Kód motoru

Motor C 20 NE

Kompletní recenze motoru C 20 NE: spolehlivost na STK, typické závady, výkon 85 kW, provoz v ČR a tipy pro nákup ojetiny.

Specifikace motoru

BA 95 B
Palivo
85 kW
Výkon (116 k)
~1 998 cm³
Objem
8,7 l/100 km
Ø spotřeba
159 g/km
Ø CO₂
188 km/h
Ø max. rychlost
Kategorie Osobní M1· Emisní norma Neuvedeno· Ø hmotnost 1 320 kg· Produkce 1990-1996· Ø stáří provozovaných vozidel 32,7 roku (medián 33 let)· Pořadí popularity #3970
Evidováno
130
V provozu
62
Způsobilost na STK
93,3 %
STK kontrol
848

Způsobilé na 30 dnů 4,6 % · Nezpůsobilé 1,4 % (celkem 6,0 % bez plné způsobilosti, z 848 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 10,4 % prohlídek. V procentech výše je počítáme mezi způsobilé, i když to data nepotvrzují.

C 20 NE je výrobní kód motoru. V české registraci je evidováno 130 vozidel s tímto kódem - pouze u značky Opel.

Jedná se o benzinový čtyřválec o objemu 1 998 cm³ a výkonu 85 kW (115 HP). Vyráběl se v letech 1990–1996.

Spolehlivost STK podle stáří

Podíl prohlídek s plnou způsobilostí na STK v různém věku vozidla. Počet kontrol ukazuje, kolik vozidel v dané věkové kategorii bylo vyhodnoceno.

Stáří 0–3 let5 kontrol · na podíl je to málo
Stáří 4–7 let4 kontroly · na podíl je to málo
Stáří 8–12 let17 kontrol · na podíl je to málo
Stáří 13+ let92,8 %824 kontrol

U pásem pod 100 kontrol podíl neuvádíme. Jedna jediná prohlídka by s ním pohnula o desítky procent, a pár takových záznamů bývá spíš překlep v evidenci než vlastnost motoru.

Spolehlivost STK podle nájezdu

Podíl prohlídek s plnou způsobilostí na STK v různých kilometrových pásmech. Ukazuje, jak motor odolává opotřebení.

Do 100 000 km48 kontrol · na podíl je to málo
100 000–200 000 km91,7 %435 kontrol
200 000–300 000 km94,4 %354 kontrol
Nad 300 000 km49 kontrol · na podíl je to málo

U pásem pod 100 kontrol podíl neuvádíme. Jedna jediná prohlídka by s ním pohnula o desítky procent, a pár takových záznamů bývá spíš překlep v evidenci než vlastnost motoru.

Spolehlivost na STK

Z celkem 848 STK kontrol vozidel s tímto kódem motoru v českém registru má plnou způsobilost na STK 93,3 %.

Spolehlivost tohoto motoru na STK odpovídá průměru.

Kategorie závad

Nejčastější kategorie závažných závad (stupeň B a C) z STK kontrol. Ukazuje, kde tento motor má nejvíc problémů - brzdy, světla, emise apod.

Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení23× (29,1 %)
Obtěžování okolí14× (17,7 %)
Podvozek a části připevněné k podvozku14× (17,7 %)
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav10× (12,7 %)
Brzdové zařízení5× (6,3 %)

Nejčastější závady STK pro motor C 20 NE

Filtrováno na závady spojené s motorem, výfukem, emisemi a provozními kapalinami - vynechány jsou nesouvisející administrativní a karoserijní položky.

B
Plynné emise zážehových motorů překračují hodnoty stanovené výrobcem.
Obtěžování okolí · kód 8.2.1.2.1
8×
B
Únik provozních nebo jiných kapalin (které nejsou uvedeny v ostatních jednotlivých závadách), který by mohl poškodit životní prostředí nebo představovat bezpečnostní riziko pro ostatní účastníky silničního provozu.
Obtěžování okolí · kód 8.4.1.1.1
3×

Vozidla s motorem C 20 NE

Značka a modelPočet
Opel Calibra25
Opel Frontera24
Opel Vectra22
Opel Frontera Sport9
Opel Astra6
Opel Calibra 2.0 I4
Opel Calibra 2.03
Opel Calibra 2.0i3
Opel Omega3
Opel Vectra 2.0 I3
Opel Vectra 2.0i3
Opel Astra Cabrio 2.0i2
Opel 2.0i1
Opel Astra 2.0 Csi1
Opel Astra Cabrio1

Spolehlivost podle modelu

Stejný motor se často chová jinak v různých modelech - záleží na hmotnosti vozu, převodech, typickém stylu jízdy majitele. Níže je podíl prohlídek s plnou způsobilostí na STK motoru C 20 NE podle modelu.

Značka a modelSTK
Opel Frontera93,8 %
Opel Calibra93,8 %
Opel Vectra90,6 %

Značky používající tento motor

Kde se vyskytuje

Podle dat z českého registru vozidel se kód C 20 NE nejčastěji vyskytuje v následujících modelech:

  • Opel Calibra (1991–1997): 25 kusů
  • Opel Frontera (1992–1996): 24 kusů
  • Opel Vectra (1990–1995): 22 kusů
  • Opel Frontera Sport (1992–1995): 9 kusů
  • Opel Astra (1993–1996): 6 kusů

Ročník výroby vs. počet vozidel

Rozložení 102 vozidel s tímto motorem podle roku výroby. Nejvíc kusů pochází z roku 1993 (38 vozidel). Graf zahrnuje jen vozidla, u kterých registr uvádí rok výroby. Ten v registru chybí u 28 vozidel s tímto motorem.

1993
1990 (6)1997 (2)

Kde se nejvíc vyskytuje

Top 5 krajů podle počtu vozidel s tímto motorem (podle posledního STK záznamu).

Středočeský kraj21 vozidel

Z registru vozidel

Složení vozů s motorem C 20 NE podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.

Nájezd při prohlídce STK

stav tachometru zapsaný při prohlídce, každá prohlídka zvlášť

  • čtvrtina prohlídek pod151 349 km
  • medián188 000 km
  • čtvrtina prohlídek nad231 646 km

Z 1 339 prohlídek; medián je hodnota, pod kterou leží polovina záznamů.

Dovozy podle roku výroby

roky výroby s alespoň 20 evidovanými vozidly

Rok výrobyVozidelPodíl dovozů
19933889,5 %

Proklepněte konkrétní vůz s motorem C 20 NE

Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru a uvidíte záznamy konkrétního vozidla: stav tachometru, STK a počet majitelů.