Citroën BX 19 1993

Evidováno
114
Způsobilost na STK
95,5 %
Ø nájezd (medián)
214 320 km
Dovezeno (63 ks)
55 %

Způsobilé na 30 dnů 0,8 % · Nezpůsobilé 2,1 % (celkem 2,9 % bez plné způsobilosti, z 239 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 35,2 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.

Citroën BX 19 ročníku 1993 má v ČR 114 vozů. Počet registrací po vrcholu postupně klesá. V provozu jich zůstává 19 vozů (16,7 %); dovoz po první zahraniční registraci tvoří 55,3 % (63 vozů).

Ročník 199395,5 %
Model celkem96,4 %
Značka celkem93,4 %

Nejčastější motory a barvy

V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 1.9 Nafta (89,5 %), 1.9 Benzín (7,9 %), 1.9 Nafta 51 kW (2,6 %).

Barevně převládá žlutá-základní (21,9 %), druhá nejčastější je bílá (18,4 %).

Způsobilost na STK a závažnost závad

Z 239 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 1993 mělo plnou způsobilost 95,5 %. Model jako celek dosahuje 96,4 %, tento ročník je tedy mírně pod průměrem (o 0,9 procentního bodu).

Plnou způsobilost mělo 95,5 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 0,8 % a „Nezpůsobilé“ 2,1 % ze všech prohlídek (celkem 2,9 % bez plné způsobilosti).

Meziročně je plná způsobilost o 2,0 procentního bodu nižší než v předchozím ročníku 1992 (97,5 %). Výsledek je potřeba číst i s přihlédnutím k věku, který hraje u starších ročníků velkou roli.

Ročník má nízký podíl závažných závad (B+C jen 1,0 %). Většina zjištěných problémů je drobná.

Typický kus dnes

Typický stav tachometru je dnes 214 320 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 166 954 až 239 749 km. To odpovídá asi 6 495 km ročně, tedy velmi nízký nájezd, často sezónně provozované kusy.

Nejvíc kusů je ve Středočeském kraji (41,7 %), pak následují Liberecký kraj a Praha.

Vysoký podíl dovozů (55,3 %) je typický pro ročníky, které se v době novosti prodávaly hlavně v Německu a Rakousku. Dnes většina přijíždí právě ze zahraničí.

Nejčastější závady STK

1
Povrchová koroze kabiny, karosérie nebo nástavby vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.2.1.1.1
8×
2
Netěsnost nápravy.
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav · kód 5.1.1.5.1
6×
3
Mírná povrchová koroze / oxidace brzdového potrubí.
Brzdové zařízení · kód 1.1.11.3.1
5×
Zobrazit dalších 5 závad
4
Netěsnost posilovače řízení.
Řízení · kód 2.1.5.1.1
4×
5
Povrchová koroze rámu nebo pomocného rámu vozidla, která nemá vliv na pevnost konstrukce vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.1.3.1
4×
6
Brzdový kotouč nadměrně zkorodovaný (hloubková koroze) - poškozená funkční plocha zjevně nepřesahuje 1/5 její šířky nebo brzdový kotouč s rýhami zjevně nepřesahující hloubku rýhy 1,5 mm.
Brzdové zařízení · kód 1.1.14.1.1
4×
7
Drobné netěsnosti ve spojích výfukového systému.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.2.1.1
3×
8
Netěsnost převodky řízení.
Řízení · kód 2.1.1.5.1
3×

Z registru vozidel

Složení Citroënu BX 19 1993 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.

Dovezeno z

Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.

  • země neurčena100,0 % · 63 vozidel

Kraj STK stanice

prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele

  • Středočeský kraj2,1 % · 5 prohlídek
  • Liberecký kraj1,7 % · 4 prohlídky
  • Hlavní město Praha1,3 % · 3 prohlídky
  • ostatní95,0 % · 227 prohlídek

Barva

podíl z evidovaných vozidel

  • Žlutá základní21,9 % · 25 vozidel
  • Bílá18,4 % · 21 vozidel
  • Zelená metalíza14,9 % · 17 vozidel
  • Červená základní7,0 % · 8 vozidel
  • Stříbrná7,0 % · 8 vozidel
  • ostatní30,7 % · 35 vozidel

Co u tohoto ročníku eviduje registr

Tažné zařízení
53,1 %
evidováno u 68 vozů
Katalyzátor
31,2 %
evidováno u 40 vozů

Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.

Jiné ročníky Citroënu BX 19

Proklepněte konkrétní Citroën BX 19 1993

Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.