Alfa Romeo 146 1995
Způsobilé na 30 dnů 1,9 % · Nezpůsobilé 1,7 % (celkem 3,6 % bez plné způsobilosti, z 361 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 30,2 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.
Alfa Romeo 146 ročníku 1995 má v ČR 121 vozů. Křivka popularity ještě stoupala - vrchol přijde o pár let později. V provozu jich zůstává 21 vozů (17,4 %); dovoz po první zahraniční registraci tvoří 86,0 % (104 vozů).
Nejčastější motory a barvy
V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 1.6 Benzín (61,2 %), 1.6 Benzín 76 kW (10,7 %), 1.7 Benzín (7,4 %).
Barevně převládá červená-základní (21,5 %), druhá nejčastější je červená-metal (14,9 %).
Způsobilost na STK a závažnost závad
Z 361 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 1995 mělo plnou způsobilost 94,8 %. Model jako celek dosahuje 92,2 %, tento ročník je tedy o 2,7 procentního bodu nad průměrem.
Plnou způsobilost mělo 94,8 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 1,9 % a „Nezpůsobilé“ 1,7 % ze všech prohlídek (celkem 3,6 % bez plné způsobilosti).
Typický kus dnes
Typický stav tachometru je dnes 163 011 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 138 000 až 190 245 km. To odpovídá asi 5 258 km ročně, tedy velmi nízký nájezd, často sezónně provozované kusy.
Nejvíc kusů je v Jihomoravském kraji (39,0 %), pak následují Moravskoslezský kraj a Středočeský kraj.
Vysoký podíl dovozů (86,0 %) je typický pro ročníky, které se v době novosti prodávaly hlavně v Německu a Rakousku. Dnes většina přijíždí právě ze zahraničí.
Závady podle oblasti a závažnosti
Kde tento ročník na STK nejčastěji selhává. Lehké závady (A) projdou s doporučením, vážné (B) vyžadují opakovanou prohlídku do 30 dnů, nebezpečné (C) znamenají, že vozidlo nesmí být provozováno.
| Oblast | Celkem | Podíl |
|---|---|---|
| Podvozek a části připevněné k podvozku | 146 | 47,1 % |
| Brzdové zařízení | 106 | 34,2 % |
| Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení | 58 | 18,7 % |
Nejčastější závady STK
Zobrazit dalších 5 závadSkrýt další závady
Z registru vozidel
Složení Alfa Romeo 146 1995 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.
Dovezeno z
Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.
- Německo4,8 % · 5 vozidel
- Itálie1,9 % · 2 vozidla
- Rakousko1,9 % · 2 vozidla
- země neurčena91,3 % · 95 vozidel
Kraj STK stanice
prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele
- Jihomoravský kraj12,7 % · 46 prohlídek
- Moravskoslezský kraj10,2 % · 37 prohlídek
- Středočeský kraj9,7 % · 35 prohlídek
- ostatní67,3 % · 243 prohlídek
Barva
podíl z evidovaných vozidel
- Červená základní21,5 % · 26 vozidel
- Červená metalíza14,9 % · 18 vozidel
- Černá14,0 % · 17 vozidel
- Šedá metalíza9,9 % · 12 vozidel
- Zelená metalíza9,9 % · 12 vozidel
- ostatní29,8 % · 36 vozidel
Co u tohoto ročníku eviduje registr
Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.
Emisní norma
Norma je v registru uvedena u 1,6 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.
Co z toho plyne pro kupujícího
Ročník 1995 patří u 146 k nadprůměrně spolehlivým. Plná způsobilost je o 2,7 procentního bodu nad průměrem modelu.
Proklepněte konkrétní Alfa Romeo 146 1995
Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.