Alfa Romeo Giulietta 2012

Evidováno
159
Způsobilost na STK
95,5 %
Ø nájezd (medián)
131 447 km
Dovezeno (37 ks)
23 %

Způsobilé na 30 dnů 4,1 % · Nezpůsobilé 0,3 % (celkem 4,4 % bez plné způsobilosti, z 1 191 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 3,6 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.

Cenový odhadod 137 574 Kčmedián 157 084 Kčdo 199 990 Kč

Pro Alfa Romeo Giuliettu ročníku 2012 eviduje registr 159 vozů. Vrchol popularity je za námi, registrace postupně ustupují. Aktivně jezdí 128 vozů (80,5 %), dovoz tvoří 23,3 % ročníku (37 vozů).

Ročník 201295,5 %
Model celkem95,8 %
Značka celkem93,4 %

Jak ročník stárne

Alfa Romeo Giulietty 2012 při každé pravidelné prohlídce, kterou tento ročník prošel: poprvé ve čtyřech letech, pak každé dva roky. Roky mezi tím vynecháváme, jede na ně jen část vozů a čísla by nešla srovnávat. Mezi 4 roky a 14 let klesla plná způsobilost o 5,6 %.

StáříZpůsobilostProstřední polovina
4 roky96,9 % -
6 let95,5 % -
8 let91,9 % -
10 let93,3 % -
12 let86,9 % -
14 let91,3 % -

Tachometr je hodnota zapsaná do protokolu při prohlídce, zaokrouhlená na desetitisíce kilometrů. Prostřední polovina znamená, že čtvrtina vozů měla méně a čtvrtina více.

Nejčastější motory a barvy

V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 1.4 Benzín 88 kW (37,7 %), 1.6 Nafta 77 kW (22,0 %), 1.4 Benzín 125 kW (20,1 %).

Nejčastější barva je bílá (44,0 % všech kusů).

Způsobilost na STK a závažnost závad

Z 1 191 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 2012 mělo plnou způsobilost 95,5 %. Model jako celek dosahuje 95,8 %, tento ročník je tedy zhruba na úrovni průměru.

Plnou způsobilost mělo 95,5 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 4,1 % a „Nezpůsobilé“ 0,2 % ze všech prohlídek (celkem 4,4 % bez plné způsobilosti).

Typický kus dnes

Typický stav tachometru je dnes 131 447 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 87 103 až 172 619 km. To odpovídá asi 9 389 km ročně, tedy mírně vyšší stáří a nižší roční nájezd (pod 15 000 km ročně).

Nejvíc kusů je v Praze (40,4 %), pak následují Středočeský kraj a Jihomoravský kraj.

Závady podle oblasti a závažnosti

Kde tento ročník na STK nejčastěji selhává. Lehké závady (A) projdou s doporučením, vážné (B) vyžadují opakovanou prohlídku do 30 dnů, nebezpečné (C) znamenají, že vozidlo nesmí být provozováno.

OblastCelkemPodíl
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení24627,5 %
Podvozek a části připevněné k podvozku18821,1 %
Brzdové zařízení14516,2 %
Výhledy798,8 %
Obtěžování okolí728,1 %
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav596,6 %
Identifikace vozidla535,9 %
Řízení515,7 %

Nejčastější závady STK

1
Vnější krycí sklo, těleso nebo optický systém potkávacího světlometu nebo dálkového světlometu poškozený, ale stav poškození zjevně neovlivňuje jeho fotometrické vlastnosti (např. intenzita vyzařovaného světla, kresba) nebo možnost jeho seřízení.
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení · kód 4.1.1.2.1
105×
2
Brzdový kotouč nadměrně zkorodovaný (hloubková koroze) - poškozená funkční plocha zjevně nepřesahuje 1/5 její šířky nebo brzdový kotouč s rýhami zjevně nepřesahující hloubku rýhy 1,5 mm.
Brzdové zařízení · kód 1.1.14.1.1
67×
3
Povrchová koroze kabiny, karosérie nebo nástavby vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.2.1.1.1
48×
Zobrazit dalších 5 závad
4
U zařízení k osvětlení zadní tabulky registrační značky nesvítí některý světelný zdroj.
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení · kód 4.7.1.2.1
47×
5
Povrchová koroze rámu nebo pomocného rámu vozidla, která nemá vliv na pevnost konstrukce vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.1.3.1
44×
6
Poškození zasklení (praskliny, neprůhledné nebo poškrábané sklo) o velikosti nejvíce 1/3 výšky průhledné části zasklení, které se nachází v poli výhledu řidiče směrem dopředu, mimo vymezenou část stírané plochy čelního skla nebo poškození o velikosti menší než 20 mm, které se nachází ve vymezené části stírané plochy čelního skla.
Výhledy · kód 3.2.1.2
42×
7
Drobné netěsnosti ve spojích výfukového systému.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.2.1.1
36×
8
Prachovky pohyblivých spojů pákového mechanismu řízení jsou poškozené.
Řízení · kód 2.1.3.7.1
32×

Chybové kódy v paměti OBD

Při měření emisí se čte i paměť závad řídicí jednotky. Ukazujeme, jak často vozy tohoto ročníku přijíždějí s uloženou chybou a které kódy se objevují nejčastěji.

2,9 %
měření tohoto ročníku s uloženou chybou · průměr všech vozů: 3,2 %
Nejčastější kódy
Konkrétní kódy zatím nemáme v dostatečném počtu.
Co to znamená: uložená chyba je závada, kterou si řídicí jednotka pamatuje - často se projevuje rozsvícenou kontrolkou. Kliknutím na zvýrazněný kód se dostanete na jeho stránku: co o kódu víme a jak často se v ČR objevuje.
Menší vzorek: 1 081 měření - čísla berte orientačně.

Zdroj: otevřená data Ministerstva dopravy a STK

Motorizace ročníku 2012

MotorPočetSTK~cena
1.4 Benzín 88 kW6095,1 %156 910 Kč

Cenový odhad

137 574
od Kč
157 084
medián Kč
199 990
do Kč

Při nájezdu kolem 171 000 km, obvyklém v inzerci.

Cena podle nájezdu
NájezdCena
50 000 km253 000 Kč
100 000 km202 000 Kč
150 000 km166 000 Kč
200 000 km140 000 Kč
250 000 km121 000 Kč

Cenový odhad

Typická tržní cena Alfa Romeo Giulietty ročníku 2012 se podle aktuálních inzerátů pohybuje kolem 157 084 Kč (při mediánovém nájezdu 170 529 km). Běžné rozpětí je od 137 574 do 199 990 Kč, záleží na stavu, výbavě a skutečném nájezdu.

Výjimečně zachovalé kusy se nabízejí i za 273 200 Kč, naopak vozy s vyšším nájezdem nebo po opravách začínají kolem 119 300 Kč.

S nájezdem 50 000 km vychází odhad na 253 000 Kč, s nájezdem 250 000 km na 121 000 Kč.

Z registru vozidel

Složení Alfa Romeo Giulietty 2012 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.

Dovezeno z

Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.

  • Německo45,9 % · 17 vozidel
  • Itálie27,0 % · 10 vozidel
  • Rakousko8,1 % · 3 vozidla
  • Švýcarsko8,1 % · 3 vozidla
  • Francie5,4 % · 2 vozidla
  • ostatní země5,4 % · 2 vozidla

Kraj STK stanice

prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele

  • Hlavní město Praha27,1 % · 323 prohlídek
  • Středočeský kraj22,0 % · 262 prohlídek
  • Jihomoravský kraj18,1 % · 215 prohlídek
  • ostatní32,8 % · 391 prohlídek

Barva

podíl z evidovaných vozidel

  • Bílá44,0 % · 70 vozidel
  • Červená15,1 % · 24 vozidel
  • Černá14,5 % · 23 vozidel
  • Červená metalíza9,4 % · 15 vozidel
  • Šedá6,9 % · 11 vozidel
  • ostatní10,1 % · 16 vozidel

Co u tohoto ročníku eviduje registr

ABS
38,8 %
evidováno u 138 vozů
Tažné zařízení
7,0 %
evidováno u 25 vozů

Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.

Emisní norma

Norma je v registru uvedena u 50,6 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.

EURO 5 · 97,2 %EURO 6 · 2,8 %

Jiné ročníky Alfa Romeo Giulietty

Proklepněte konkrétní Alfa Romeo Giuliettu 2012

Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.