Kód motoru

Motor 4G92 KAT

Kompletní recenze motoru 4G92 KAT: spolehlivost na STK, typické závady, výkon 83 kW, provoz v ČR a tipy pro nákup ojetiny.

Specifikace motoru

BA 95 B
Palivo
83 kW
Výkon (113 k)
~1 597 cm³
Objem
7,4 l/100 km
Ø spotřeba
187 km/h
Ø max. rychlost
Kategorie Osobní M1· Emisní norma Neuvedeno· Ø hmotnost 1 035 kg· Produkce 1992-1999· Ø stáří provozovaných vozidel 32,2 roku (medián 33 let)· Pořadí popularity #1859· Pořadí spolehlivosti #1481 z 2 382
Evidováno
771
V provozu
87
Způsobilost na STK
93,6 %
STK kontrol
2 388

Způsobilé na 30 dnů 3,6 % · Nezpůsobilé 1,5 % (celkem 5,1 % bez plné způsobilosti, z 2 388 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 21,5 % prohlídek. V procentech výše je počítáme mezi způsobilé, i když to data nepotvrzují.

4G92 KAT je výrobní kód motoru. V české registraci je evidováno 771 vozidel s tímto kódem - pouze u značky Mitsubishi.

Jedná se o benzinový čtyřválec o objemu 1 597 cm³ a výkonu 83 kW (112 HP). Vyráběl se v letech 1992–1999.

Spolehlivost STK podle stáří

Podíl prohlídek s plnou způsobilostí na STK v různém věku vozidla. Počet kontrol ukazuje, kolik vozidel v dané věkové kategorii bylo vyhodnoceno.

Stáří 0–3 let13 kontrol · na podíl je to málo
Stáří 4–7 let39 kontrol · na podíl je to málo
Stáří 8–12 let89,9 %306 kontrol
Stáří 13+ let90,3 %1 727 kontrol

U pásem pod 100 kontrol podíl neuvádíme. Jedna jediná prohlídka by s ním pohnula o desítky procent, a pár takových záznamů bývá spíš překlep v evidenci než vlastnost motoru.

Spolehlivost STK podle nájezdu

Podíl prohlídek s plnou způsobilostí na STK v různých kilometrových pásmech. Ukazuje, jak motor odolává opotřebení.

Do 100 000 km91,7 %108 kontrol
100 000–200 000 km91,1 %1 196 kontrol
200 000–300 000 km88,8 %889 kontrol
Nad 300 000 km80 kontrol · na podíl je to málo

U pásem pod 100 kontrol podíl neuvádíme. Jedna jediná prohlídka by s ním pohnula o desítky procent, a pár takových záznamů bývá spíš překlep v evidenci než vlastnost motoru.

Spolehlivost na STK

Z celkem 2 388 STK kontrol vozidel s tímto kódem motoru v českém registru má plnou způsobilost na STK 93,5 %.

Spolehlivost tohoto motoru na STK odpovídá průměru.

Kategorie závad

Nejčastější kategorie závažných závad (stupeň B a C) z STK kontrol. Ukazuje, kde tento motor má nejvíc problémů - brzdy, světla, emise apod.

Brzdové zařízení39× (32,5 %)
Podvozek a části připevněné k podvozku22× (18,3 %)
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení22× (18,3 %)
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav19× (15,8 %)
Obtěžování okolí6× (5,0 %)

Nejčastější závady STK pro motor 4G92 KAT

Filtrováno na závady spojené s motorem, výfukem, emisemi a provozními kapalinami - vynechány jsou nesouvisející administrativní a karoserijní položky.

B
Koroze části karosérie, kabiny nebo nástavby vozidla, která narušuje celkovou pevnost a spolehlivost konstrukce vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.2.1.1.2
6×

Vozidla s motorem 4G92 KAT

Značka a modelPočet
Mitsubishi Lancer544
Mitsubishi Colt151
Mitsubishi Carisma30
Mitsubishi Colt 1.610
Mitsubishi Lancer 1.67
Mitsubishi Lancer Glxi5
Mitsubishi Colt 1.6 (ca4)4
Mitsubishi Lancer 1.6 Glxi3
Mitsubishi Carisma Glx2
Mitsubishi Colt 1.6 Glxi2
Mitsubishi Carisma 1.61
Mitsubishi Carisma 1.6 Glx1
Mitsubishi Colt 1,6 Glxi1
Mitsubishi Colt 1.31
Mitsubishi Lancer 1,61

Spolehlivost podle modelu

Stejný motor se často chová jinak v různých modelech - záleží na hmotnosti vozu, převodech, typickém stylu jízdy majitele. Níže je podíl prohlídek s plnou způsobilostí na STK motoru 4G92 KAT podle modelu.

Značka a modelSTK
Mitsubishi Lancer94,0 %
Mitsubishi Colt94,8 %
Mitsubishi Carisma92,7 %

Značky používající tento motor

Kde se vyskytuje

Podle dat z českého registru vozidel se kód 4G92 KAT nejčastěji vyskytuje v následujících modelech:

  • Mitsubishi Lancer (1991–2001): 544 kusů
  • Mitsubishi Colt (1990–1997): 151 kusů
  • Mitsubishi Carisma (1995–2002): 30 kusů
  • Mitsubishi Colt 1.6 (1992–1996): 10 kusů
  • Mitsubishi Lancer 1.6 (1993–1999): 7 kusů

Ročník výroby vs. počet vozidel

Rozložení 769 vozidel s tímto motorem podle roku výroby. Nejvíc kusů pochází z roku 1993 (239 vozidel). Graf zahrnuje jen vozidla, u kterých registr uvádí rok výroby. Ten v registru chybí u 2 vozidel s tímto motorem.

1993
1990 (1)2002 (1)

Kde se nejvíc vyskytuje

Top 5 krajů podle počtu vozidel s tímto motorem (podle posledního STK záznamu).

Středočeský kraj75 vozidel
Jihomoravský kraj64 vozidel
Ústecký kraj54 vozidel
Hlavní město Praha52 vozidel
Jihočeský kraj49 vozidel

Z registru vozidel

Složení vozů s motorem 4G92 KAT podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.

Nájezd při prohlídce STK

stav tachometru zapsaný při prohlídce, každá prohlídka zvlášť

  • čtvrtina prohlídek pod138 136 km
  • medián168 223 km
  • čtvrtina prohlídek nad204 053 km

Z 114 prohlídek; medián je hodnota, pod kterou leží polovina záznamů.

Dovozy podle roku výroby

roky výroby s alespoň 20 evidovanými vozidly

Rok výrobyVozidelPodíl dovozů
199214349,7 %
199323956,1 %
199414153,2 %
199511167,6 %
19964981,6 %
19973876,3 %
19982777,8 %

Proklepněte konkrétní vůz s motorem 4G92 KAT

Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru a uvidíte záznamy konkrétního vozidla: stav tachometru, STK a počet majitelů.