Kód motoru

Motor 1.8 DIESEL T-IDI

Kompletní recenze motoru 1.8 DIESEL T-IDI: spolehlivost na STK, typické závady, výkon 65 kW, provoz v ČR a tipy pro nákup ojetiny.

Specifikace motoru

NM
Palivo
65 kW
Výkon (88 k)
~1 753 cm³
Objem
6,8 l/100 km
Ø spotřeba
174 km/h
Ø max. rychlost
Kategorie Osobní Automobil-kombi M1· Emisní norma Neuvedeno· Ø hmotnost 1 279 kg· Produkce 1990-2000· Ø stáří provozovaných vozidel 32,7 roku (medián 32 let)· Pořadí popularity #2010· Pořadí spolehlivosti #961 z 2 382
Evidováno
687
V provozu
80
Způsobilost na STK
95,1 %
STK kontrol
1 512

Způsobilé na 30 dnů 2,8 % · Nezpůsobilé 0,7 % (celkem 3,5 % bez plné způsobilosti, z 1 512 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 28,7 % prohlídek. V procentech výše je počítáme mezi způsobilé, i když to data nepotvrzují.

1.8 DIESEL T-IDI je výrobní kód motoru. V české registraci je evidováno 687 vozidel s tímto kódem - pouze u značky Ford.

Jedná se o dieselový čtyřválec o objemu 1 753 cm³ a výkonu 65 kW (88 HP). Vyráběl se v letech 1990–2000.

Spolehlivost STK podle stáří

Podíl prohlídek s plnou způsobilostí na STK v různém věku vozidla. Počet kontrol ukazuje, kolik vozidel v dané věkové kategorii bylo vyhodnoceno.

Stáří 0–3 let1 kontrola · na podíl je to málo
Stáří 4–7 let37 kontrol · na podíl je to málo
Stáří 8–12 let88,6 %219 kontrol
Stáří 13+ let87,8 %687 kontrol

U pásem pod 100 kontrol podíl neuvádíme. Jedna jediná prohlídka by s ním pohnula o desítky procent, a pár takových záznamů bývá spíš překlep v evidenci než vlastnost motoru.

Spolehlivost STK podle nájezdu

Podíl prohlídek s plnou způsobilostí na STK v různých kilometrových pásmech. Ukazuje, jak motor odolává opotřebení.

Do 100 000 km87,7 %106 kontrol
100 000–200 000 km87,3 %355 kontrol
200 000–300 000 km88,0 %448 kontrol
Nad 300 000 km84,6 %104 kontrol

Spolehlivost na STK

Z celkem 1 512 STK kontrol vozidel s tímto kódem motoru v českém registru má plnou způsobilost na STK 95,1 %.

Spolehlivost tohoto motoru na STK odpovídá průměru.

Kategorie závad

Nejčastější kategorie závažných závad (stupeň B a C) z STK kontrol. Ukazuje, kde tento motor má nejvíc problémů - brzdy, světla, emise apod.

Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení7× (28,0 %)
Brzdové zařízení5× (20,0 %)
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav5× (20,0 %)
Podvozek a části připevněné k podvozku4× (16,0 %)
Výhledy2× (8,0 %)

Vozidla s motorem 1.8 DIESEL T-IDI

Značka a modelPočet
Ford Mondeo424
Ford Sierra249
Ford Siera2
Ford Sierra 1.8 Td2
Ford Mondeo 1,81
Ford Mondeo 1.81
Ford Mondeo 1.8 Td1
Ford Mondeo Td1
Ford Sierra 1.81
Ford Sierra 1.8 D1

Spolehlivost podle modelu

Stejný motor se často chová jinak v různých modelech - záleží na hmotnosti vozu, převodech, typickém stylu jízdy majitele. Níže je podíl prohlídek s plnou způsobilostí na STK motoru 1.8 DIESEL T-IDI podle modelu.

Značka a modelSTK
Ford Mondeo94,5 %
Ford Sierra97,0 %

Značky používající tento motor

Kde se vyskytuje

Podle dat z českého registru vozidel se kód 1.8 DIESEL T-IDI nejčastěji vyskytuje v následujících modelech:

  • Ford Mondeo (1993–2004): 424 kusů
  • Ford Sierra (1990–1992): 249 kusů
  • Ford Siera (1990–1992): 2 kusy
  • Ford Sierra 1.8 TD (1990–1992): 2 kusy
  • Ford Mondeo 1,8 (1998): 1 kus

Ročník výroby vs. počet vozidel

Rozložení 687 vozidel s tímto motorem podle roku výroby. Nejvíc kusů pochází z roku 1994 (127 vozidel).

1994
1990 (111)2004 (3)

Kde se nejvíc vyskytuje

Top 5 krajů podle počtu vozidel s tímto motorem (podle posledního STK záznamu).

Ústecký kraj50 vozidel
Středočeský kraj46 vozidel
Jihočeský kraj38 vozidel
Moravskoslezský kraj29 vozidel
Jihomoravský kraj26 vozidel

Z registru vozidel

Složení vozů s motorem 1.8 DIESEL T-IDI podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.

Nájezd při prohlídce STK

stav tachometru zapsaný při prohlídce, každá prohlídka zvlášť

  • čtvrtina prohlídek pod153 114 km
  • medián193 430 km
  • čtvrtina prohlídek nad274 350 km

Z 108 prohlídek; medián je hodnota, pod kterou leží polovina záznamů.

Dovozy podle roku výroby

roky výroby s alespoň 20 evidovanými vozidly

Rok výrobyVozidelPodíl dovozů
199011154,1 %
19918351,8 %
19926357,1 %
199412727,6 %
19958766,7 %
19966377,8 %
19974678,3 %
19985192,2 %

Proklepněte konkrétní vůz s motorem 1.8 DIESEL T-IDI

Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru a uvidíte záznamy konkrétního vozidla: stav tachometru, STK a počet majitelů.