Citroën C5 Aircross 2021

Evidováno
94
Způsobilost na STK
97,4 %
Ø nájezd (medián)
38 050 km
Dovezeno (10 ks)
11 %

Způsobilé na 30 dnů 2,6 % · Nezpůsobilé 0,0 % (celkem 2,6 % bez plné způsobilosti, z 269 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 1,1 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.

Cenový odhadod 363 999 Kčmedián 399 000 Kčdo 441 762 Kč

V roce 2021 eviduje registr Citroënu C5 Aircross 94 vozů. Křivka prodejů je už za vrcholem a začíná klesat. V provozu jich zůstává 92 vozů (97,9 %); ze zahraničí dovezeno 10 vozů (10,6 %).

Ročník 202197,4 %
Model celkem97,1 %
Značka celkem93,4 %

Jak ročník stárne

Citroënu C5 Aircross 2021 při každé pravidelné prohlídce, kterou tento ročník prošel: poprvé ve čtyřech letech, pak každé dva roky. Roky mezi tím vynecháváme, jede na ně jen část vozů a čísla by nešla srovnávat.

StáříZpůsobilostProstřední polovina
4 roky96,8 % -

Tachometr je hodnota zapsaná do protokolu při prohlídce, zaokrouhlená na desetitisíce kilometrů. Prostřední polovina znamená, že čtvrtina vozů měla méně a čtvrtina více.

Nejčastější motory a barvy

V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 1.5 Nafta 96 kW (39,4 %), 1.6 Benzín 133 kW (30,9 %), 2.0 Nafta 130 kW (20,2 %).

Nejčastější barva je šedá (41,5 % všech kusů).

Způsobilost na STK a závažnost závad

Z 269 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 2021 mělo plnou způsobilost 97,4 %. Model jako celek dosahuje 97,1 %, tento ročník je tedy zhruba na úrovni průměru.

Plnou způsobilost mělo 97,4 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 2,6 % a „Nezpůsobilé“ 0,0 % ze všech prohlídek (celkem 2,6 % bez plné způsobilosti).

Typický kus dnes

Typický stav tachometru je dnes 38 050 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 20 544 až 64 719 km. To odpovídá asi 7 610 km ročně, tedy velmi nízký nájezd, často sezónně provozované kusy.

Nejvíc kusů je v Praze (56,4 %), pak následují Středočeský kraj a Jihomoravský kraj.

Podíl dovozů (10,6 %) je nízký. Ročník se orientoval primárně na domácí trh, kusy s původní registrací v ČR dominují.

Nejčastější závady STK

1
Poškození zasklení (praskliny, neprůhledné nebo poškrábané sklo) o velikosti nejvíce 1/3 výšky průhledné části zasklení, které se nachází v poli výhledu řidiče směrem dopředu, mimo vymezenou část stírané plochy čelního skla nebo poškození o velikosti menší než 20 mm, které se nachází ve vymezené části stírané plochy čelního skla.
Výhledy · kód 3.2.1.2
2×
2
Typ pneumatiky, namontovaný na vozidle, nesouhlasí s údaji uvedenými v technickém průkazu vozidla.
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav · kód 5.2.3.1.1
2×
3
Je-li vyžadováno, není změna nebo úprava vozidla vyznačena v dokumentaci k vozidlu (dodatečná montáž tažného zařízení nebo ochranného rámu apod.).
Identifikace vozidla · kód 0.3.1.2
2×
Zobrazit dalších 5 závad
4
Identifikační číslo / výrobní číslo neodpovídá údajům uvedeným v dokladech vozidla nebo v dokladech výměnného samostatného technického celku (výměnná nástavba, pracovní stroj nesený).
Identifikace vozidla · kód 0.2.1.3
1×
5
U vozidel s OBD sdělovač MI (MIL) se po zapnutí zapalování nerozsvítí nebo po nastartování vozidla indikuje závadu.
Obtěžování okolí · kód 8.2.2.2.1.3
1×
6
Vozidlo, je-li vyžadováno, není povinně vybaveno systémem monitorování poklesu tlaku v pneumatikách nebo systém zjevně nefunguje nebo nefunguje správně.
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav · kód 5.2.3.9.2
1×
7
Naměřená hodnota kouřivosti přesahuje úroveň korigovaného součinitele absorpce uvedenou na štítku výrobce.
Obtěžování okolí · kód 8.2.2.2.1.1
1×
8
Zařízení k omezení emisí namontované výrobcem chybí, je změněno nebo je zjevně poškozené. V případě vozidla vybaveného filtrem pevných částic s emisní normou EURO 5 (V), EURO 6 (VI) je tato podmínka splněna také v případě, že je naměřena hodnota kouřivosti vyšší než 0,25 m
Obtěžování okolí · kód 8.2.2.1.1
1×

Cenový odhad

363 999
od Kč
399 000
medián Kč
441 762
do Kč

Při nájezdu kolem 91 000 km, obvyklém v inzerci.

Cena podle nájezdu
NájezdCena
50 000 km447 000 Kč
75 000 km421 000 Kč
100 000 km394 000 Kč
125 000 km375 000 Kč
150 000 km350 000 Kč

Cenový odhad

Typická tržní cena Citroën C5 Aircross ročníku 2021 se podle aktuálních inzerátů pohybuje kolem 399 000 Kč (při mediánovém nájezdu 91 485 km). Běžné rozpětí je od 363 999 do 441 762 Kč, záleží na stavu, výbavě a skutečném nájezdu.

Výjimečně zachovalé kusy se nabízejí i za 472 077 Kč, naopak vozy s vyšším nájezdem nebo po opravách začínají kolem 335 248 Kč.

S nájezdem 50 000 km vychází odhad na 447 000 Kč, s nájezdem 150 000 km na 350 000 Kč.

Z registru vozidel

Složení Citroënu C5 Aircross 2021 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.

Dovezeno z

Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.

  • Belgie30,0 % · 3 vozidla
  • Francie30,0 % · 3 vozidla
  • Německo30,0 % · 3 vozidla
  • Itálie10,0 % · 1 vozidlo

Kraj STK stanice

prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele

  • Hlavní město Praha29,4 % · 79 prohlídek
  • Středočeský kraj14,1 % · 38 prohlídek
  • Jihomoravský kraj8,6 % · 23 prohlídek
  • ostatní48,0 % · 129 prohlídek

Barva

podíl z evidovaných vozidel

  • Šedá41,5 % · 39 vozidel
  • Bílá33,0 % · 31 vozidel
  • Černá12,8 % · 12 vozidel
  • Zelená11,7 % · 11 vozidel
  • Oranžová1,1 % · 1 vozidlo

Co u tohoto ročníku eviduje registr

Tažné zařízení
29,1 %
evidováno u 82 vozů

Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.

Emisní norma

Norma je v registru uvedena u 61,0 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.

EURO 6 · 99,4 %EURO 5 · 0,6 %

Jiné ročníky Citroënu C5 Aircross

Proklepněte konkrétní Citroën C5 Aircross 2021

Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.