Daihatsu Charade 1991

Evidováno
130
Způsobilost na STK
94,7 %
Ø nájezd (medián)
175 008 km
Dovezeno (72 ks)
55 %

Způsobilé na 30 dnů 3,3 % · Nezpůsobilé 0,4 % (celkem 3,7 % bez plné způsobilosti, z 271 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 29,9 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.

Daihatsu Charade ročníku 1991 má v ČR 130 vozů. Mezi ročníky tohoto modelu je nejčastější. V provozu jich zůstává 12 vozů (9,2 %); dovoz po první zahraniční registraci tvoří 55,4 % (72 vozů).

Ročník 199194,7 %
Model celkem94,5 %
Značka celkem92,4 %

Nejčastější motory a barvy

V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 1.0 Benzín (50,8 %), 1.3 Benzín (32,3 %), 1.0 Nafta (9,2 %).

Nejčastější barva je červená-základní (32,3 % všech kusů).

Způsobilost na STK a závažnost závad

Z 271 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 1991 mělo plnou způsobilost 94,7 %. Model jako celek dosahuje 94,5 %, tento ročník je tedy zhruba na úrovni průměru.

Plnou způsobilost mělo 94,7 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 3,3 % a „Nezpůsobilé“ 0,4 % ze všech prohlídek (celkem 3,7 % bez plné způsobilosti).

Meziročně je plná způsobilost o 1,8 procentního bodu nižší než v předchozím ročníku 1990 (96,6 %). Výsledek je potřeba číst i s přihlédnutím k věku, který hraje u starších ročníků velkou roli.

Ročník má nízký podíl závažných závad (B+C jen 4,8 %). Většina zjištěných problémů je drobná.

Typický kus dnes

Typický stav tachometru je dnes 175 008 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 125 601 až 214 818 km. To odpovídá asi 5 000 km ročně, tedy velmi nízký nájezd, často sezónně provozované kusy.

Nejvíc kusů je v Ústeckém kraji (33,3 %), pak následují Královéhradecký kraj a Moravskoslezský kraj.

Vysoký podíl dovozů (55,4 %) je typický pro ročníky, které se v době novosti prodávaly hlavně v Německu a Rakousku. Dnes většina přijíždí právě ze zahraničí.

Závady podle oblasti a závažnosti

Kde tento ročník na STK nejčastěji selhává. Lehké závady (A) projdou s doporučením, vážné (B) vyžadují opakovanou prohlídku do 30 dnů, nebezpečné (C) znamenají, že vozidlo nesmí být provozováno.

OblastCelkemPodíl
Podvozek a části připevněné k podvozku9062,1 %
Brzdové zařízení5537,9 %

Nejčastější závady STK

1
Povrchová koroze kabiny, karosérie nebo nástavby vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.2.1.1.1
30×
2
Povrchová koroze rámu nebo pomocného rámu vozidla, která nemá vliv na pevnost konstrukce vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.1.3.1
17×
3
Mírná povrchová koroze / oxidace brzdového potrubí.
Brzdové zařízení · kód 1.1.11.3.1
15×
Zobrazit dalších 5 závad
4
Tlumič pérování je poškozený nebo netěsný avšak tato závada nemá vliv na provozní vlastnosti vozidla.
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav · kód 5.3.2.2.1
14×
5
Brzdový kotouč nadměrně zkorodovaný (hloubková koroze) - poškozená funkční plocha zjevně nepřesahuje 1/5 její šířky nebo brzdový kotouč s rýhami zjevně nepřesahující hloubku rýhy 1,5 mm.
Brzdové zařízení · kód 1.1.14.1.1
12×
6
Drobné netěsnosti ve spojích výfukového systému.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.2.1.1
11×
7
Vnější poškození lanovodů (bowdenů), které nemá vliv na jeho funkci.
Brzdové zařízení · kód 1.1.15.4.1
9×
8
Opotřebení v převodu ovladače parkovací brzdy nebo západkového mechanismu, které však nemá vliv na spolehlivost nebo funkci ovládání parkovací brzdy.
Brzdové zařízení · kód 1.1.6.2.1
9×

Z registru vozidel

Složení Daihatsu Charade 1991 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.

Dovezeno z

Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.

  • Německo2,8 % · 2 vozidla
  • Rakousko1,4 % · 1 vozidlo
  • země neurčena95,8 % · 69 vozidel

Kraj STK stanice

prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele

  • Královéhradecký kraj5,5 % · 15 prohlídek
  • Moravskoslezský kraj5,5 % · 15 prohlídek
  • Ústecký kraj5,5 % · 15 prohlídek
  • ostatní83,4 % · 226 prohlídek

Barva

podíl z evidovaných vozidel

  • Červená základní32,3 % · 42 vozidel
  • Černá13,1 % · 17 vozidel
  • Bílá12,3 % · 16 vozidel
  • Šedá metalíza12,3 % · 16 vozidel
  • Modrá metalíza6,2 % · 8 vozidel
  • ostatní23,8 % · 31 vozidel

Co u tohoto ročníku eviduje registr

Katalyzátor
48,1 %
evidováno u 63 vozů
Tažné zařízení
9,2 %
evidováno u 12 vozů

Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.

Jiné ročníky Daihatsu Charade

Proklepněte konkrétní Daihatsu Charade 1991

Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.