Kód motoru

Motor 1CU1RXUD9

Kompletní recenze motoru 1CU1RXUD9: spolehlivost na STK, typické závady, výkon 47 kW, provoz v ČR a tipy pro nákup ojetiny.

Specifikace motoru

NM
Palivo
47 kW
Výkon (64 k)
~1 891 cm³
Objem
6 l/100 km
Ø spotřeba
160 km/h
Ø max. rychlost
Kategorie Osobní M1· Emisní norma Neuvedeno· Ø hmotnost 980 kg· Produkce 1990-1993· Ø stáří provozovaných vozidel 35,7 roku (medián 36 let)· Pořadí popularity #2830
Evidováno
351
V provozu
24
Způsobilost na STK
93,0 %
STK kontrol
872

Způsobilé na 30 dnů 3,0 % · Nezpůsobilé 2,1 % (celkem 5,0 % bez plné způsobilosti, z 872 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 27,6 % prohlídek. V procentech výše je počítáme mezi způsobilé, i když to data nepotvrzují.

1CU1RXUD9 je výrobní kód motoru. V české registraci je evidováno 351 vozidel s tímto kódem - pouze u značky Peugeot.

Jedná se o dieselový čtyřválec o objemu 1 891 cm³ a výkonu 47 kW (63 HP). Vyráběl se v letech 1990–1993.

Spolehlivost STK podle stáří

Podíl prohlídek s plnou způsobilostí na STK v různém věku vozidla. Počet kontrol ukazuje, kolik vozidel v dané věkové kategorii bylo vyhodnoceno.

Stáří 0–3 let3 kontroly · na podíl je to málo
Stáří 4–7 let10 kontrol · na podíl je to málo
Stáří 8–12 let94 kontrol · na podíl je to málo
Stáří 13+ let87,2 %483 kontrol

U pásem pod 100 kontrol podíl neuvádíme. Jedna jediná prohlídka by s ním pohnula o desítky procent, a pár takových záznamů bývá spíš překlep v evidenci než vlastnost motoru.

Spolehlivost STK podle nájezdu

Podíl prohlídek s plnou způsobilostí na STK v různých kilometrových pásmech. Ukazuje, jak motor odolává opotřebení.

Do 100 000 km13 kontrol · na podíl je to málo
100 000–200 000 km87,2 %203 kontrol
200 000–300 000 km88,0 %350 kontrol
Nad 300 000 km94 kontrol · na podíl je to málo

U pásem pod 100 kontrol podíl neuvádíme. Jedna jediná prohlídka by s ním pohnula o desítky procent, a pár takových záznamů bývá spíš překlep v evidenci než vlastnost motoru.

Spolehlivost na STK

Z celkem 872 STK kontrol vozidel s tímto kódem motoru v českém registru má plnou způsobilost na STK 93,0 %.

Spolehlivost tohoto motoru na STK odpovídá průměru.

Kategorie závad

Nejčastější kategorie závažných závad (stupeň B a C) z STK kontrol. Ukazuje, kde tento motor má nejvíc problémů - brzdy, světla, emise apod.

Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav7× (38,9 %)
Brzdové zařízení5× (27,8 %)
Podvozek a části připevněné k podvozku4× (22,2 %)
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení2× (11,1 %)

Nejčastější závady STK pro motor 1CU1RXUD9

Filtrováno na závady spojené s motorem, výfukem, emisemi a provozními kapalinami - vynechány jsou nesouvisející administrativní a karoserijní položky.

B
Prachovka na hnacím hřídeli kola (poloose) je chybně upevněna nebo poškozená tak, že neplní svoji funkci a dochází k úniku maziva nebo prachovka chybí.
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav · kód 5.3.4.2.2
2×
B
Koroze části rámu nebo pomocného rámu vozidla, která narušuje celkovou pevnost a spolehlivost konstrukce vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.1.3.2
2×

Vozidla s motorem 1CU1RXUD9

Značka a modelPočet
Peugeot 309343
Peugeot 309 1.9 D2
Peugeot 2061
Peugeot 309 1.9 Grd1
Peugeot 309 D1
Peugeot 309 Grd1
Peugeot Peugeot 3091

Spolehlivost podle modelu

Stejný motor se často chová jinak v různých modelech - záleží na hmotnosti vozu, převodech, typickém stylu jízdy majitele. Níže je podíl prohlídek s plnou způsobilostí na STK motoru 1CU1RXUD9 podle modelu.

Značka a modelSTK
Peugeot 30993,6 %

Značky používající tento motor

Kde se vyskytuje

Podle dat z českého registru vozidel se kód 1CU1RXUD9 nejčastěji vyskytuje v následujících modelech:

  • Peugeot 309 (1990–2001): 343 kusů
  • Peugeot 309 1.9 D (1990–1991): 2 kusy
  • Peugeot 206: 1 kus
  • Peugeot 309 1.9 Grd (1992): 1 kus
  • Peugeot 309 D (1990): 1 kus

Ročník výroby vs. počet vozidel

Rozložení 349 vozidel s tímto motorem podle roku výroby. Nejvíc kusů pochází z roku 1990 (213 vozidel). Graf zahrnuje jen vozidla, u kterých registr uvádí rok výroby. Ten v registru chybí u 2 vozidel s tímto motorem.

1990
1990 (213)2001 (1)

Kde se nejvíc vyskytuje

Top 5 krajů podle počtu vozidel s tímto motorem (podle posledního STK záznamu).

Plzeňský kraj41 vozidel
Středočeský kraj31 vozidel

Z registru vozidel

Složení vozů s motorem 1CU1RXUD9 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.

Nájezd při prohlídce STK

stav tachometru zapsaný při prohlídce, každá prohlídka zvlášť

  • čtvrtina prohlídek pod202 538 km
  • medián241 223 km
  • čtvrtina prohlídek nad286 905 km

Z 52 prohlídek; medián je hodnota, pod kterou leží polovina záznamů.

Dovozy podle roku výroby

roky výroby s alespoň 20 evidovanými vozidly

Rok výrobyVozidelPodíl dovozů
199021357,3 %
19917252,8 %
19925143,1 %

Proklepněte konkrétní vůz s motorem 1CU1RXUD9

Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru a uvidíte záznamy konkrétního vozidla: stav tachometru, STK a počet majitelů.