Daihatsu Cuore 1996

Evidováno
97
Způsobilost na STK
94,7 %
Ø nájezd (medián)
105 652 km
Dovezeno (54 ks)
56 %

Způsobilé na 30 dnů 2,4 % · Nezpůsobilé 2,1 % (celkem 4,5 % bez plné způsobilosti, z 421 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 15,2 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.

Pro Daihatsu Cuore ročníku 1996 eviduje registr 97 vozů. Model byl ve fázi, kdy popularita rostla. Aktivně jezdí 13 vozů (13,4 %), dovoz tvoří 55,7 % ročníku (54 vozů).

Ročník 199694,7 %
Model celkem93,3 %
Značka celkem92,4 %

Jak ročník stárne

Daihatsu Cuore 1996 při každé pravidelné prohlídce, kterou tento ročník prošel: poprvé ve čtyřech letech, pak každé dva roky. Roky mezi tím vynecháváme, jede na ně jen část vozů a čísla by nešla srovnávat.

StáříZpůsobilostProstřední polovina
14 let85,7 % -
16 let84,6 % -
18 let90,2 % -

Tachometr je hodnota zapsaná do protokolu při prohlídce, zaokrouhlená na desetitisíce kilometrů. Prostřední polovina znamená, že čtvrtina vozů měla méně a čtvrtina více.

Nejčastější motory a barvy

V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 0.8 Benzín (48,5 %), 0.8 Benzín 32 kW (35,1 %), 0.8 Benzín 31 kW (16,5 %).

Barevně převládá červená-základní (27,8 %), druhá nejčastější je modrá-metal (14,4 %).

Způsobilost na STK a závažnost závad

Z 421 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 1996 mělo plnou způsobilost 94,7 %. Model jako celek dosahuje 93,3 %, tento ročník je tedy mírně nad průměrem (o 1,4 procentního bodu).

Plnou způsobilost mělo 94,7 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 2,4 % a „Nezpůsobilé“ 2,1 % ze všech prohlídek (celkem 4,5 % bez plné způsobilosti).

Meziročně je plná způsobilost o 2,6 procentního bodu nižší než v předchozím ročníku 1992 (97,2 %). Výsledek je potřeba číst i s přihlédnutím k věku, který hraje u starších ročníků velkou roli.

Ročník má nízký podíl závažných závad (B+C jen 8,5 %). Většina zjištěných problémů je drobná.

Typický kus dnes

Typický stav tachometru je dnes 105 652 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 78 707 až 137 000 km. To odpovídá asi 3 522 km ročně, tedy velmi nízký nájezd, často sezónně provozované kusy.

Nejvíc kusů je ve Středočeském kraji (37,3 %), pak následují Moravskoslezský kraj a Jihočeský kraj.

Vysoký podíl dovozů (55,7 %) je typický pro ročníky, které se v době novosti prodávaly hlavně v Německu a Rakousku. Dnes většina přijíždí právě ze zahraničí.

Závady podle oblasti a závažnosti

Kde tento ročník na STK nejčastěji selhává. Lehké závady (A) projdou s doporučením, vážné (B) vyžadují opakovanou prohlídku do 30 dnů, nebezpečné (C) znamenají, že vozidlo nesmí být provozováno.

OblastCelkemPodíl
Podvozek a části připevněné k podvozku74548,3 %
Brzdové zařízení42327,4 %
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení16710,8 %
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav1358,8 %
Řízení714,6 %

Nejčastější závady STK

1
Povrchová koroze kabiny, karosérie nebo nástavby vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.2.1.1.1
270×
2
Mírná povrchová koroze / oxidace brzdového potrubí.
Brzdové zařízení · kód 1.1.11.3.1
178×
3
Povrchová koroze rámu nebo pomocného rámu vozidla, která nemá vliv na pevnost konstrukce vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.1.3.1
156×
Zobrazit dalších 5 závad
4
Brzdový kotouč nadměrně zkorodovaný (hloubková koroze) - poškozená funkční plocha zjevně nepřesahuje 1/5 její šířky nebo brzdový kotouč s rýhami zjevně nepřesahující hloubku rýhy 1,5 mm.
Brzdové zařízení · kód 1.1.14.1.1
120×
5
Drobné netěsnosti ve spojích výfukového systému.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.2.1.1
85×
6
Palivové potrubí / hadice nebo jejich spojovací prvky (spony) jsou poškozené, ale tato závada nemá vliv na spolehlivost a těsnost systému.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.3.5.1
67×
7
Některá část výfukového systému je nedostatečně upevněna nebo upevnění výfukového systému neodpovídá požadavkům a tato závada nemá vliv na funkci systému.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.2.2.1
56×
8
Prachovky pohyblivých spojů pákového mechanismu řízení jsou poškozené.
Řízení · kód 2.1.3.7.1
51×

Z registru vozidel

Složení Daihatsu Cuore 1996 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.

Dovezeno z

Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.

  • Německo5,6 % · 3 vozidla
  • Rakousko3,7 % · 2 vozidla
  • Německo (NDR)1,9 % · 1 vozidlo
  • země neurčena88,9 % · 48 vozidel

Kraj STK stanice

prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele

  • Středočeský kraj35,2 % · 148 prohlídek
  • Moravskoslezský kraj29,9 % · 126 prohlídek
  • Jihočeský kraj29,2 % · 123 prohlídek
  • ostatní5,7 % · 24 prohlídek

Barva

podíl z evidovaných vozidel

  • Červená základní27,8 % · 27 vozidel
  • Modrá metalíza14,4 % · 14 vozidel
  • Bílá12,4 % · 12 vozidel
  • Fialová metalíza12,4 % · 12 vozidel
  • Žlutá základní6,2 % · 6 vozidel
  • ostatní26,8 % · 26 vozidel

Co u tohoto ročníku eviduje registr

Katalyzátor
52,6 %
evidováno u 50 vozů
Airbag
8,4 %
evidováno u 8 vozů
Tažné zařízení
5,3 %
evidováno u 5 vozů

Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.

Emisní norma

Norma je v registru uvedena u 8,4 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.

EURO 2 · 62,5 %EURO 1 · 37,5 %

Jiné ročníky Daihatsu Cuore

Proklepněte konkrétní Daihatsu Cuore 1996

Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.