Daihatsu Charade 1996
Způsobilé na 30 dnů 4,1 % · Nezpůsobilé 2,5 % (celkem 6,6 % bez plné způsobilosti, z 320 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 16,9 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.
Daihatsu Charade ročníku 1996 má v ČR 97 vozů. V provozu jich zůstává 13 vozů (13,4 %); dovoz po první zahraniční registraci tvoří 57,7 % (56 vozů).
Nejčastější motory a barvy
V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 1.5 Benzín 66 kW (58,8 %), 1.3 Benzín 62 kW (23,7 %), 1.3 Benzín (12,4 %).
Nejčastější barva je modrá-metal (35,1 % všech kusů).
Způsobilost na STK a závažnost závad
Z 320 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 1996 mělo plnou způsobilost 92,1 %. Model jako celek dosahuje 94,5 %, tento ročník je tedy o 2,4 procentního bodu pod průměrem.
Plnou způsobilost mělo 92,1 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 4,1 % a „Nezpůsobilé“ 2,5 % ze všech prohlídek (celkem 6,6 % bez plné způsobilosti).
Meziročně je plná způsobilost o 4,3 procentního bodu nižší než v předchozím ročníku 1993 (96,5 %). Výsledek je potřeba číst i s přihlédnutím k věku, který hraje u starších ročníků velkou roli.
Ročník má nízký podíl závažných závad (B+C jen 7,0 %). Většina zjištěných problémů je drobná.
Typický kus dnes
Typický stav tachometru je dnes 146 937 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 119 686 až 174 148 km. To odpovídá asi 4 898 km ročně, tedy velmi nízký nájezd, často sezónně provozované kusy.
Nejvíc kusů je v Jihomoravském kraji (35,8 %), pak následují Královéhradecký kraj a Středočeský kraj.
Vysoký podíl dovozů (57,7 %) je typický pro ročníky, které se v době novosti prodávaly hlavně v Německu a Rakousku. Dnes většina přijíždí právě ze zahraničí.
Závady podle oblasti a závažnosti
Kde tento ročník na STK nejčastěji selhává. Lehké závady (A) projdou s doporučením, vážné (B) vyžadují opakovanou prohlídku do 30 dnů, nebezpečné (C) znamenají, že vozidlo nesmí být provozováno.
| Oblast | Celkem | Podíl |
|---|---|---|
| Podvozek a části připevněné k podvozku | 265 | 47,2 % |
| Brzdové zařízení | 178 | 31,7 % |
| Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení | 61 | 10,9 % |
| Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav | 58 | 10,3 % |
Nejčastější závady STK
Zobrazit dalších 5 závadSkrýt další závady
Motorizace ročníku 1996
| Motor | Počet | STK | ~cena |
|---|---|---|---|
| 1.5 Benzín 66 kW | 57 | 92,5 % | – |
Z registru vozidel
Složení Daihatsu Charade 1996 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.
Dovezeno z
Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.
- Německo10,7 % · 6 vozidel
- Rakousko3,6 % · 2 vozidla
- země neurčena85,7 % · 48 vozidel
Kraj STK stanice
prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele
- Jihomoravský kraj11,9 % · 38 prohlídek
- Královéhradecký kraj10,6 % · 34 prohlídek
- Středočeský kraj10,6 % · 34 prohlídek
- ostatní66,9 % · 214 prohlídek
Barva
podíl z evidovaných vozidel
- Modrá metalíza35,1 % · 34 vozidel
- Červená základní23,7 % · 23 vozidel
- Černá7,2 % · 7 vozidel
- Šedá metalíza7,2 % · 7 vozidel
- Stříbrná5,2 % · 5 vozidel
- ostatní21,6 % · 21 vozidel
Co u tohoto ročníku eviduje registr
Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.
Emisní norma
Norma je v registru uvedena u 2,2 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.
Co z toho plyne pro kupujícího
Ročník 1996 je mezi ročníky Charade podprůměrný. Plná způsobilost je o 2,4 procentního bodu pod průměrem modelu. Při kontrole se vyplatí zaměřit na typické závady uvedené výše.
Proklepněte konkrétní Daihatsu Charade 1996
Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.