Kód motoru

Motor PT204

Kompletní recenze motoru PT204: spolehlivost na STK, typické závady, výkon 147 kW, provoz v ČR a tipy pro nákup ojetiny.

Specifikace motoru

BA
Palivo
147 kW
Výkon (200 k)
~1 997 cm³
Objem
8,2 l/100 km
Ø spotřeba
182 g/km
Ø CO₂
216 km/h
Ø max. rychlost
Kategorie Osobní M1G· Emisní norma Euro 6· Ø hmotnost 2 037 kg· Produkce 2018-2024· Ø stáří provozovaných vozidel 5,3 roku (medián 6 let)· Pořadí popularity #2047· Pořadí spolehlivosti #401 z 2 382
Evidováno
671
V provozu
552
Způsobilost na STK
97,5 %
STK kontrol
1 900

Způsobilé na 30 dnů 2,5 % · Nezpůsobilé 0,0 % (celkem 2,5 % bez plné způsobilosti, z 1 900 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 2,0 % prohlídek. V procentech výše je počítáme mezi způsobilé, i když to data nepotvrzují.

PT204 je výrobní kód motoru. V české registraci je evidováno 671 vozidel s tímto kódem - pouze u značky Land Rover.

Jedná se o benzinový čtyřválec o objemu 1 997 cm³ a výkonu 147 kW (199 HP). Vyráběl se v letech 2018–2024.

Spolehlivost STK podle stáří

Podíl prohlídek s plnou způsobilostí na STK v různém věku vozidla. Počet kontrol ukazuje, kolik vozidel v dané věkové kategorii bylo vyhodnoceno.

Stáří 0–3 let95,6 %449 kontrol
Stáří 4–7 let98,0 %1 412 kontrol
Stáří 8–12 let98,1 %105 kontrol

Spolehlivost STK podle nájezdu

Podíl prohlídek s plnou způsobilostí na STK v různých kilometrových pásmech. Ukazuje, jak motor odolává opotřebení.

Do 100 000 km97,7 %1 545 kontrol
100 000–200 000 km97,2 %326 kontrol
200 000–300 000 km12 kontrol · na podíl je to málo
Nad 300 000 km1 kontrola · na podíl je to málo

U pásem pod 100 kontrol podíl neuvádíme. Jedna jediná prohlídka by s ním pohnula o desítky procent, a pár takových záznamů bývá spíš překlep v evidenci než vlastnost motoru.

Spolehlivost na STK

Z celkem 1 900 STK kontrol vozidel s tímto kódem motoru v českém registru má plnou způsobilost na STK 97,5 %.

Spolehlivost tohoto motoru na STK je nadprůměrná.

Kategorie závad

Nejčastější kategorie závažných závad (stupeň B a C) z STK kontrol. Ukazuje, kde tento motor má nejvíc problémů - brzdy, světla, emise apod.

Identifikace vozidla28× (36,8 %)
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení16× (21,1 %)
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav14× (18,4 %)
Brzdové zařízení7× (9,2 %)
Podvozek a části připevněné k podvozku4× (5,3 %)

Chybové kódy v paměti OBD

Při měření emisí se čte i paměť závad řídicí jednotky. Ukazujeme, jak často vozy tohoto motoru přijíždějí s uloženou chybou a které kódy se objevují nejčastěji.

4,7 %
měření tohoto motoru s uloženou chybou · průměr všech vozů: 3,2 %
Nejčastější kódy
P001411×
Co to znamená: uložená chyba je závada, kterou si řídicí jednotka pamatuje - často se projevuje rozsvícenou kontrolkou. Kliknutím na zvýrazněný kód se dostanete na jeho stránku: co o kódu víme a jak často se v ČR objevuje.

Zdroj: otevřená data Ministerstva dopravy a STK

Nejčastější závady STK pro motor PT204

Filtrováno na závady spojené s motorem, výfukem, emisemi a provozními kapalinami - vynechány jsou nesouvisející administrativní a karoserijní položky.

B
Změna nebo úprava vozidla, která neodpovídá schválenému provedení nebo údajům, uvedeným v předložené dokumentaci k vozidlu (neschválená přestavba - pracovní stroj nesený, změna nástavby, karosérie, typ motoru, druh pohonu, změna hmotnosti nebo rozměru vozidla apod.).
Identifikace vozidla · kód 0.3.1.1
5×

Vozidla s motorem PT204

Značka a modelPočet
Land Rover Range Rover Evoque174
Land Rover Range Rover Velar144
Land Rover Discovery Sport110
Land Rover Defender 11035
Land Rover Defender22
Land Rover Range Rover Velar P30017
Land Rover Discovery Sport 2.0 Si416
Land Rover Range Rover Velar P250 R-Dynamic15
Land Rover Range Rover Evoque 2.011
Land Rover Range Rover Evoque 2.0 Si410
Land Rover Range Rover Sport9
Land Rover Range Rover Velar P2508
Land Rover Range Rover7
Land Rover Range Rover 2.0 Si4 Phev5
Land Rover Range Rover Sport 2.0 Si4 Phev Hse5

Spolehlivost podle modelu

Stejný motor se často chová jinak v různých modelech - záleží na hmotnosti vozu, převodech, typickém stylu jízdy majitele. Níže je podíl prohlídek s plnou způsobilostí na STK motoru PT204 podle modelu.

Značka a modelSTK
Land Rover Range Rover Evoque98,7 %
Land Rover Range Rover Velar96,3 %
Land Rover Discovery Sport96,9 %

Značky používající tento motor

Kde se vyskytuje

Podle dat z českého registru vozidel se kód PT204 nejčastěji vyskytuje v následujících modelech:

  • Land Rover Range Rover Evoque (2018–2024): 174 kusů
  • Land Rover Range Rover Velar (2019–2026): 144 kusů
  • Land Rover Discovery Sport (2019–2023): 110 kusů
  • Land Rover Defender 110 (2020): 35 kusů
  • Land Rover Defender (2020–2025): 22 kusů

Ročník výroby vs. počet vozidel

Rozložení 201 vozidel s tímto motorem podle roku výroby. Nejvíc kusů pochází z roku 2019 (55 vozidel). Graf zahrnuje jen vozidla, u kterých registr uvádí rok výroby. Ten v registru chybí u 470 vozidel s tímto motorem.

2019
2017 (1)2026 (1)

Kde se nejvíc vyskytuje

Top 5 krajů podle počtu vozidel s tímto motorem (podle posledního STK záznamu).

Hlavní město Praha191 vozidel
Jihomoravský kraj73 vozidel
Moravskoslezský kraj67 vozidel
Plzeňský kraj63 vozidel
Středočeský kraj58 vozidel

Z registru vozidel

Složení vozů s motorem PT204 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.

Nájezd při prohlídce STK

stav tachometru zapsaný při prohlídce, každá prohlídka zvlášť

  • čtvrtina prohlídek pod28 635 km
  • medián50 365 km
  • čtvrtina prohlídek nad80 426 km

Z 2 098 prohlídek; medián je hodnota, pod kterou leží polovina záznamů.

Dovozy podle roku výroby

roky výroby s alespoň 20 evidovanými vozidly

Rok výrobyVozidelPodíl dovozů
20183237,5 %
20195523,6 %
20203627,8 %
20223611,1 %

Proklepněte konkrétní vůz s motorem PT204

Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru a uvidíte záznamy konkrétního vozidla: stav tachometru, STK a počet majitelů.