Kód motoru

Motor 1CU 3CN

Kompletní recenze motoru 1CU 3CN: spolehlivost na STK, typické závady, výkon 47 kW, provoz v ČR a tipy pro nákup ojetiny.

Specifikace motoru

NM
Palivo
47 kW
Výkon (64 k)
~1 905 cm³
Objem
5,5 l/100 km
Ø spotřeba
162 km/h
Ø max. rychlost
Kategorie Osobní M1· Emisní norma Neuvedeno· Ø hmotnost 881 kg· Produkce 1990-1994· Ø stáří provozovaných vozidel 34,9 roku (medián 35 let)· Pořadí popularity #2942
Evidováno
320
V provozu
30
Způsobilost na STK
94,0 %
STK kontrol
731

Způsobilé na 30 dnů 3,3 % · Nezpůsobilé 1,1 % (celkem 4,4 % bez plné způsobilosti, z 731 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 26,7 % prohlídek. V procentech výše je počítáme mezi způsobilé, i když to data nepotvrzují.

1CU 3CN je výrobní kód motoru. V české registraci je evidováno 320 vozidel s tímto kódem - pouze u značky Peugeot.

Jedná se o dieselový čtyřválec o objemu 1 905 cm³ a výkonu 47 kW (63 HP). Vyráběl se v letech 1990–1994.

Spolehlivost STK podle stáří

Podíl prohlídek s plnou způsobilostí na STK v různém věku vozidla. Počet kontrol ukazuje, kolik vozidel v dané věkové kategorii bylo vyhodnoceno.

Stáří 0–3 let4 kontroly · na podíl je to málo
Stáří 4–7 let4 kontroly · na podíl je to málo
Stáří 8–12 let65 kontrol · na podíl je to málo
Stáří 13+ let87,9 %430 kontrol

U pásem pod 100 kontrol podíl neuvádíme. Jedna jediná prohlídka by s ním pohnula o desítky procent, a pár takových záznamů bývá spíš překlep v evidenci než vlastnost motoru.

Spolehlivost STK podle nájezdu

Podíl prohlídek s plnou způsobilostí na STK v různých kilometrových pásmech. Ukazuje, jak motor odolává opotřebení.

Do 100 000 km12 kontrol · na podíl je to málo
100 000–200 000 km89,5 %258 kontrol
200 000–300 000 km86,8 %258 kontrol
Nad 300 000 km48 kontrol · na podíl je to málo

U pásem pod 100 kontrol podíl neuvádíme. Jedna jediná prohlídka by s ním pohnula o desítky procent, a pár takových záznamů bývá spíš překlep v evidenci než vlastnost motoru.

Spolehlivost na STK

Z celkem 731 STK kontrol vozidel s tímto kódem motoru v českém registru má plnou způsobilost na STK 94,0 %.

Spolehlivost tohoto motoru na STK odpovídá průměru.

Kategorie závad

Nejčastější kategorie závažných závad (stupeň B a C) z STK kontrol. Ukazuje, kde tento motor má nejvíc problémů - brzdy, světla, emise apod.

Brzdové zařízení4× (66,7 %)
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení1× (16,7 %)
Řízení1× (16,7 %)

Vozidla s motorem 1CU 3CN

Značka a modelPočet
Peugeot 205308
Peugeot 205 Xrd3
Peugeot 205 2.0 Xrd2
Peugeot 2061
Peugeot 206 Grd1
Peugeot Peugeot 2051

Spolehlivost podle modelu

Stejný motor se často chová jinak v různých modelech - záleží na hmotnosti vozu, převodech, typickém stylu jízdy majitele. Níže je podíl prohlídek s plnou způsobilostí na STK motoru 1CU 3CN podle modelu.

Značka a modelSTK
Peugeot 20594,0 %

Značky používající tento motor

Kde se vyskytuje

Podle dat z českého registru vozidel se kód 1CU 3CN nejčastěji vyskytuje v následujících modelech:

  • Peugeot 205 (1990–1994): 308 kusů
  • Peugeot 205 Xrd (1990–1997): 3 kusy
  • Peugeot 205 2.0 Xrd (1991): 2 kusy
  • Peugeot 206 (1996): 1 kus
  • Peugeot 206 Grd (1992): 1 kus

Ročník výroby vs. počet vozidel

Rozložení 316 vozidel s tímto motorem podle roku výroby. Nejvíc kusů pochází z roku 1991 (163 vozidel). Graf zahrnuje jen vozidla, u kterých registr uvádí rok výroby. Ten v registru chybí u 4 vozidel s tímto motorem.

1991
1990 (51)1997 (1)

Kde se nejvíc vyskytuje

Top 5 krajů podle počtu vozidel s tímto motorem (podle posledního STK záznamu).

Plzeňský kraj32 vozidel
Středočeský kraj27 vozidel

Z registru vozidel

Složení vozů s motorem 1CU 3CN podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.

Nájezd při prohlídce STK

stav tachometru zapsaný při prohlídce, každá prohlídka zvlášť

  • čtvrtina prohlídek pod123 077 km
  • medián183 330 km
  • čtvrtina prohlídek nad251 615 km

Z 44 prohlídek; medián je hodnota, pod kterou leží polovina záznamů.

Dovozy podle roku výroby

roky výroby s alespoň 20 evidovanými vozidly

Rok výrobyVozidelPodíl dovozů
19905152,9 %
199116357,7 %
19928158,0 %

Proklepněte konkrétní vůz s motorem 1CU 3CN

Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru a uvidíte záznamy konkrétního vozidla: stav tachometru, STK a počet majitelů.