Kód motoru

Motor R9N A4

Kompletní recenze motoru R9N A4: spolehlivost na STK, typické závady, výkon 110 kW, provoz v ČR a tipy pro nákup ojetiny.

Specifikace motoru

NM
Palivo
110 kW
Výkon (150 k)
~1 749 cm³
Objem
4,9 l/100 km
Ø spotřeba
131 g/km
Ø CO₂
199 km/h
Ø max. rychlost
Kategorie Osobní M1· Emisní norma Euro 6· Ø hmotnost 1 682 kg· Produkce 2019-2021· Ø stáří provozovaných vozidel 6,5 roku (medián 7 let)· Pořadí popularity #2488
Evidováno
468
V provozu
439
Způsobilost na STK
97,3 %
STK kontrol
1 350

Způsobilé na 30 dnů 2,7 % · Nezpůsobilé 0,0 % (celkem 2,7 % bez plné způsobilosti, z 1 350 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 1,3 % prohlídek. V procentech výše je počítáme mezi způsobilé, i když to data nepotvrzují.

R9N A4 je výrobní kód motoru. V české registraci je evidováno 468 vozidel s tímto kódem - pouze u značky Renault.

Jedná se o dieselový čtyřválec o objemu 1 749 cm³ a výkonu 110 kW (149 HP). Vyráběl se v letech 2019–2021.

Spolehlivost STK podle stáří

Podíl prohlídek s plnou způsobilostí na STK v různém věku vozidla. Počet kontrol ukazuje, kolik vozidel v dané věkové kategorii bylo vyhodnoceno.

Stáří 0–3 let93,9 %148 kontrol
Stáří 4–7 let98,0 %1 496 kontrol
Stáří 8–12 let1 kontrola · na podíl je to málo

U pásem pod 100 kontrol podíl neuvádíme. Jedna jediná prohlídka by s ním pohnula o desítky procent, a pár takových záznamů bývá spíš překlep v evidenci než vlastnost motoru.

Spolehlivost STK podle nájezdu

Podíl prohlídek s plnou způsobilostí na STK v různých kilometrových pásmech. Ukazuje, jak motor odolává opotřebení.

Do 100 000 km97,2 %761 kontrol
100 000–200 000 km98,1 %785 kontrol
200 000–300 000 km85 kontrol · na podíl je to málo
Nad 300 000 km3 kontroly · na podíl je to málo

U pásem pod 100 kontrol podíl neuvádíme. Jedna jediná prohlídka by s ním pohnula o desítky procent, a pár takových záznamů bývá spíš překlep v evidenci než vlastnost motoru.

Spolehlivost na STK

Z celkem 1 350 STK kontrol vozidel s tímto kódem motoru v českém registru má plnou způsobilost na STK 97,3 %.

Spolehlivost tohoto motoru na STK je nadprůměrná.

Kategorie závad

Nejčastější kategorie závažných závad (stupeň B a C) z STK kontrol. Ukazuje, kde tento motor má nejvíc problémů - brzdy, světla, emise apod.

Identifikace vozidla18× (28,6 %)
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav15× (23,8 %)
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení9× (14,3 %)
Brzdové zařízení8× (12,7 %)
Výhledy6× (9,5 %)

Chybové kódy v paměti OBD

Při měření emisí se čte i paměť závad řídicí jednotky. Ukazujeme, jak často vozy tohoto motoru přijíždějí s uloženou chybou a které kódy se objevují nejčastěji.

19 %
měření tohoto motoru s uloženou chybou · průměr všech vozů: 3,2 %
Nejčastější kódy
Co to znamená: uložená chyba je závada, kterou si řídicí jednotka pamatuje - často se projevuje rozsvícenou kontrolkou. Kliknutím na zvýrazněný kód se dostanete na jeho stránku: co o kódu víme a jak často se v ČR objevuje.
Menší vzorek: 681 měření - čísla berte orientačně.

Zdroj: otevřená data Ministerstva dopravy a STK

Nejčastější závady STK pro motor R9N A4

Filtrováno na závady spojené s motorem, výfukem, emisemi a provozními kapalinami - vynechány jsou nesouvisející administrativní a karoserijní položky.

B
Změna nebo úprava vozidla, která neodpovídá schválenému provedení nebo údajům, uvedeným v předložené dokumentaci k vozidlu (neschválená přestavba - pracovní stroj nesený, změna nástavby, karosérie, typ motoru, druh pohonu, změna hmotnosti nebo rozměru vozidla apod.).
Identifikace vozidla · kód 0.3.1.1
2×

Vozidla s motorem R9N A4

Značka a modelPočet
Renault Scenic291
Renault Kadjar64
Renault Talisman60
Renault Megane31
Renault Koleos22

Spolehlivost podle modelu

Stejný motor se často chová jinak v různých modelech - záleží na hmotnosti vozu, převodech, typickém stylu jízdy majitele. Níže je podíl prohlídek s plnou způsobilostí na STK motoru R9N A4 podle modelu.

Značka a modelSTK
Renault Scenic97,7 %
Renault Talisman98,0 %
Renault Kadjar95,9 %
Renault Megane97,2 %

Značky používající tento motor

Kde se vyskytuje

Podle dat z českého registru vozidel se kód R9N A4 nejčastěji vyskytuje v následujících modelech:

  • Renault Scenic (2019–2021): 291 kusů
  • Renault Kadjar (2019–2021): 64 kusů
  • Renault Talisman (2019–2020): 60 kusů
  • Renault Megane (2019–2020): 31 kusů
  • Renault Koleos (2019–2020): 22 kusů

Ročník výroby vs. počet vozidel

Rozložení 155 vozidel s tímto motorem podle roku výroby. Nejvíc kusů pochází z roku 2019 (88 vozidel). Graf zahrnuje jen vozidla, u kterých registr uvádí rok výroby. Ten v registru chybí u 313 vozidel s tímto motorem.

2019
2019 (88)2021 (5)

Kde se nejvíc vyskytuje

Top 5 krajů podle počtu vozidel s tímto motorem (podle posledního STK záznamu).

Středočeský kraj81 vozidel
Hlavní město Praha68 vozidel
Jihomoravský kraj54 vozidel
Moravskoslezský kraj48 vozidel
Ústecký kraj35 vozidel

Z registru vozidel

Složení vozů s motorem R9N A4 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.

Nájezd při prohlídce STK

stav tachometru zapsaný při prohlídce, každá prohlídka zvlášť

  • čtvrtina prohlídek pod67 114 km
  • medián106 404 km
  • čtvrtina prohlídek nad148 482 km

Z 1 576 prohlídek; medián je hodnota, pod kterou leží polovina záznamů.

Dovozy podle roku výroby

roky výroby s alespoň 20 evidovanými vozidly

Rok výrobyVozidelPodíl dovozů
20198823,9 %
20206212,9 %

Proklepněte konkrétní vůz s motorem R9N A4

Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru a uvidíte záznamy konkrétního vozidla: stav tachometru, STK a počet majitelů.