Kód motoru

Motor 10FN1H KAT

Kompletní recenze motoru 10FN1H KAT: spolehlivost na STK, typické závady, výkon 33 kW, provoz v ČR a tipy pro nákup ojetiny.

Specifikace motoru

BA 95 B
Palivo
33 kW
Výkon (45 k)
~954 cm³
Objem
6,3 l/100 km
Ø spotřeba
150 km/h
Ø max. rychlost
Kategorie Osobní M1· Emisní norma Neuvedeno· Ø hmotnost 855 kg· Produkce 1992-1999· Ø stáří provozovaných vozidel 29,4 roku (medián 29 let)· Pořadí popularity #2687
Evidováno
394
V provozu
44
Způsobilost na STK
91,5 %
STK kontrol
1 629

Způsobilé na 30 dnů 5,2 % · Nezpůsobilé 2,1 % (celkem 7,3 % bez plné způsobilosti, z 1 629 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 15,0 % prohlídek. V procentech výše je počítáme mezi způsobilé, i když to data nepotvrzují.

10FN1H KAT je výrobní kód motoru. V české registraci je evidováno 394 vozidel s tímto kódem - pouze u značky Peugeot.

Jedná se o benzinový tříválec o objemu 954 cm³ a výkonu 33 kW (44 HP). Vyráběl se v letech 1992–1999.

Spolehlivost STK podle stáří

Podíl prohlídek s plnou způsobilostí na STK v různém věku vozidla. Počet kontrol ukazuje, kolik vozidel v dané věkové kategorii bylo vyhodnoceno.

Stáří 0–3 let5 kontrol · na podíl je to málo
Stáří 4–7 let32 kontrol · na podíl je to málo
Stáří 8–12 let86,7 %398 kontrol
Stáří 13+ let89,0 %1 277 kontrol

U pásem pod 100 kontrol podíl neuvádíme. Jedna jediná prohlídka by s ním pohnula o desítky procent, a pár takových záznamů bývá spíš překlep v evidenci než vlastnost motoru.

Spolehlivost STK podle nájezdu

Podíl prohlídek s plnou způsobilostí na STK v různých kilometrových pásmech. Ukazuje, jak motor odolává opotřebení.

Do 100 000 km89,8 %433 kontrol
100 000–200 000 km88,4 %1 287 kontrol
200 000–300 000 km87,1 %124 kontrol
Nad 300 000 km1 kontrola · na podíl je to málo

U pásem pod 100 kontrol podíl neuvádíme. Jedna jediná prohlídka by s ním pohnula o desítky procent, a pár takových záznamů bývá spíš překlep v evidenci než vlastnost motoru.

Spolehlivost na STK

Z celkem 1 629 STK kontrol vozidel s tímto kódem motoru v českém registru má plnou způsobilost na STK 91,5 %.

Spolehlivost tohoto motoru na STK je podprůměrná - zpravidla to souvisí s vyšším stářím vozidel s tímto kódem.

Kategorie závad

Nejčastější kategorie závažných závad (stupeň B a C) z STK kontrol. Ukazuje, kde tento motor má nejvíc problémů - brzdy, světla, emise apod.

Brzdové zařízení41× (32,0 %)
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav25× (19,5 %)
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení24× (18,8 %)
Podvozek a části připevněné k podvozku22× (17,2 %)
Obtěžování okolí7× (5,5 %)

Nejčastější závady STK pro motor 10FN1H KAT

Filtrováno na závady spojené s motorem, výfukem, emisemi a provozními kapalinami - vynechány jsou nesouvisející administrativní a karoserijní položky.

B
Koroze části karosérie, kabiny nebo nástavby vozidla, která narušuje celkovou pevnost a spolehlivost konstrukce vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.2.1.1.2
7×
B
Prachovka na hnacím hřídeli kola (poloose) je chybně upevněna nebo poškozená tak, že neplní svoji funkci a dochází k úniku maziva nebo prachovka chybí.
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav · kód 5.3.4.2.2
5×

Vozidla s motorem 10FN1H KAT

Značka a modelPočet
Peugeot 106372
Peugeot 2059
Peugeot 106 1.0 Xr1
Peugeot 106 Xn1
Peugeot Peugeot 1061
Peugeot Peugeot 106 1.01

Spolehlivost podle modelu

Stejný motor se často chová jinak v různých modelech - záleží na hmotnosti vozu, převodech, typickém stylu jízdy majitele. Níže je podíl prohlídek s plnou způsobilostí na STK motoru 10FN1H KAT podle modelu.

Značka a modelSTK
Peugeot 10691,4 %

Značky používající tento motor

Kde se vyskytuje

Podle dat z českého registru vozidel se kód 10FN1H KAT nejčastěji vyskytuje v následujících modelech:

  • Peugeot 106 (1991–2003): 372 kusů
  • Peugeot 205 (1991–1994): 9 kusů
  • Peugeot 106 1.0 XR (1992): 1 kus
  • Peugeot 106 XN (1993): 1 kus
  • Peugeot Peugeot 106 (1998): 1 kus

Ročník výroby vs. počet vozidel

Rozložení 394 vozidel s tímto motorem podle roku výroby. Nejvíc kusů pochází z roku 1996 (117 vozidel).

1996
1991 (2)2003 (1)

Kde se nejvíc vyskytuje

Top 5 krajů podle počtu vozidel s tímto motorem (podle posledního STK záznamu).

Středočeský kraj55 vozidel
Královéhradecký kraj49 vozidel
Plzeňský kraj32 vozidel
Moravskoslezský kraj31 vozidel
Jihočeský kraj30 vozidel

Z registru vozidel

Složení vozů s motorem 10FN1H KAT podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.

Nájezd při prohlídce STK

stav tachometru zapsaný při prohlídce, každá prohlídka zvlášť

  • čtvrtina prohlídek pod114 529 km
  • medián148 551 km
  • čtvrtina prohlídek nad168 646 km

Z 79 prohlídek; medián je hodnota, pod kterou leží polovina záznamů.

Dovozy podle roku výroby

roky výroby s alespoň 20 evidovanými vozidly

Rok výrobyVozidelPodíl dovozů
19933369,7 %
19942955,2 %
19952365,2 %
199611770,1 %
199710877,8 %
19985884,5 %

Proklepněte konkrétní vůz s motorem 10FN1H KAT

Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru a uvidíte záznamy konkrétního vozidla: stav tachometru, STK a počet majitelů.