Citroën C5 Aircross 2019
1.5 Nafta 96 kW
Specifikace motoru
Charakter motoru
Malý turbodiesel je stavěný na kompromis mezi nízkou spotřebou a dostatečnou pružností pro městský i smíšený provoz.
U dieselů v tomto stáří je klíčové prověřit stav DPF filtru, EGR ventilu, vstřikovačů a systému common-rail. Servisní historie s doloženými výměnami oleje a paliva je zásadní.
Způsobilé na 30 dnů 2,2 % · Nezpůsobilé 0,0 % (celkem 2,2 % bez plné způsobilosti, z 135 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 1,5 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.
Cenový odhadod 290 000 Kčmedián 313 690 Kčdo 377 559 Kč
Třetí nejpočetnější motorizace u Citroënu C5 Aircross ročníku 2019 je 1.5 Nafta 96 kW - registr eviduje 40 vozů (20,3 % z celkového ročníku).
V registru je nejčastěji evidován pod motorovým kódem YH01.
Způsobilost na STK podle nájezdu
Jak se mění způsobilost na STK s rostoucím počtem najetých kilometrů. Vypočteno z reálných záznamů STK této motorizace.
| Pásmo nájezdu | Způsobilost na STK |
|---|---|
| do 100 000 km | 97,2 % |
| 100-200 000 km | 96,9 % |
Spolehlivost mezi motory ročníku
Plná způsobilost tohoto motoru je 97,7 % (135 prohlídek), tedy mírně nad průměrem (o 1,8 procentního bodu) mezi motory ročníku 2019 (ročník průměrně 95,9 %).
Plnou způsobilost mělo 97,7 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 2,2 % a „Nezpůsobilé“ 0,0 % ze všech prohlídek (celkem 2,2 % bez plné způsobilosti).
Jde zároveň o nejspolehlivější motorizaci ročníku. Porazila i 1.6 Benzín 133 kW (95,9 %).
Další motorizace Citroënu C5 Aircross 2019
Cenový odhad
Při nájezdu kolem 101 000 km, obvyklém v inzerci.
| Nájezd | Cena |
|---|---|
| 50 000 km | 362 000 Kč |
| 100 000 km | 322 000 Kč |
| 150 000 km | 284 000 Kč |
| 200 000 km | 248 000 Kč |
| 250 000 km | 234 000 Kč |
Cenový odhad pro tuto motorizaci
Motorizace 1.5 Nafta 96 kW se na trhu ojetých aut nabízí v mediánu za 313 690 Kč (při typickém nájezdu 100 708 km). Běžné rozmezí je 290 000–377 559 Kč.
Oproti mediánu ročníku 2019 (330 208 Kč) je tato motorizace o 5 % níže.
S nájezdem 50 000 km vychází odhad na 362 000 Kč, s nájezdem 250 000 km na 234 000 Kč.
Doporučení
V ročníku 2019 je to datově motor s nejlepšími čísly.
Statistiky jsou ale jen vodítko, před koupí konkrétního vozu si vždy ověřte jeho skutečný technický stav (předkupní prohlídka, servisní historie, prověření VIN).