Kód motoru

Motor DDAA

Kompletní recenze motoru DDAA: spolehlivost na STK, typické závady, výkon 140 kW, provoz v ČR a tipy pro nákup ojetiny.

Specifikace motoru

NM
Palivo
140 kW
Výkon (190 k)
~1 968 cm³
Objem
4,6 l/100 km
Ø spotřeba
120 g/km
Ø CO₂
234 km/h
Ø max. rychlost
Kategorie Osobní M1· Emisní norma Euro 6· Ø hmotnost 1 557 kg· Produkce 2015-2015· Ø stáří provozovaných vozidel 11 let (medián 11 let)· Pořadí popularity #2694
Evidováno
393
V provozu
332
Způsobilost na STK
98,5 %
STK kontrol
3 732

Způsobilé na 30 dnů 1,5 % · Nezpůsobilé 0,0 % (celkem 1,5 % bez plné způsobilosti, z 3 732 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 1,2 % prohlídek. V procentech výše je počítáme mezi způsobilé, i když to data nepotvrzují.

DDAA je výrobní kód motoru. V české registraci je evidováno 393 vozidel s tímto kódem - u značek Volkswagen a Škoda.

Jedná se o dieselový čtyřválec o objemu 1 968 cm³ a výkonu 140 kW (190 HP). Vyráběl se v letech 2015–2015.

Spolehlivost STK podle stáří

Podíl prohlídek s plnou způsobilostí na STK v různém věku vozidla. Počet kontrol ukazuje, kolik vozidel v dané věkové kategorii bylo vyhodnoceno.

Stáří 0–3 let99,3 %697 kontrol
Stáří 4–7 let98,4 %1 719 kontrol
Stáří 8–12 let98,1 %1 390 kontrol
Stáří 13+ let1 kontrola · na podíl je to málo

U pásem pod 100 kontrol podíl neuvádíme. Jedna jediná prohlídka by s ním pohnula o desítky procent, a pár takových záznamů bývá spíš překlep v evidenci než vlastnost motoru.

Spolehlivost STK podle nájezdu

Podíl prohlídek s plnou způsobilostí na STK v různých kilometrových pásmech. Ukazuje, jak motor odolává opotřebení.

Do 100 000 km99,2 %1 311 kontrol
100 000–200 000 km98,8 %1 537 kontrol
200 000–300 000 km96,5 %707 kontrol
Nad 300 000 km97,4 %226 kontrol

Spolehlivost na STK

Z celkem 3 732 STK kontrol vozidel s tímto kódem motoru v českém registru má plnou způsobilost na STK 98,5 %.

Spolehlivost tohoto motoru na STK je nadprůměrná.

Kategorie závad

Nejčastější kategorie závažných závad (stupeň B a C) z STK kontrol. Ukazuje, kde tento motor má nejvíc problémů - brzdy, světla, emise apod.

Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav28× (34,1 %)
Identifikace vozidla16× (19,5 %)
Výhledy12× (14,6 %)
Brzdové zařízení11× (13,4 %)
Obtěžování okolí6× (7,3 %)

Na co se u tohoto motoru zaměřit

Závady, které technici u motoru DDAA zapisují znatelně častěji, než je u stejně starých vozů běžné.

ZávadaČastěji
Menší poškození čelního sklaVýhledy · kód 3.2.1.2A1,33×
Na vozidle je kryt kola/blatník uvolněný nebo poškozenýPodvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.2.10.2.1A1,28×
Jak číst tabulku: první dvě čísla říkají, kolikrát na tisíc prohlídek technici závadu zapsali - u těchto vozů a u stejně starých vozů celkem. Sloupec Častěji je poměr mezi nimi. U malého počtu prohlídek ho držíme blíž k průměru, aby jedna dvě závady nevypadaly jako pravidlo. Drobné závady (A) na STK nevadí, ukazují spíš, jak se o vůz staral předchozí majitel.

Zdroj: otevřená data STK, pravidelné prohlídky od r. 2021

Chybové kódy v paměti OBD

Při měření emisí se čte i paměť závad řídicí jednotky. Ukazujeme, jak často vozy tohoto motoru přijíždějí s uloženou chybou a které kódy se objevují nejčastěji.

0,9 %
měření tohoto motoru s uloženou chybou · průměr všech vozů: 3,2 %
Nejčastější kódy
Konkrétní kódy zatím nemáme v dostatečném počtu.
Co to znamená: uložená chyba je závada, kterou si řídicí jednotka pamatuje - často se projevuje rozsvícenou kontrolkou. Kliknutím na zvýrazněný kód se dostanete na jeho stránku: co o kódu víme a jak často se v ČR objevuje.

Zdroj: otevřená data Ministerstva dopravy a STK

Nejčastější závady STK pro motor DDAA

Filtrováno na závady spojené s motorem, výfukem, emisemi a provozními kapalinami - vynechány jsou nesouvisející administrativní a karoserijní položky.

B
Změna nebo úprava vozidla, která neodpovídá schválenému provedení nebo údajům, uvedeným v předložené dokumentaci k vozidlu (neschválená přestavba - pracovní stroj nesený, změna nástavby, karosérie, typ motoru, druh pohonu, změna hmotnosti nebo rozměru vozidla apod.).
Identifikace vozidla · kód 0.3.1.1
8×

Vozidla s motorem DDAA

Značka a modelPočet
Škoda Superb382
Volkswagen Passat10
Škoda Octavia1

Spolehlivost podle modelu

Stejný motor se často chová jinak v různých modelech - záleží na hmotnosti vozu, převodech, typickém stylu jízdy majitele. Níže je podíl prohlídek s plnou způsobilostí na STK motoru DDAA podle modelu.

Značka a modelSTK
Škoda Superb98,4 %

Značky používající tento motor

Kde se vyskytuje

Podle dat z českého registru vozidel se kód DDAA nejčastěji vyskytuje v následujících modelech:

  • Škoda Superb (2015–2016): 382 kusů
  • Volkswagen Passat (2015): 10 kusů
  • Škoda Octavia (2017): 1 kus

Ročník výroby vs. počet vozidel

Rozložení 177 vozidel s tímto motorem podle roku výroby. Nejvíc kusů pochází z roku 2015 (174 vozidel). Graf zahrnuje jen vozidla, u kterých registr uvádí rok výroby. Ten v registru chybí u 216 vozidel s tímto motorem.

2015
2015 (174)2017 (1)

Kde se nejvíc vyskytuje

Top 5 krajů podle počtu vozidel s tímto motorem (podle posledního STK záznamu).

Hlavní město Praha64 vozidel
Středočeský kraj51 vozidel
Moravskoslezský kraj41 vozidel
Jihomoravský kraj39 vozidel
Ústecký kraj35 vozidel

Z registru vozidel

Složení vozů s motorem DDAA podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.

Nájezd při prohlídce STK

stav tachometru zapsaný při prohlídce, každá prohlídka zvlášť

  • čtvrtina prohlídek pod81 748 km
  • medián138 232 km
  • čtvrtina prohlídek nad201 764 km

Z 3 953 prohlídek; medián je hodnota, pod kterou leží polovina záznamů.

Dovozy podle roku výroby

roky výroby s alespoň 20 evidovanými vozidly

Rok výrobyVozidelPodíl dovozů
20151746,9 %

Proklepněte konkrétní vůz s motorem DDAA

Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru a uvidíte záznamy konkrétního vozidla: stav tachometru, STK a počet majitelů.