Kód motoru

Motor G4FZ

Kompletní recenze motoru G4FZ: spolehlivost na STK, typické závady, výkon 132 kW, provoz v ČR a tipy pro nákup ojetiny.

Specifikace motoru

BA
Palivo
132 kW
Výkon (180 k)
~1 598 cm³
Objem
5,4 l/100 km
Ø spotřeba
123 g/km
Ø CO₂
199 km/h
Ø max. rychlost
Kategorie Osobní M1· Emisní norma Euro 6· Ø hmotnost 1 813 kg· Produkce 2025-2026· Ø stáří provozovaných vozidel 0,1 roku (medián 0 let)· Pořadí popularity #1515· Pořadí spolehlivosti #59 z 2 382
Evidováno
1 072
V provozu
1 053
Způsobilost na STK
99,5 %
STK kontrol
1 123

Způsobilé na 30 dnů 0,5 % · Nezpůsobilé 0,0 % (celkem 0,5 % bez plné způsobilosti, z 1 123 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 1,0 % prohlídek. V procentech výše je počítáme mezi způsobilé, i když to data nepotvrzují.

G4FZ je výrobní kód motoru. V české registraci je evidováno 1 072 vozidel s tímto kódem - u značek Hyundai a Kia.

Jedná se o benzinový čtyřválec o objemu 1 598 cm³ a výkonu 132 kW (179 HP). Vyráběl se v letech 2025–2026.

Spolehlivost STK podle stáří

Podíl prohlídek s plnou způsobilostí na STK v různém věku vozidla. Počet kontrol ukazuje, kolik vozidel v dané věkové kategorii bylo vyhodnoceno.

Stáří 0–3 let55 kontrol · na podíl je to málo

U pásem pod 100 kontrol podíl neuvádíme. Jedna jediná prohlídka by s ním pohnula o desítky procent, a pár takových záznamů bývá spíš překlep v evidenci než vlastnost motoru.

Spolehlivost STK podle nájezdu

Podíl prohlídek s plnou způsobilostí na STK v různých kilometrových pásmech. Ukazuje, jak motor odolává opotřebení.

Do 100 000 km21 kontrol · na podíl je to málo

U pásem pod 100 kontrol podíl neuvádíme. Jedna jediná prohlídka by s ním pohnula o desítky procent, a pár takových záznamů bývá spíš překlep v evidenci než vlastnost motoru.

Spolehlivost na STK

Z celkem 1 123 STK kontrol vozidel s tímto kódem motoru v českém registru má plnou způsobilost na STK 99,5 %.

Spolehlivost tohoto motoru na STK je nadprůměrná.

Kategorie závad

Nejčastější kategorie závažných závad (stupeň B a C) z STK kontrol. Ukazuje, kde tento motor má nejvíc problémů - brzdy, světla, emise apod.

Identifikace vozidla6× (100,0 %)

Vozidla s motorem G4FZ

Značka a modelPočet
Hyundai Tucson772
Hyundai Santa Fe220
Kia Sportage52
Kia Sorento17
Hyundai Tucson Ix 354
Hyundai Tucson, Ix353
Hyundai Tucson,ix353
Hyundai Tuscon, Ix351

Spolehlivost podle modelu

Stejný motor se často chová jinak v různých modelech - záleží na hmotnosti vozu, převodech, typickém stylu jízdy majitele. Níže je podíl prohlídek s plnou způsobilostí na STK motoru G4FZ podle modelu.

Značka a modelSTK
Hyundai Tucson99,4 %
Hyundai Santa Fe100,0 %

Značky používající tento motor

Kde se vyskytuje

Podle dat z českého registru vozidel se kód G4FZ nejčastěji vyskytuje v následujících modelech:

  • Hyundai Tucson (2025–2026): 772 kusů
  • Hyundai Santa Fe (2026): 220 kusů
  • Kia Sportage (2026): 52 kusů
  • Kia Sorento (2026): 17 kusů
  • Hyundai Tucson IX 35 (2026): 4 kusy

Z registru vozidel

Složení vozů s motorem G4FZ podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.

Nájezd při prohlídce STK

stav tachometru zapsaný při prohlídce, každá prohlídka zvlášť

  • čtvrtina prohlídek pod2 746 km
  • medián5 862 km
  • čtvrtina prohlídek nad7 171 km

Z 25 prohlídek; medián je hodnota, pod kterou leží polovina záznamů.

Dovozy podle roku výroby

roky výroby s alespoň 20 evidovanými vozidly

Rok výrobyVozidelPodíl dovozů
20261420,7 %

Proklepněte konkrétní vůz s motorem G4FZ

Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru a uvidíte záznamy konkrétního vozidla: stav tachometru, STK a počet majitelů.