Volkswagen Jetta 2011
Způsobilé na 30 dnů 3,4 % · Nezpůsobilé 0,1 % (celkem 3,5 % bez plné způsobilosti, z 1 707 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 5,0 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.
Cenový odhadod 101 850 Kčmedián 140 070 Kčdo 154 900 Kč
Volkswagen Jetta ročníku 2011 má v ČR 190 vozů. V provozu jich zůstává 162 vozů (85,3 %); dovoz po první zahraniční registraci tvoří 21,6 % (41 vozů).
Jak ročník stárne
Volkswagenu Jetty 2011 při každé pravidelné prohlídce, kterou tento ročník prošel: poprvé ve čtyřech letech, pak každé dva roky. Roky mezi tím vynecháváme, jede na ně jen část vozů a čísla by nešla srovnávat. Mezi 4 roky a 14 let klesla plná způsobilost o 7,7 %.
| Stáří | Způsobilost | Prostřední polovina |
|---|---|---|
| 4 roky | 97,0 % | - |
| 6 let | 96,8 % | - |
| 8 let | 97,6 % | - |
| 10 let | 94,8 % | - |
| 12 let | 95,3 % | - |
| 14 let | 89,2 % | - |
Tachometr je hodnota zapsaná do protokolu při prohlídce, zaokrouhlená na desetitisíce kilometrů. Prostřední polovina znamená, že čtvrtina vozů měla méně a čtvrtina více.
Nejčastější motory a barvy
V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 1.2 Benzín 77 kW (48,9 %), 1.6 Nafta 77 kW (35,8 %), 2.0 Nafta 103 kW (12,1 %).
Barevně převládá černá (18,4 %), druhá nejčastější je šedá (14,7 %).
Způsobilost na STK a závažnost závad
Z 1 707 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 2011 mělo plnou způsobilost 96,3 %. Model jako celek dosahuje 94,9 %, tento ročník je tedy mírně nad průměrem (o 1,4 procentního bodu).
Plnou způsobilost mělo 96,3 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 3,4 % a „Nezpůsobilé“ 0,1 % ze všech prohlídek (celkem 3,5 % bez plné způsobilosti).
Typický kus dnes
Typický stav tachometru je dnes 129 020 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 77 759 až 183 325 km. To odpovídá asi 8 601 km ročně, tedy mírně vyšší stáří a nižší roční nájezd (pod 15 000 km ročně).
Nejvíc kusů je v Praze (43,1 %), pak následují Jihomoravský kraj a Středočeský kraj.
Závady podle oblasti a závažnosti
Kde tento ročník na STK nejčastěji selhává. Lehké závady (A) projdou s doporučením, vážné (B) vyžadují opakovanou prohlídku do 30 dnů, nebezpečné (C) znamenají, že vozidlo nesmí být provozováno.
| Oblast | Celkem | Podíl |
|---|---|---|
| Podvozek a části připevněné k podvozku | 241 | 28,2 % |
| Brzdové zařízení | 188 | 22,0 % |
| Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení | 137 | 16,0 % |
| Výhledy | 86 | 10,0 % |
| Řízení | 74 | 8,6 % |
| Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav | 69 | 8,1 % |
| Identifikace vozidla | 61 | 7,1 % |
Nejčastější závady STK
Zobrazit dalších 5 závadSkrýt další závady
Chybové kódy v paměti OBD
Při měření emisí se čte i paměť závad řídicí jednotky. Ukazujeme, jak často vozy tohoto ročníku přijíždějí s uloženou chybou a které kódy se objevují nejčastěji.
Zdroj: otevřená data Ministerstva dopravy a STK
Motorizace ročníku 2011
| Motor | Počet | STK | ~cena |
|---|---|---|---|
| 1.2 Benzín 77 kW | 93 | 95,3 % | 145 116 Kč |
| 1.6 Nafta 77 kW | 68 | 97,6 % | 130 000 Kč |
Cenový odhad
Při nájezdu kolem 153 000 km, obvyklém v inzerci.
| Nájezd | Cena |
|---|---|
| 50 000 km | 211 000 Kč |
| 100 000 km | 163 000 Kč |
| 150 000 km | 140 000 Kč |
| 200 000 km | 114 000 Kč |
| 250 000 km | 100 000 Kč |
Cenový odhad
Typická tržní cena Volkswagen Jetty ročníku 2011 se podle aktuálních inzerátů pohybuje kolem 140 070 Kč (při mediánovém nájezdu 152 899 km). Běžné rozpětí je od 101 850 do 154 900 Kč, záleží na stavu, výbavě a skutečném nájezdu.
Výjimečně zachovalé kusy se nabízejí i za 164 900 Kč, naopak vozy s vyšším nájezdem nebo po opravách začínají kolem 77 728 Kč.
S nájezdem 50 000 km vychází odhad na 211 000 Kč, s nájezdem 250 000 km na 100 000 Kč.
Z registru vozidel
Složení Volkswagenu Jetty 2011 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.
Dovezeno z
Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.
- Německo63,4 % · 26 vozidel
- Francie7,3 % · 3 vozidla
- Rakousko7,3 % · 3 vozidla
- Belgie4,9 % · 2 vozidla
- Litevská republika4,9 % · 2 vozidla
- ostatní země12,2 % · 5 vozidel
Kraj STK stanice
prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele
- Hlavní město Praha20,0 % · 342 prohlídek
- Jihomoravský kraj13,3 % · 227 prohlídek
- Středočeský kraj13,1 % · 224 prohlídek
- ostatní53,5 % · 914 prohlídek
Barva
podíl z evidovaných vozidel
- Černá18,4 % · 35 vozidel
- Šedá14,7 % · 28 vozidel
- Černá metalíza13,2 % · 25 vozidel
- Šedá metalíza13,2 % · 25 vozidel
- Stříbrná metalíza12,6 % · 24 vozidel
- ostatní27,9 % · 53 vozidel
Co u tohoto ročníku eviduje registr
Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.
Emisní norma
Norma je v registru uvedena u 56,2 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.
Proklepněte konkrétní Volkswagen Jettu 2011
Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.