Kód motoru

Motor VM84A

Kompletní recenze motoru VM84A: spolehlivost na STK, typické závady, výkon 84 kW, provoz v ČR a tipy pro nákup ojetiny.

Specifikace motoru

NM
Palivo
84 kW
Výkon (114 k)
~2 499 cm³
Objem
6,7 l/100 km
Ø spotřeba
199 km/h
Ø max. rychlost
Kategorie Osobní M1· Emisní norma Neuvedeno· Ø hmotnost 1 318 kg· Produkce 1990-1997· Ø stáří provozovaných vozidel 35,1 roku (medián 36 let)· Pořadí popularity #3417
Evidováno
213
V provozu
40
Způsobilost na STK
97,3 %
STK kontrol
478

Způsobilé na 30 dnů 1,3 % · Nezpůsobilé 0,4 % (celkem 1,7 % bez plné způsobilosti, z 478 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 38,5 % prohlídek. V procentech výše je počítáme mezi způsobilé, i když to data nepotvrzují.

VM84A je výrobní kód motoru. V české registraci je evidováno 213 vozidel s tímto kódem - pouze u značky Alfa Romeo.

Jedná se o dieselový čtyřválec o objemu 2 499 cm³ a výkonu 84 kW (114 HP). Vyráběl se v letech 1990–1997.

Spolehlivost STK podle stáří

Podíl prohlídek s plnou způsobilostí na STK v různém věku vozidla. Počet kontrol ukazuje, kolik vozidel v dané věkové kategorii bylo vyhodnoceno.

Stáří 0–3 let1 kontrola · na podíl je to málo
Stáří 4–7 let9 kontrol · na podíl je to málo
Stáří 8–12 let16 kontrol · na podíl je to málo
Stáří 13+ let86,5 %133 kontrol

U pásem pod 100 kontrol podíl neuvádíme. Jedna jediná prohlídka by s ním pohnula o desítky procent, a pár takových záznamů bývá spíš překlep v evidenci než vlastnost motoru.

Spolehlivost STK podle nájezdu

Podíl prohlídek s plnou způsobilostí na STK v různých kilometrových pásmech. Ukazuje, jak motor odolává opotřebení.

Do 100 000 km5 kontrol · na podíl je to málo
100 000–200 000 km47 kontrol · na podíl je to málo
200 000–300 000 km87 kontrol · na podíl je to málo
Nad 300 000 km39 kontrol · na podíl je to málo

U pásem pod 100 kontrol podíl neuvádíme. Jedna jediná prohlídka by s ním pohnula o desítky procent, a pár takových záznamů bývá spíš překlep v evidenci než vlastnost motoru.

Spolehlivost na STK

Z celkem 478 STK kontrol vozidel s tímto kódem motoru v českém registru má plnou způsobilost na STK 97,3 %.

Spolehlivost tohoto motoru na STK je nadprůměrná.

Kategorie závad

Nejčastější kategorie závažných závad (stupeň B a C) z STK kontrol. Ukazuje, kde tento motor má nejvíc problémů - brzdy, světla, emise apod.

Brzdové zařízení2× (50,0 %)
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav2× (50,0 %)

Nejčastější závady STK pro motor VM84A

Filtrováno na závady spojené s motorem, výfukem, emisemi a provozními kapalinami - vynechány jsou nesouvisející administrativní a karoserijní položky.

B
Prachovka na hnacím hřídeli kola (poloose) je chybně upevněna nebo poškozená tak, že neplní svoji funkci a dochází k úniku maziva nebo prachovka chybí.
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav · kód 5.3.4.2.2
1×
B
· kód 6221
1×
B
· kód 6261
1×

Vozidla s motorem VM84A

Značka a modelPočet
Alfa Romeo 164201
Alfa Romeo 164 Td3
Alfa Romeo Alfa Romeo 1642
Alfa Romeo 2.5 Td1
Alfa Romeo Alfa Romeo 2.5 Td1

Spolehlivost podle modelu

Stejný motor se často chová jinak v různých modelech - záleží na hmotnosti vozu, převodech, typickém stylu jízdy majitele. Níže je podíl prohlídek s plnou způsobilostí na STK motoru VM84A podle modelu.

Značka a modelSTK
Alfa Romeo 16497,6 %

Značky používající tento motor

Kde se vyskytuje

Podle dat z českého registru vozidel se kód VM84A nejčastěji vyskytuje v následujících modelech:

  • Alfa Romeo 164 (1990–2001): 201 kusů
  • Alfa Romeo 164 TD (1990): 3 kusy
  • Alfa Romeo Alfa Romeo 164 (1990): 2 kusy
  • Alfa Romeo 2.5 TD (1992): 1 kus
  • Alfa Romeo Alfa Romeo 2.5 TD (1992): 1 kus

Ročník výroby vs. počet vozidel

Rozložení 212 vozidel s tímto motorem podle roku výroby. Nejvíc kusů pochází z roku 1990 (71 vozidel). Graf zahrnuje jen vozidla, u kterých registr uvádí rok výroby. Ten v registru chybí u 1 vozidla s tímto motorem.

1990
1990 (71)2001 (1)

Z registru vozidel

Složení vozů s motorem VM84A podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.

Nájezd při prohlídce STK

stav tachometru zapsaný při prohlídce, každá prohlídka zvlášť

  • čtvrtina prohlídek pod180 679 km
  • medián241 000 km
  • čtvrtina prohlídek nad287 300 km

Z 128 prohlídek; medián je hodnota, pod kterou leží polovina záznamů.

Dovozy podle roku výroby

roky výroby s alespoň 20 evidovanými vozidly

Rok výrobyVozidelPodíl dovozů
19907157,7 %
19913759,5 %
19923447,1 %
19933650,0 %

Proklepněte konkrétní vůz s motorem VM84A

Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru a uvidíte záznamy konkrétního vozidla: stav tachometru, STK a počet majitelů.