Alfa Romeo 146 1996

Evidováno
304
Způsobilost na STK
91,6 %
Ø nájezd (medián)
169 000 km
Dovezeno (279 ks)
92 %

Způsobilé na 30 dnů 5,2 % · Nezpůsobilé 1,2 % (celkem 6,4 % bez plné způsobilosti, z 1 030 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 23,9 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.

Alfa Romeo 146 ročníku 1996 má v ČR 304 vozů. Křivka popularity ještě stoupala - vrchol přijde o pár let později. V provozu jich zůstává 38 vozů (12,5 %); dovoz po první zahraniční registraci tvoří 91,8 % (279 vozů).

Ročník 199691,6 %
Model celkem92,2 %
Značka celkem93,4 %

Jak ročník stárne

Alfa Romeo 146 1996 při každé pravidelné prohlídce, kterou tento ročník prošel: poprvé ve čtyřech letech, pak každé dva roky. Roky mezi tím vynecháváme, jede na ně jen část vozů a čísla by nešla srovnávat.

StáříZpůsobilostProstřední polovina
14 let77,0 % -
16 let81,0 % -

Tachometr je hodnota zapsaná do protokolu při prohlídce, zaokrouhlená na desetitisíce kilometrů. Prostřední polovina znamená, že čtvrtina vozů měla méně a čtvrtina více.

Nejčastější motory a barvy

V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 1.6 Benzín (33,9 %), 1.6 Benzín 76 kW (12,8 %), 1.4 Benzín (9,5 %).

Barevně převládá červená-základní (21,7 %), druhá nejčastější je červená-metal (17,1 %).

Způsobilost na STK a závažnost závad

Z 1 030 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 1996 mělo plnou způsobilost 91,6 %. Model jako celek dosahuje 92,2 %, tento ročník je tedy mírně pod průměrem (o 0,6 procentního bodu).

Plnou způsobilost mělo 91,6 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 5,2 % a „Nezpůsobilé“ 1,2 % ze všech prohlídek (celkem 6,4 % bez plné způsobilosti).

Meziročně je plná způsobilost o 3,3 procentního bodu nižší než v předchozím ročníku 1995 (94,8 %). Výsledek je potřeba číst i s přihlédnutím k věku, který hraje u starších ročníků velkou roli.

Typický kus dnes

Typický stav tachometru je dnes 169 000 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 138 934 až 198 780 km. To odpovídá asi 5 633 km ročně, tedy velmi nízký nájezd, často sezónně provozované kusy.

Nejvíc kusů je v Jihomoravském kraji (55,2 %), pak následují Pardubický kraj a Vysočina.

Vysoký podíl dovozů (91,8 %) je typický pro ročníky, které se v době novosti prodávaly hlavně v Německu a Rakousku. Dnes většina přijíždí právě ze zahraničí.

Závady podle oblasti a závažnosti

Kde tento ročník na STK nejčastěji selhává. Lehké závady (A) projdou s doporučením, vážné (B) vyžadují opakovanou prohlídku do 30 dnů, nebezpečné (C) znamenají, že vozidlo nesmí být provozováno.

OblastCelkemPodíl
Podvozek a části připevněné k podvozku59938,3 %
Brzdové zařízení39725,4 %
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení24215,5 %
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav16210,3 %
Řízení1006,4 %
Výhledy664,2 %

Nejčastější závady STK

1
Povrchová koroze kabiny, karosérie nebo nástavby vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.2.1.1.1
220×
2
Mírná povrchová koroze / oxidace brzdového potrubí.
Brzdové zařízení · kód 1.1.11.3.1
137×
3
Povrchová koroze rámu nebo pomocného rámu vozidla, která nemá vliv na pevnost konstrukce vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.1.3.1
113×
Zobrazit dalších 5 závad
4
Brzdový kotouč nadměrně zkorodovaný (hloubková koroze) - poškozená funkční plocha zjevně nepřesahuje 1/5 její šířky nebo brzdový kotouč s rýhami zjevně nepřesahující hloubku rýhy 1,5 mm.
Brzdové zařízení · kód 1.1.14.1.1
91×
5
Drobné netěsnosti ve spojích výfukového systému.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.2.1.1
87×
6
U zařízení k osvětlení zadní tabulky registrační značky nesvítí některý světelný zdroj.
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení · kód 4.7.1.2.1
62×
7
Některá část výfukového systému je nedostatečně upevněna nebo upevnění výfukového systému neodpovídá požadavkům a tato závada nemá vliv na funkci systému.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.2.2.1
60×
8
Tlumič pérování je poškozený nebo netěsný avšak tato závada nemá vliv na provozní vlastnosti vozidla.
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav · kód 5.3.2.2.1
52×

Z registru vozidel

Složení Alfa Romeo 146 1996 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.

Dovezeno z

Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.

  • Německo3,6 % · 10 vozidel
  • Itálie2,9 % · 8 vozidel
  • Rakousko1,8 % · 5 vozidel
  • Německo (NDR)0,7 % · 2 vozidla
  • země neurčena91,0 % · 254 vozidel

Kraj STK stanice

prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele

  • Jihomoravský kraj20,7 % · 213 prohlídek
  • Pardubický kraj10,3 % · 106 prohlídek
  • Kraj Vysočina6,5 % · 67 prohlídek
  • ostatní62,5 % · 644 prohlídek

Barva

podíl z evidovaných vozidel

  • Červená základní21,7 % · 66 vozidel
  • Červená metalíza17,1 % · 52 vozidel
  • Černá13,2 % · 40 vozidel
  • Šedá metalíza11,8 % · 36 vozidel
  • Zelená metalíza7,9 % · 24 vozidel
  • ostatní28,3 % · 86 vozidel

Co u tohoto ročníku eviduje registr

ABS
45,2 %
evidováno u 141 vozů
Airbag
26,9 %
evidováno u 84 vozů
Katalyzátor
21,8 %
evidováno u 68 vozů
Tažné zařízení
11,5 %
evidováno u 36 vozů
Klimatizace
9,6 %
evidováno u 30 vozů

Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.

Emisní norma

Norma je v registru uvedena u 2,2 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.

EURO 2 · 85,7 %EURO 1 · 14,3 %

Jiné ročníky Alfa Romeo 146

Proklepněte konkrétní Alfa Romeo 146 1996

Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.