Alfa Romeo 164

Evidováno
907
V provozu
203
Způsobilost na STK
95,1 %
Ø stáří
33,8 roku

Způsobilé na 30 dnů 3,0 % · Nezpůsobilé 0,5 % (celkem 3,5 % bez plné způsobilosti, z 1 793 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 29,3 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.

V českých registrech u Alfa Romeo 164 celkem je evidováno 907 vozů. V provozu jich zůstává 203 vozů (22,4 %). Model je v datech zaznamenán od ročníku 1990 do 1998, tedy napříč 9 lety výroby. Nejvíce registrací spadá na rok 1990 (231 vozů).

Způsobilost 164 na STK podle ročníku

Křivka stárnutí: jak se mění způsobilost na STK u jednotlivých ročníků 164.

80 %85 %90 %95 %100 %1990199519971990: 96,4 % z 293 prohlídek1991: 99,1 % z 177 prohlídek1992: 95,2 % z 257 prohlídek1993: 95,6 % z 340 prohlídek1994: 96,5 % z 134 prohlídek1995: 89,6 % z 146 prohlídek1996: 94,7 % z 170 prohlídek1997: 92,0 % z 166 prohlídek

Z 1 683 STK prohlídek za roky 1990–1997.

Spolehlivost napříč ročníky

Napříč ročníky se plná způsobilost pohybuje od 95,2 % po 96,4 %. Celkový vážený průměr modelu je 95,1 %. Nižší způsobilost u starších ročníků ale neznamená horší model. Po dvaceti a více letech provozu nastupuje koroze, opotřebení podvozku a elektroniky, a to se na STK projevuje bez ohledu na původní kvalitu.

Plnou způsobilost mělo 95,1 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 3,0 % a „Nezpůsobilé“ 0,5 % ze všech prohlídek (celkem 3,5 % bez plné způsobilosti).

Ročníky 164

RočníkVozidelSTKNájezd
19945096,6 %207 tis. km
199319495,6 %202 tis. km
199217795,2 %194 tis. km
199113999,1 %196 tis. km
199023196,4 %187 tis. km

Motorizace a jak si vedou na STK

Všechny ročníky dohromady. Podíl je spočítaný ze všech prohlídek dané motorizace, ne průměrem přes roky, aby motor nabízený deset let nevážil stejně jako ten dvouletý.

MotorizaceVozůZpůsobilost na STK
2.0 Benzínkód AR6410230194,8 %
2.5 Naftakód VM84A25697,8 %
3.0 Benzínkód AR 06412 KAT24294,9 %

Motorizace v praxi

V registrech jsou u 164 nejčastější motorizace: benzín 0 kW (66,9 %), nafta 0 kW (28,3 %), nafta 92 kW (1,8 %). Složení motorů je převážně benzínové. Podíl nafty v celkovém mixu je 31,1 %.

Co u tohoto modelu eviduje registr

Katalyzátor
37,9 %
evidováno u 529 vozů
ABS
23,8 %
evidováno u 332 vozů
Tažné zařízení
18,6 %
evidováno u 260 vozů

Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů tohoto modelu, tady vůbec neukazujeme.

Emisní norma

Norma je v registru uvedena u 1,7 % vozů tohoto modelu; podíly níže se počítají z nich.

EURO 2 · 58,3 %EURO 1 · 41,7 %

Majitelé a osud v registru

Z 1 391 vozů Alfa Romeo 164 v registru. Uvádíme pouze počty a mediány za celý model, nikdy údaje o konkrétní osobě.

První majitel firma
16,2 %
typicky vůz z firemní flotily
Záznamů o majiteli
1 záznam
medián na vozidlo
Dokončené období držení
3,1 roku
medián; běžící držení se nezapočítává, skutečná doba je delší
Stále v provozu
23,0 %
vyvezeno 2,0 % · zaniklo 64,6 %

Z registru vozidel

Složení Alfa Romeo 164 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.

Dovezeno z

Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.

  • Itálie2,3 % · 13 vozidel
  • Švýcarsko0,3 % · 2 vozidla
  • Německo (NDR)0,2 % · 1 vozidlo
  • země neurčena97,2 % · 560 vozidel

Provoz a původ

Průměrný 164 v registru má 33,8 roku. Dovezených kusů je 576 (63,5 %), což je znatelně nad průměrem trhu.

Proklepněte konkrétní Alfa Romeo 164

Získejte historii najetých kilometrů, STK záznamy a počet majitelů z oficiálních registrů.