Alfa Romeo 164 1991

Evidováno
139
Způsobilost na STK
99,1 %
Ø nájezd (medián)
195 802 km
Dovezeno (93 ks)
67 %

Způsobilé na 30 dnů 0,6 % · Nezpůsobilé 0,0 % (celkem 0,6 % bez plné způsobilosti, z 177 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 37,3 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.

V roce 1991 eviduje registr Alfa Romeo 164 139 vozů. Vrchol popularity je za námi, registrace postupně ustupují. V provozu jich zůstává 31 vozů (22,3 %); ze zahraničí dovezeno 93 vozů (66,9 %).

Ročník 199199,1 %
Model celkem95,1 %
Značka celkem93,4 %

Nejčastější motory a barvy

V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 2.0 Benzín (31,7 %), 3.0 Benzín (29,5 %), 2.5 Nafta (29,5 %).

Barevně převládá zelená-metal (22,3 %), druhá nejčastější je černá (20,1 %).

Způsobilost na STK a závažnost závad

Z 177 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 1991 mělo plnou způsobilost 99,1 %. Model jako celek dosahuje 95,1 %, tento ročník je tedy o 4,0 procentního bodu nad průměrem.

Plnou způsobilost mělo 99,1 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 0,6 % a „Nezpůsobilé“ 0,0 % ze všech prohlídek (celkem 0,6 % bez plné způsobilosti).

Meziročně je plná způsobilost o 2,7 procentního bodu vyšší než v předchozím ročníku 1990 (96,4 %). Může jít o projev faceliftu nebo technické modernizace v dané době.

Ročník má nízký podíl závažných závad (B+C jen 0,0 %). Většina zjištěných problémů je drobná.

Typický kus dnes

Typický stav tachometru je dnes 195 802 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 136 940 až 309 611 km. To odpovídá asi 5 594 km ročně, tedy velmi nízký nájezd, často sezónně provozované kusy.

Nejvíc kusů je v Jihomoravském kraji (61,5 %), pak následují Praha a Olomoucký kraj.

Vysoký podíl dovozů (66,9 %) je typický pro ročníky, které se v době novosti prodávaly hlavně v Německu a Rakousku. Dnes většina přijíždí právě ze zahraničí.

Nejčastější závady STK

1
Povrchová koroze kabiny, karosérie nebo nástavby vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.2.1.1.1
6×
2
Netěsnost nápravy.
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav · kód 5.1.1.5.1
4×
3
Brzdový kotouč nadměrně zkorodovaný (hloubková koroze) - poškozená funkční plocha zjevně nepřesahuje 1/5 její šířky nebo brzdový kotouč s rýhami zjevně nepřesahující hloubku rýhy 1,5 mm.
Brzdové zařízení · kód 1.1.14.1.1
3×
Zobrazit dalších 5 závad
4
Vnější krycí sklo, těleso nebo optický systém potkávacího světlometu nebo dálkového světlometu poškozený, ale stav poškození zjevně neovlivňuje jeho fotometrické vlastnosti (např. intenzita vyzařovaného světla, kresba) nebo možnost jeho seřízení.
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení · kód 4.1.1.2.1
3×
5
Mírná povrchová koroze / oxidace brzdového potrubí.
Brzdové zařízení · kód 1.1.11.3.1
3×
6
U zařízení k osvětlení zadní tabulky registrační značky nesvítí některý světelný zdroj.
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení · kód 4.7.1.2.1
3×
7
Opotřebení v převodu ovladače parkovací brzdy nebo západkového mechanismu, které však nemá vliv na spolehlivost nebo funkci ovládání parkovací brzdy.
Brzdové zařízení · kód 1.1.6.2.1
3×
8
Poškození nebo deformace zařízení ochrany proti podjetí zezadu, boční ochrany nebo nárazníku, které nemá vliv na jeho funkci nebo bezpečnost.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.4.1.1
2×

Z registru vozidel

Složení Alfa Romeo 164 1991 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.

Dovezeno z

Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.

  • země neurčena100,0 % · 93 vozidel

Kraj STK stanice

prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele

  • Jihomoravský kraj9,0 % · 16 prohlídek
  • Hlavní město Praha4,0 % · 7 prohlídek
  • Olomoucký kraj1,7 % · 3 prohlídky
  • ostatní85,3 % · 151 prohlídek

Barva

podíl z evidovaných vozidel

  • Zelená metalíza22,3 % · 31 vozidel
  • Černá20,1 % · 28 vozidel
  • Šedá metalíza18,0 % · 25 vozidel
  • Červená základní10,8 % · 15 vozidel
  • Bílá5,8 % · 8 vozidel
  • ostatní23,0 % · 32 vozidel

Co u tohoto ročníku eviduje registr

Katalyzátor
32,7 %
evidováno u 48 vozů
Tažné zařízení
22,4 %
evidováno u 33 vozů
ABS
22,4 %
evidováno u 33 vozů

Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.

Co z toho plyne pro kupujícího

Ročník 1991 patří u 164 k nadprůměrně spolehlivým. Plná způsobilost je o 4,0 procentního bodu nad průměrem modelu.

Velká část nabídky má přes 300 000 km. Kontrola stavu motoru, rozvodů a podvozku je u této generace nutná.

Jiné ročníky Alfa Romeo 164

Proklepněte konkrétní Alfa Romeo 164 1991

Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.