřená data Ministerstva dopravy a STK
Cenový odhad
Při nájezdu kolem 153 000 km, obvyklém v inzerci.
| Nájezd | Cena |
|---|---|
| 50 000 km | 501 000 Kč |
| 100 000 km | 439 000 Kč |
| 150 000 km | 375 000 Kč |
| 200 000 km | 319 000 Kč |
| 250 000 km | 290 000 Kč |
Cenový odhad pro tuto motorizaci
Motorizace 1.6 Nafta 107 kW se na trhu ojetých aut nabízí v mediánu za 373 929 Kč (při typickém nájezdu 152 765 km). Běžné rozmezí je 279 852–420 000 Kč.
Oproti mediánu ročníku 2017 (274 790 Kč) je tato motorizace o 36 % výše.
S nájezdem 50 000 km vychází odhad na 501 000 Kč, s nájezdem 250 000 km na 290 000 Kč.