Volkswagen Jetta 2009
Způsobilé na 30 dnů 3,1 % · Nezpůsobilé 0,2 % (celkem 3,2 % bez plné způsobilosti, z 1 182 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 4,8 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.
Cenový odhadod 79 000 Kčmedián 84 735 Kčdo 87 120 Kč
V roce 2009 eviduje registr Volkswagenu Jetty 117 vozů. Křivka prodejů je už za vrcholem a začíná klesat. V provozu jich zůstává 93 vozů (79,5 %); ze zahraničí dovezeno 31 vozů (26,5 %).
Jak ročník stárne
Volkswagenu Jetty 2009 při každé pravidelné prohlídce, kterou tento ročník prošel: poprvé ve čtyřech letech, pak každé dva roky. Roky mezi tím vynecháváme, jede na ně jen část vozů a čísla by nešla srovnávat. Mezi 4 roky a 16 let klesla plná způsobilost o 8,0 %.
| Stáří | Způsobilost | Prostřední polovina |
|---|---|---|
| 4 roky | 97,7 % | - |
| 6 let | 98,6 % | - |
| 8 let | 100,0 % | - |
| 10 let | 94,2 % | - |
| 12 let | 95,7 % | - |
| 14 let | 93,9 % | - |
| 16 let | 89,7 % | - |
Tachometr je hodnota zapsaná do protokolu při prohlídce, zaokrouhlená na desetitisíce kilometrů. Prostřední polovina znamená, že čtvrtina vozů měla méně a čtvrtina více.
Nejčastější motory a barvy
V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 1.9 Nafta 77 kW (35,0 %), 1.6 Benzín 75 kW (29,9 %), 1.6 Nafta 77 kW (14,5 %).
Barevně převládá stříbrná-metal (18,8 %), druhá nejčastější je šedá (12,8 %).
Způsobilost na STK a závažnost závad
Z 1 182 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 2009 mělo plnou způsobilost 96,6 %. Model jako celek dosahuje 94,9 %, tento ročník je tedy mírně nad průměrem (o 1,8 procentního bodu).
Plnou způsobilost mělo 96,6 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 3,0 % a „Nezpůsobilé“ 0,2 % ze všech prohlídek (celkem 3,2 % bez plné způsobilosti).
Meziročně je plná způsobilost o 1,6 procentního bodu vyšší než v předchozím ročníku 2008 (95,1 %). Může jít o projev faceliftu nebo technické modernizace v dané době.
Typický kus dnes
Typický stav tachometru je dnes 160 456 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 110 346 až 210 534 km. To odpovídá asi 9 439 km ročně, tedy mírně vyšší stáří a nižší roční nájezd (pod 15 000 km ročně).
Nejvíc kusů je v Praze (39,4 %), pak následují Středočeský kraj a Moravskoslezský kraj.
Závady podle oblasti a závažnosti
Kde tento ročník na STK nejčastěji selhává. Lehké závady (A) projdou s doporučením, vážné (B) vyžadují opakovanou prohlídku do 30 dnů, nebezpečné (C) znamenají, že vozidlo nesmí být provozováno.
| Oblast | Celkem | Podíl |
|---|---|---|
| Podvozek a části připevněné k podvozku | 358 | 32,0 % |
| Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení | 276 | 24,7 % |
| Brzdové zařízení | 177 | 15,8 % |
| Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav | 78 | 7,0 % |
| Výhledy | 63 | 5,6 % |
| Řízení | 62 | 5,5 % |
| Obtěžování okolí | 54 | 4,8 % |
| Identifikace vozidla | 51 | 4,6 % |
Nejčastější závady STK
Zobrazit dalších 5 závadSkrýt další závady
Motorizace ročníku 2009
| Motor | Počet | STK | ~cena |
|---|---|---|---|
| 1.9 Nafta 77 kW | 41 | 95,0 % | 84 788 Kč |
Cenový odhad
Při nájezdu kolem 220 000 km, obvyklém v inzerci.
| Nájezd | Cena |
|---|---|
| 100 000 km | 132 000 Kč |
| 150 000 km | 110 000 Kč |
| 200 000 km | 88 000 Kč |
| 250 000 km | 77 000 Kč |
| 300 000 km | 61 000 Kč |
Cenový odhad
Typická tržní cena Volkswagen Jetty ročníku 2009 se podle aktuálních inzerátů pohybuje kolem 84 735 Kč (při mediánovém nájezdu 219 933 km). Běžné rozpětí je od 79 000 do 87 120 Kč, záleží na stavu, výbavě a skutečném nájezdu.
Výjimečně zachovalé kusy se nabízejí i za 93 741 Kč, naopak vozy s vyšším nájezdem nebo po opravách začínají kolem 77 800 Kč.
S nájezdem 100 000 km vychází odhad na 132 000 Kč, s nájezdem 300 000 km na 61 000 Kč.
Z registru vozidel
Složení Volkswagenu Jetty 2009 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.
Dovezeno z
Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.
- Německo41,9 % · 13 vozidel
- Francie12,9 % · 4 vozidla
- Belgie9,7 % · 3 vozidla
- Dánsko6,5 % · 2 vozidla
- Itálie6,5 % · 2 vozidla
- ostatní země19,4 % · 6 vozidel
- země neurčena3,2 % · 1 vozidlo
Kraj STK stanice
prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele
- Hlavní město Praha19,6 % · 232 prohlídek
- Středočeský kraj16,3 % · 193 prohlídek
- Moravskoslezský kraj13,9 % · 164 prohlídek
- ostatní50,2 % · 593 prohlídek
Barva
podíl z evidovaných vozidel
- Stříbrná metalíza18,8 % · 22 vozidel
- Šedá12,8 % · 15 vozidel
- Modrá metalíza12,0 % · 14 vozidel
- Šedá metalíza11,1 % · 13 vozidel
- Černá10,3 % · 12 vozidel
- ostatní35,0 % · 41 vozidel
Co u tohoto ročníku eviduje registr
Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.
Emisní norma
Norma je v registru uvedena u 55,8 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.
Co z toho plyne pro kupujícího
Ročník 2009 patří u Jetty k nadprůměrně spolehlivým. Plná způsobilost je o 1,8 procentního bodu nad průměrem modelu.
Proklepněte konkrétní Volkswagen Jettu 2009
Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.