Kód motoru

Motor 1.8 ENDURA-DE RFN

Kompletní recenze motoru 1.8 ENDURA-DE RFN: spolehlivost na STK, typické závady, výkon 66 kW, provoz v ČR a tipy pro nákup ojetiny.

Specifikace motoru

NM
Palivo
66 kW
Výkon (90 k)
~1 753 cm³
Objem
6,3 l/100 km
Ø spotřeba
172 g/km
Ø CO₂
177 km/h
Ø max. rychlost
Kategorie Osobní Automobil-kombi M1· Emisní norma Euro 2· Ø hmotnost 1 571 kg· Produkce 1995-2001· Ø stáří provozovaných vozidel 27,2 roku (medián 27 let)· Pořadí popularity #2469
Evidováno
476
V provozu
75
Způsobilost na STK
89,7 %
STK kontrol
2 200

Způsobilé na 30 dnů 6,7 % · Nezpůsobilé 2,0 % (celkem 8,7 % bez plné způsobilosti, z 2 200 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 15,6 % prohlídek. V procentech výše je počítáme mezi způsobilé, i když to data nepotvrzují.

1.8 ENDURA-DE RFN je výrobní kód motoru. V české registraci je evidováno 476 vozidel s tímto kódem - pouze u značky Ford.

Jedná se o dieselový čtyřválec o objemu 1 753 cm³ a výkonu 66 kW (89 HP). Vyráběl se v letech 1995–2001.

Spolehlivost STK podle stáří

Podíl prohlídek s plnou způsobilostí na STK v různém věku vozidla. Počet kontrol ukazuje, kolik vozidel v dané věkové kategorii bylo vyhodnoceno.

Stáří 0–3 let8 kontrol · na podíl je to málo
Stáří 4–7 let61 kontrol · na podíl je to málo
Stáří 8–12 let88,9 %830 kontrol
Stáří 13+ let88,3 %1 270 kontrol

U pásem pod 100 kontrol podíl neuvádíme. Jedna jediná prohlídka by s ním pohnula o desítky procent, a pár takových záznamů bývá spíš překlep v evidenci než vlastnost motoru.

Spolehlivost STK podle nájezdu

Podíl prohlídek s plnou způsobilostí na STK v různých kilometrových pásmech. Ukazuje, jak motor odolává opotřebení.

Do 100 000 km43 kontrol · na podíl je to málo
100 000–200 000 km89,4 %923 kontrol
200 000–300 000 km87,7 %1 003 kontrol
Nad 300 000 km87,1 %210 kontrol

U pásem pod 100 kontrol podíl neuvádíme. Jedna jediná prohlídka by s ním pohnula o desítky procent, a pár takových záznamů bývá spíš překlep v evidenci než vlastnost motoru.

Spolehlivost na STK

Z celkem 2 200 STK kontrol vozidel s tímto kódem motoru v českém registru má plnou způsobilost na STK 89,7 %.

Spolehlivost tohoto motoru na STK je podprůměrná - zpravidla to souvisí s vyšším stářím vozidel s tímto kódem.

Kategorie závad

Nejčastější kategorie závažných závad (stupeň B a C) z STK kontrol. Ukazuje, kde tento motor má nejvíc problémů - brzdy, světla, emise apod.

Brzdové zařízení55× (25,1 %)
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav55× (25,1 %)
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení41× (18,7 %)
Podvozek a části připevněné k podvozku37× (16,9 %)
Identifikace vozidla9× (4,1 %)

Nejčastější závady STK pro motor 1.8 ENDURA-DE RFN

Filtrováno na závady spojené s motorem, výfukem, emisemi a provozními kapalinami - vynechány jsou nesouvisející administrativní a karoserijní položky.

B
Koroze části karosérie, kabiny nebo nástavby vozidla, která narušuje celkovou pevnost a spolehlivost konstrukce vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.2.1.1.2
9×
B
Koroze části rámu nebo pomocného rámu vozidla, která narušuje celkovou pevnost a spolehlivost konstrukce vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.1.3.2
7×
B
Změna nebo úprava vozidla, která neodpovídá schválenému provedení nebo údajům, uvedeným v předložené dokumentaci k vozidlu (neschválená přestavba - pracovní stroj nesený, změna nástavby, karosérie, typ motoru, druh pohonu, změna hmotnosti nebo rozměru vozidla apod.).
Identifikace vozidla · kód 0.3.1.1
6×

Vozidla s motorem 1.8 ENDURA-DE RFN

Značka a modelPočet
Ford Mondeo460
Ford Mondeo 1.8 Td4
Ford Mondeo 1.8 D2
Ford Mondeo Turnier 1.8 Td2
Ford Escort1
Ford Mondeo 1.8 Td Wagon1
Ford Mondeo Bnp Rfn1
Ford Mondeo Bpn1
Ford Mondeo Turnier1
Ford Mondeo Turnier 1.8 Tcdi1
Ford Mondeo Wagon1

Spolehlivost podle modelu

Stejný motor se často chová jinak v různých modelech - záleží na hmotnosti vozu, převodech, typickém stylu jízdy majitele. Níže je podíl prohlídek s plnou způsobilostí na STK motoru 1.8 ENDURA-DE RFN podle modelu.

Značka a modelSTK
Ford Mondeo89,4 %

Značky používající tento motor

Kde se vyskytuje

Podle dat z českého registru vozidel se kód 1.8 ENDURA-DE RFN nejčastěji vyskytuje v následujících modelech:

  • Ford Mondeo (1995–2004): 460 kusů
  • Ford Mondeo 1.8 TD (1998–2000): 4 kusy
  • Ford Mondeo 1.8 D (2000): 2 kusy
  • Ford Mondeo Turnier 1.8 TD (2000): 2 kusy
  • Ford Escort (1996): 1 kus

Ročník výroby vs. počet vozidel

Rozložení 466 vozidel s tímto motorem podle roku výroby. Nejvíc kusů pochází z roku 2000 (206 vozidel). Graf zahrnuje jen vozidla, u kterých registr uvádí rok výroby. Ten v registru chybí u 10 vozidel s tímto motorem.

2000
1995 (13)2004 (1)

Kde se nejvíc vyskytuje

Top 5 krajů podle počtu vozidel s tímto motorem (podle posledního STK záznamu).

Středočeský kraj69 vozidel
Ústecký kraj47 vozidel
Jihomoravský kraj44 vozidel
Hlavní město Praha40 vozidel
Moravskoslezský kraj40 vozidel

Z registru vozidel

Složení vozů s motorem 1.8 ENDURA-DE RFN podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.

Nájezd při prohlídce STK

stav tachometru zapsaný při prohlídce, každá prohlídka zvlášť

  • čtvrtina prohlídek pod186 392 km
  • medián237 353 km
  • čtvrtina prohlídek nad275 260 km

Z 97 prohlídek; medián je hodnota, pod kterou leží polovina záznamů.

Dovozy podle roku výroby

roky výroby s alespoň 20 evidovanými vozidly

Rok výrobyVozidelPodíl dovozů
199624100,0 %
19973491,2 %
19986593,8 %
199911482,5 %
200020681,1 %

Proklepněte konkrétní vůz s motorem 1.8 ENDURA-DE RFN

Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru a uvidíte záznamy konkrétního vozidla: stav tachometru, STK a počet majitelů.