Kód motoru

Motor R T

Kompletní recenze motoru R T: spolehlivost na STK, typické závady, výkon 44 kW, provoz v ČR a tipy pro nákup ojetiny.

Specifikace motoru

NM
Palivo
44 kW
Výkon (60 k)
~1 753 cm³
Objem
5,4 l/100 km
Ø spotřeba
155 km/h
Ø max. rychlost
Kategorie Osobní M1· Ø hmotnost 974 kg· Produkce 1990-1997· Ø stáří provozovaných vozidel 34 let (medián 35 let)· Pořadí popularity #2862
Evidováno
343
V provozu
27
Způsobilost na STK
94,9 %
STK kontrol
748

Způsobilé na 30 dnů 2,4 % · Nezpůsobilé 1,1 % (celkem 3,5 % bez plné způsobilosti, z 748 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 31,3 % prohlídek. V procentech výše je počítáme mezi způsobilé, i když to data nepotvrzují.

R T je výrobní kód motoru. V české registraci je evidováno 343 vozidel s tímto kódem - pouze u značky Ford.

Jedná se o dieselový čtyřválec o objemu 1 753 cm³ a výkonu 44 kW (59 HP). Vyráběl se v letech 1990–1997.

Spolehlivost STK podle stáří

Podíl prohlídek s plnou způsobilostí na STK v různém věku vozidla. Počet kontrol ukazuje, kolik vozidel v dané věkové kategorii bylo vyhodnoceno.

Stáří 0–3 let1 kontrola · na podíl je to málo
Stáří 4–7 let6 kontrol · na podíl je to málo
Stáří 8–12 let58 kontrol · na podíl je to málo
Stáří 13+ let90,7 %268 kontrol

U pásem pod 100 kontrol podíl neuvádíme. Jedna jediná prohlídka by s ním pohnula o desítky procent, a pár takových záznamů bývá spíš překlep v evidenci než vlastnost motoru.

Spolehlivost STK podle nájezdu

Podíl prohlídek s plnou způsobilostí na STK v různých kilometrových pásmech. Ukazuje, jak motor odolává opotřebení.

Do 100 000 km90,2 %244 kontrol
100 000–200 000 km97 kontrol · na podíl je to málo
200 000–300 000 km22 kontrol · na podíl je to málo
Nad 300 000 km6 kontrol · na podíl je to málo

U pásem pod 100 kontrol podíl neuvádíme. Jedna jediná prohlídka by s ním pohnula o desítky procent, a pár takových záznamů bývá spíš překlep v evidenci než vlastnost motoru.

Spolehlivost na STK

Z celkem 748 STK kontrol vozidel s tímto kódem motoru v českém registru má plnou způsobilost na STK 94,9 %.

Spolehlivost tohoto motoru na STK odpovídá průměru.

Kategorie závad

Nejčastější kategorie závažných závad (stupeň B a C) z STK kontrol. Ukazuje, kde tento motor má nejvíc problémů - brzdy, světla, emise apod.

Obtěžování okolí2× (50,0 %)
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav1× (25,0 %)
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení1× (25,0 %)

Nejčastější závady STK pro motor R T

Filtrováno na závady spojené s motorem, výfukem, emisemi a provozními kapalinami - vynechány jsou nesouvisející administrativní a karoserijní položky.

B
· kód 6081
1×
B
Naměřená hodnota kouřivosti přesahuje úroveň korigovaného součinitele absorpce uvedenou na štítku výrobce.
Obtěžování okolí · kód 8.2.2.2.1.1
1×
B
Povolený rozptyl kouřivosti byl překročen.
Obtěžování okolí · kód 8.2.2.2.1.8
1×

Vozidla s motorem R T

Značka a modelPočet
Ford Fiesta227
Ford Escort111
Ford Courier2
Ford Escort 1,8 D1
Ford Fiesta 1.8d1

Spolehlivost podle modelu

Stejný motor se často chová jinak v různých modelech - záleží na hmotnosti vozu, převodech, typickém stylu jízdy majitele. Níže je podíl prohlídek s plnou způsobilostí na STK motoru R T podle modelu.

Značka a modelSTK
Ford Fiesta95,7 %
Ford Escort94,1 %

Značky používající tento motor

Kde se vyskytuje

Podle dat z českého registru vozidel se kód R T nejčastěji vyskytuje v následujících modelech:

  • Ford Fiesta (1990–2008): 227 kusů
  • Ford Escort (1990–1997): 111 kusů
  • Ford Courier (1997–2000): 2 kusy
  • Ford Escort 1,8 D (1995): 1 kus
  • Ford Fiesta 1.8d (1991): 1 kus

Ročník výroby vs. počet vozidel

Rozložení 342 vozidel s tímto motorem podle roku výroby. Nejvíc kusů pochází z roku 1991 (104 vozidel). Graf zahrnuje jen vozidla, u kterých registr uvádí rok výroby. Ten v registru chybí u 1 vozidla s tímto motorem.

1991
1990 (72)2008 (1)

Kde se nejvíc vyskytuje

Top 5 krajů podle počtu vozidel s tímto motorem (podle posledního STK záznamu).

Středočeský kraj21 vozidel

Z registru vozidel

Složení vozů s motorem R T podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.

Dovozy podle roku výroby

roky výroby s alespoň 20 evidovanými vozidly

Rok výrobyVozidelPodíl dovozů
19907243,1 %
199110464,4 %
19927352,1 %
19932777,8 %
19942458,3 %
19952470,8 %

Proklepněte konkrétní vůz s motorem R T

Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru a uvidíte záznamy konkrétního vozidla: stav tachometru, STK a počet majitelů.