Kód motoru

Motor UKWA

Kompletní recenze motoru UKWA: spolehlivost na STK, typické závady, výkon 100 kW, provoz v ČR a tipy pro nákup ojetiny.

Specifikace motoru

NM
Palivo
100 kW
Výkon (136 k)
~1 997 cm³
Objem
5,6 l/100 km
Ø spotřeba
147 g/km
Ø CO₂
193 km/h
Ø max. rychlost
Kategorie Osobní M1· Emisní norma Euro 5· Ø hmotnost 1 769 kg· Produkce 2010-2015· Ø stáří provozovaných vozidel 13,8 roku (medián 14 let)· Pořadí popularity #2081· Pořadí spolehlivosti #840 z 2 382
Evidováno
653
V provozu
629
Způsobilost na STK
95,5 %
STK kontrol
4 389

Způsobilé na 30 dnů 4,4 % · Nezpůsobilé 0,1 % (celkem 4,4 % bez plné způsobilosti, z 4 389 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 0,9 % prohlídek. V procentech výše je počítáme mezi způsobilé, i když to data nepotvrzují.

UKWA je výrobní kód motoru. V české registraci je evidováno 653 vozidel s tímto kódem - pouze u značky Ford.

Jedná se o dieselový čtyřválec o objemu 1 997 cm³ a výkonu 100 kW (136 HP). Vyráběl se v letech 2010–2015.

Spolehlivost STK podle stáří

Podíl prohlídek s plnou způsobilostí na STK v různém věku vozidla. Počet kontrol ukazuje, kolik vozidel v dané věkové kategorii bylo vyhodnoceno.

Stáří 0–3 let98,2 %110 kontrol
Stáří 4–7 let97,0 %1 576 kontrol
Stáří 8–12 let96,0 %3 041 kontrol
Stáří 13+ let94,9 %1 102 kontrol

Spolehlivost STK podle nájezdu

Podíl prohlídek s plnou způsobilostí na STK v různých kilometrových pásmech. Ukazuje, jak motor odolává opotřebení.

Do 100 000 km95,4 %151 kontrol
100 000–200 000 km96,7 %2 515 kontrol
200 000–300 000 km95,6 %2 651 kontrol
Nad 300 000 km96,1 %508 kontrol

Spolehlivost na STK

Z celkem 4 389 STK kontrol vozidel s tímto kódem motoru v českém registru má plnou způsobilost na STK 95,5 %.

Spolehlivost tohoto motoru na STK odpovídá průměru.

Kategorie závad

Nejčastější kategorie závažných závad (stupeň B a C) z STK kontrol. Ukazuje, kde tento motor má nejvíc problémů - brzdy, světla, emise apod.

Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení136× (38,4 %)
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav55× (15,5 %)
Obtěžování okolí48× (13,6 %)
Identifikace vozidla30× (8,5 %)
Podvozek a části připevněné k podvozku28× (7,9 %)

Na co se u tohoto motoru zaměřit

Závady, které technici u motoru UKWA zapisují znatelně častěji, než je u stejně starých vozů běžné.

ZávadaČastěji
Nesvítí osvětlení registrační značkySvítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení · kód 4.7.1.2.1A2,12×
Povrchově odřená brzdová hadiceBrzdové zařízení · kód 1.1.12.2.1A1,49×
Menší poškození čelního sklaVýhledy · kód 3.2.1.2A1,28×
Jak číst tabulku: první dvě čísla říkají, kolikrát na tisíc prohlídek technici závadu zapsali - u těchto vozů a u stejně starých vozů celkem. Sloupec Častěji je poměr mezi nimi. U malého počtu prohlídek ho držíme blíž k průměru, aby jedna dvě závady nevypadaly jako pravidlo. Drobné závady (A) na STK nevadí, ukazují spíš, jak se o vůz staral předchozí majitel.

Zdroj: otevřená data STK, pravidelné prohlídky od r. 2021

Chybové kódy v paměti OBD

Při měření emisí se čte i paměť závad řídicí jednotky. Ukazujeme, jak často vozy tohoto motoru přijíždějí s uloženou chybou a které kódy se objevují nejčastěji.

1,1 %
měření tohoto motoru s uloženou chybou · průměr všech vozů: 3,2 %
Nejčastější kódy
P02E17×
Co to znamená: uložená chyba je závada, kterou si řídicí jednotka pamatuje - často se projevuje rozsvícenou kontrolkou. Kliknutím na zvýrazněný kód se dostanete na jeho stránku: co o kódu víme a jak často se v ČR objevuje.

Zdroj: otevřená data Ministerstva dopravy a STK

Nejčastější závady STK pro motor UKWA

Filtrováno na závady spojené s motorem, výfukem, emisemi a provozními kapalinami - vynechány jsou nesouvisející administrativní a karoserijní položky.

B
Změna nebo úprava vozidla, která neodpovídá schválenému provedení nebo údajům, uvedeným v předložené dokumentaci k vozidlu (neschválená přestavba - pracovní stroj nesený, změna nástavby, karosérie, typ motoru, druh pohonu, změna hmotnosti nebo rozměru vozidla apod.).
Identifikace vozidla · kód 0.3.1.1
16×
B
Zařízení k omezení emisí namontované výrobcem chybí, je změněno nebo je zjevně poškozené. V případě vozidla vybaveného filtrem pevných částic s emisní normou EURO 5 (V), EURO 6 (VI) je tato podmínka splněna také v případě, že je naměřena hodnota kouřivosti vyšší než 0,25 m
Obtěžování okolí · kód 8.2.2.1.1
16×
B
Naměřená hodnota kouřivosti přesahuje úroveň korigovaného součinitele absorpce uvedenou na štítku výrobce.
Obtěžování okolí · kód 8.2.2.2.1.1
10×
B
Únik provozních nebo jiných kapalin (které nejsou uvedeny v ostatních jednotlivých závadách), který by mohl poškodit životní prostředí nebo představovat bezpečnostní riziko pro ostatní účastníky silničního provozu.
Obtěžování okolí · kód 8.4.1.1.1
10×

Vozidla s motorem UKWA

Značka a modelPočet
Ford S-Max360
Ford Galaxy287
Ford S Max2
Ford S-Max 2.0 TDCi2
Ford Ford Galaxy1
Ford S-Max 2,0tdci1

Spolehlivost podle modelu

Stejný motor se často chová jinak v různých modelech - záleží na hmotnosti vozu, převodech, typickém stylu jízdy majitele. Níže je podíl prohlídek s plnou způsobilostí na STK motoru UKWA podle modelu.

Značka a modelSTK
Ford S-Max95,6 %
Ford Galaxy95,5 %

Značky používající tento motor

Kde se vyskytuje

Podle dat z českého registru vozidel se kód UKWA nejčastěji vyskytuje v následujících modelech:

  • Ford S-Max (2010–2015): 360 kusů
  • Ford Galaxy (2010–2015): 287 kusů
  • Ford S Max (2011): 2 kusy
  • Ford S-Max 2.0 Tdci (2011): 2 kusy
  • Ford Ford Galaxy: 1 kus

Ročník výroby vs. počet vozidel

Rozložení 161 vozidel s tímto motorem podle roku výroby. Nejvíc kusů pochází z roku 2011 (45 vozidel). Graf zahrnuje jen vozidla, u kterých registr uvádí rok výroby. Ten v registru chybí u 492 vozidel s tímto motorem.

2011
2010 (31)2015 (9)

Kde se nejvíc vyskytuje

Top 5 krajů podle počtu vozidel s tímto motorem (podle posledního STK záznamu).

Středočeský kraj128 vozidel
Jihomoravský kraj87 vozidel
Hlavní město Praha67 vozidel
Kraj Vysočina48 vozidel
Jihočeský kraj45 vozidel

Z registru vozidel

Složení vozů s motorem UKWA podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.

Nájezd při prohlídce STK

stav tachometru zapsaný při prohlídce, každá prohlídka zvlášť

  • čtvrtina prohlídek pod164 956 km
  • medián203 309 km
  • čtvrtina prohlídek nad248 025 km

Z 6 142 prohlídek; medián je hodnota, pod kterou leží polovina záznamů.

Dovozy podle roku výroby

roky výroby s alespoň 20 evidovanými vozidly

Rok výrobyVozidelPodíl dovozů
201031100,0 %
201145100,0 %
201222100,0 %
201435100,0 %

Proklepněte konkrétní vůz s motorem UKWA

Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru a uvidíte záznamy konkrétního vozidla: stav tachometru, STK a počet majitelů.