Kód motoru

Motor F6 1.4

Kompletní recenze motoru F6 1.4: spolehlivost na STK, typické závady, výkon 52 kW, provoz v ČR a tipy pro nákup ojetiny.

Specifikace motoru

BA 95 B
Palivo
52 kW
Výkon (71 k)
~1 392 cm³
Objem
7,8 l/100 km
Ø spotřeba
165 km/h
Ø max. rychlost
Kategorie Osobní M1· Emisní norma Neuvedeno· Ø hmotnost 951 kg· Produkce 1990-1996· Ø stáří provozovaných vozidel 34,6 roku (medián 35 let)· Pořadí popularity #1832· Pořadí spolehlivosti #1333 z 2 382
Evidováno
787
V provozu
83
Způsobilost na STK
93,9 %
STK kontrol
1 608

Způsobilé na 30 dnů 2,4 % · Nezpůsobilé 1,4 % (celkem 3,8 % bez plné způsobilosti, z 1 608 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 37,5 % prohlídek. V procentech výše je počítáme mezi způsobilé, i když to data nepotvrzují.

F6 1.4 je výrobní kód motoru. V české registraci je evidováno 787 vozidel s tímto kódem - pouze u značky Ford.

Jedná se o benzinový čtyřválec o objemu 1 392 cm³ a výkonu 52 kW (70 HP). Vyráběl se v letech 1990–1996.

Spolehlivost STK podle stáří

Podíl prohlídek s plnou způsobilostí na STK v různém věku vozidla. Počet kontrol ukazuje, kolik vozidel v dané věkové kategorii bylo vyhodnoceno.

Stáří 0–3 let8 kontrol · na podíl je to málo
Stáří 4–7 let23 kontrol · na podíl je to málo
Stáří 8–12 let87,9 %181 kontrol
Stáří 13+ let83,5 %508 kontrol

U pásem pod 100 kontrol podíl neuvádíme. Jedna jediná prohlídka by s ním pohnula o desítky procent, a pár takových záznamů bývá spíš překlep v evidenci než vlastnost motoru.

Spolehlivost STK podle nájezdu

Podíl prohlídek s plnou způsobilostí na STK v různých kilometrových pásmech. Ukazuje, jak motor odolává opotřebení.

Do 100 000 km83,6 %548 kontrol
100 000–200 000 km86,7 %233 kontrol
200 000–300 000 km18 kontrol · na podíl je to málo
Nad 300 000 km5 kontrol · na podíl je to málo

U pásem pod 100 kontrol podíl neuvádíme. Jedna jediná prohlídka by s ním pohnula o desítky procent, a pár takových záznamů bývá spíš překlep v evidenci než vlastnost motoru.

Spolehlivost na STK

Z celkem 1 608 STK kontrol vozidel s tímto kódem motoru v českém registru má plnou způsobilost na STK 93,9 %.

Spolehlivost tohoto motoru na STK odpovídá průměru.

Kategorie závad

Nejčastější kategorie závažných závad (stupeň B a C) z STK kontrol. Ukazuje, kde tento motor má nejvíc problémů - brzdy, světla, emise apod.

Podvozek a části připevněné k podvozku3× (42,9 %)
Brzdové zařízení1× (14,3 %)
Jiné vybavení1× (14,3 %)
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav1× (14,3 %)
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení1× (14,3 %)

Nejčastější závady STK pro motor F6 1.4

Filtrováno na závady spojené s motorem, výfukem, emisemi a provozními kapalinami - vynechány jsou nesouvisející administrativní a karoserijní položky.

B
Koroze části karosérie, kabiny nebo nástavby vozidla, která narušuje celkovou pevnost a spolehlivost konstrukce vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.2.1.1.2
2×
B
Koroze části rámu nebo pomocného rámu vozidla, která narušuje celkovou pevnost a spolehlivost konstrukce vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.1.3.2
1×

Vozidla s motorem F6 1.4

Značka a modelPočet
Ford Escort674
Ford Orion73
Ford Fiesta30
Ford Escort 1.42
Ford Escort 1.4 Gal2
Ford Escort Clx2
Ford Escort 1.4 I1
Ford Escort 1.4 I Clx1
Ford Eskort1
Ford Ford Escort1

Spolehlivost podle modelu

Stejný motor se často chová jinak v různých modelech - záleží na hmotnosti vozu, převodech, typickém stylu jízdy majitele. Níže je podíl prohlídek s plnou způsobilostí na STK motoru F6 1.4 podle modelu.

Značka a modelSTK
Ford Escort94,1 %
Ford Fiesta92,7 %
Ford Orion94,1 %

Značky používající tento motor

Kde se vyskytuje

Podle dat z českého registru vozidel se kód F6 1.4 nejčastěji vyskytuje v následujících modelech:

  • Ford Escort (1990–2002): 674 kusů
  • Ford Orion (1990–1995): 73 kusů
  • Ford Fiesta (1990–1994): 30 kusů
  • Ford Escort 1.4 (1992–1996): 2 kusy
  • Ford Escort 1.4 Gal (1992–1993): 2 kusy

Ročník výroby vs. počet vozidel

Rozložení 785 vozidel s tímto motorem podle roku výroby. Nejvíc kusů pochází z roku 1991 (325 vozidel). Graf zahrnuje jen vozidla, u kterých registr uvádí rok výroby. Ten v registru chybí u 2 vozidel s tímto motorem.

1991
1990 (102)2002 (1)

Kde se nejvíc vyskytuje

Top 5 krajů podle počtu vozidel s tímto motorem (podle posledního STK záznamu).

Ústecký kraj58 vozidel
Středočeský kraj52 vozidel
Pardubický kraj32 vozidel
Královéhradecký kraj31 vozidel
Jihočeský kraj24 vozidel

Z registru vozidel

Složení vozů s motorem F6 1.4 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.

Nájezd při prohlídce STK

stav tachometru zapsaný při prohlídce, každá prohlídka zvlášť

  • čtvrtina prohlídek pod59 431 km
  • medián88 876 km
  • čtvrtina prohlídek nad97 212 km

Z 20 prohlídek; medián je hodnota, pod kterou leží polovina záznamů.

Dovozy podle roku výroby

roky výroby s alespoň 20 evidovanými vozidly

Rok výrobyVozidelPodíl dovozů
199010256,9 %
199132552,9 %
199217651,1 %
19934843,8 %
19943964,1 %
19954973,5 %
19963387,9 %

Proklepněte konkrétní vůz s motorem F6 1.4

Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru a uvidíte záznamy konkrétního vozidla: stav tachometru, STK a počet majitelů.