Daihatsu Charade 1990

Evidováno
99
Způsobilost na STK
96,6 %
Ø nájezd (medián)
145 512 km
Dovezeno (60 ks)
61 %

Způsobilé na 30 dnů 1,2 % · Nezpůsobilé 1,2 % (celkem 2,4 % bez plné způsobilosti, z 170 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 31,2 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.

Daihatsu Charade ročníku 1990 má v ČR 99 vozů. Model byl ve fázi, kdy popularita rostla. V provozu jich zůstává 13 vozů (13,1 %); dovoz po první zahraniční registraci tvoří 60,6 % (60 vozů).

Ročník 199096,6 %
Model celkem94,5 %
Značka celkem92,4 %

Nejčastější motory a barvy

V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 1.3 Benzín (56,6 %), 1.0 Benzín (29,3 %), 1.0 Nafta (6,1 %).

Barevně převládá červená-základní (29,3 %), druhá nejčastější je šedá-metal (20,2 %).

Způsobilost na STK a závažnost závad

Z 170 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 1990 mělo plnou způsobilost 96,6 %. Model jako celek dosahuje 94,5 %, tento ročník je tedy o 2,1 procentního bodu nad průměrem.

Plnou způsobilost mělo 96,6 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 1,2 % a „Nezpůsobilé“ 1,2 % ze všech prohlídek (celkem 2,4 % bez plné způsobilosti).

Ročník má nízký podíl závažných závad (B+C jen 8,3 %). Většina zjištěných problémů je drobná.

Typický kus dnes

Typický stav tachometru je dnes 145 512 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 99 876 až 172 684 km. To odpovídá asi 4 042 km ročně, tedy velmi nízký nájezd, často sezónně provozované kusy.

Nejvíc kusů je v Jihomoravském kraji (43,2 %), pak následují Vysočina a Středočeský kraj.

Vysoký podíl dovozů (60,6 %) je typický pro ročníky, které se v době novosti prodávaly hlavně v Německu a Rakousku. Dnes většina přijíždí právě ze zahraničí.

Nejčastější závady STK

1
Povrchová koroze kabiny, karosérie nebo nástavby vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.2.1.1.1
17×
2
Mírná povrchová koroze / oxidace brzdového potrubí.
Brzdové zařízení · kód 1.1.11.3.1
10×
3
Některá část výfukového systému je nedostatečně upevněna nebo upevnění výfukového systému neodpovídá požadavkům a tato závada nemá vliv na funkci systému.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.2.2.1
6×
Zobrazit dalších 5 závad
4
Palivové potrubí / hadice nebo jejich spojovací prvky (spony) jsou poškozené, ale tato závada nemá vliv na spolehlivost a těsnost systému.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.3.5.1
5×
5
Povrchová koroze rámu nebo pomocného rámu vozidla, která nemá vliv na pevnost konstrukce vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.1.3.1
4×
6
Poškození nebo deformace zařízení ochrany proti podjetí zezadu, boční ochrany nebo nárazníku, které nemá vliv na jeho funkci nebo bezpečnost.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.4.1.1
4×
7
Brzdový kotouč nadměrně zkorodovaný (hloubková koroze) - poškozená funkční plocha zjevně nepřesahuje 1/5 její šířky nebo brzdový kotouč s rýhami zjevně nepřesahující hloubku rýhy 1,5 mm.
Brzdové zařízení · kód 1.1.14.1.1
4×
8
Netěsnost nápravy.
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav · kód 5.1.1.5.1
4×

Z registru vozidel

Složení Daihatsu Charade 1990 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.

Dovezeno z

Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.

  • země neurčena100,0 % · 60 vozidel

Kraj STK stanice

prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele

  • Jihomoravský kraj9,4 % · 16 prohlídek
  • Kraj Vysočina7,6 % · 13 prohlídek
  • Středočeský kraj4,7 % · 8 prohlídek
  • ostatní78,2 % · 133 prohlídek

Barva

podíl z evidovaných vozidel

  • Červená základní29,3 % · 29 vozidel
  • Šedá metalíza20,2 % · 20 vozidel
  • Bílá19,2 % · 19 vozidel
  • Černá8,1 % · 8 vozidel
  • Modrá metalíza7,1 % · 7 vozidel
  • ostatní16,2 % · 16 vozidel

Co u tohoto ročníku eviduje registr

Katalyzátor
44,1 %
evidováno u 45 vozů
Tažné zařízení
8,8 %
evidováno u 9 vozů

Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.

Co z toho plyne pro kupujícího

Ročník 1990 patří u Charade k nadprůměrně spolehlivým. Plná způsobilost je o 2,1 procentního bodu nad průměrem modelu.

Jiné ročníky Daihatsu Charade

Proklepněte konkrétní Daihatsu Charade 1990

Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.