Citroën C5 Aircross 2022

Evidováno
71
Způsobilost na STK
96,7 %
Ø nájezd (medián)
38 991 km
Dovezeno (11 ks)
15 %

Způsobilé na 30 dnů 2,7 % · Nezpůsobilé 0,5 % (celkem 3,2 % bez plné způsobilosti, z 186 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 1,6 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.

Cenový odhadod 363 900 Kčmedián 409 265 Kčdo 488 900 Kč

V roce 2022 eviduje registr Citroënu C5 Aircross 71 vozů. Počet registrací po vrcholu postupně klesá. V provozu jich zůstává 69 vozů (97,2 %); ze zahraničí dovezeno 11 vozů (15,5 %).

Ročník 202296,7 %
Model celkem97,1 %
Značka celkem93,4 %

Nejčastější motory a barvy

V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 1.5 Nafta 96 kW (57,7 %), 1.2 Benzín 96 kW (29,6 %), 1.6 Benzín 133 kW (12,7 %).

Nejčastější barva je bílá (42,3 % všech kusů).

Způsobilost na STK a závažnost závad

Z 186 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 2022 mělo plnou způsobilost 96,7 %. Model jako celek dosahuje 97,1 %, tento ročník je tedy zhruba na úrovni průměru.

Plnou způsobilost mělo 96,7 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 2,7 % a „Nezpůsobilé“ 0,5 % ze všech prohlídek (celkem 3,2 % bez plné způsobilosti).

Typický kus dnes

Typický stav tachometru je dnes 38 991 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 22 261 až 64 447 km. To odpovídá asi 9 748 km ročně, tedy mírně vyšší stáří a nižší roční nájezd (pod 15 000 km ročně).

Nejvíc kusů je v Praze (57,3 %), pak následují Středočeský kraj a Moravskoslezský kraj.

Nejčastější závady STK

1
Prachovka na hnacím hřídeli kola (poloose) je prasklá, avšak nedochází k úniku maziva.
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav · kód 5.3.4.2.1
2×
2
Brzdový kotouč nadměrně zkorodovaný (hloubková koroze) - poškozená funkční plocha zjevně přesahuje 1/5 její šířky.
Brzdové zařízení · kód 1.1.14.1.2
1×
3
Neschválený typ kola nebo velikost (rozměr ráfku) není v souladu s údaji, uvedenými v technickém průkazu vozidla nebo je-li vozidlo vybaveno poklicemi kol, které brání v provedení předepsaných kontrolních úkonů.
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav · kód 5.2.2.4
1×
Zobrazit další 4 závady
4
Poškození některého písmenného nebo číselného znaku registrační značky, které snižuje její čitelnost nebo poškození, či deformace (např. ohnutí) tabulky registrační značky, které snižují její čitelnost.
Identifikace vozidla · kód 0.1.3.2
1×
5
Kolísání brzdné síly v průběhu každého úplného otočení kola na válcové zkušebně brzd přesahuje o více jak ± 10 % střední hodnoty brzdné síly odečtené z brzdové charakteristiky brzdy.
Brzdové zařízení · kód 1.2.1.5
1×
6
Identifikační číslo / výrobní číslo neodpovídá údajům uvedeným v dokladech vozidla nebo v dokladech výměnného samostatného technického celku (výměnná nástavba, pracovní stroj nesený).
Identifikace vozidla · kód 0.2.1.3
1×
7
Typ pneumatiky, namontovaný na vozidle, nesouhlasí s údaji uvedenými v technickém průkazu vozidla.
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav · kód 5.2.3.1.1
1×

Motorizace ročníku 2022

MotorPočetSTK~cena
1.5 Nafta 96 kW4197,3 %401 278 Kč

Cenový odhad

363 900
od Kč
409 265
medián Kč
488 900
do Kč

Při nájezdu kolem 73 000 km, obvyklém v inzerci.

Cena podle nájezdu
NájezdCena
25 000 km477 000 Kč
50 000 km443 000 Kč
75 000 km408 000 Kč
100 000 km380 000 Kč
125 000 km358 000 Kč

Cenový odhad

Typická tržní cena Citroën C5 Aircross ročníku 2022 se podle aktuálních inzerátů pohybuje kolem 409 265 Kč (při mediánovém nájezdu 73 096 km). Běžné rozpětí je od 363 900 do 488 900 Kč, záleží na stavu, výbavě a skutečném nájezdu.

Výjimečně zachovalé kusy se nabízejí i za 530 839 Kč, naopak vozy s vyšším nájezdem nebo po opravách začínají kolem 340 000 Kč.

S nájezdem 25 000 km vychází odhad na 477 000 Kč, s nájezdem 125 000 km na 358 000 Kč.

Z registru vozidel

Složení Citroënu C5 Aircross 2022 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.

Dovezeno z

Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.

  • Francie63,6 % · 7 vozidel
  • Belgie9,1 % · 1 vozidlo
  • Itálie9,1 % · 1 vozidlo
  • Maďarsko9,1 % · 1 vozidlo
  • Německo9,1 % · 1 vozidlo

Kraj STK stanice

prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele

  • Hlavní město Praha23,1 % · 43 prohlídek
  • Středočeský kraj10,2 % · 19 prohlídek
  • Moravskoslezský kraj7,0 % · 13 prohlídek
  • ostatní59,7 % · 111 prohlídek

Barva

podíl z evidovaných vozidel

  • Bílá42,3 % · 30 vozidel
  • Šedá23,9 % · 17 vozidel
  • Zelená11,3 % · 8 vozidel
  • Modrá9,9 % · 7 vozidel
  • Černá7,0 % · 5 vozidel
  • ostatní5,6 % · 4 vozidla

Co u tohoto ročníku eviduje registr

Tažné zařízení
27,8 %
evidováno u 57 vozů

Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.

Emisní norma

Norma je v registru uvedena u 89,8 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.

EURO 6 · 99,5 %EURO 5 · 0,5 %

Jiné ročníky Citroënu C5 Aircross

Proklepněte konkrétní Citroën C5 Aircross 2022

Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.