Volkswagen Jetta 1990
Způsobilé na 30 dnů 3,7 % · Nezpůsobilé 1,8 % (celkem 5,4 % bez plné způsobilosti, z 736 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 21,5 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.
Ročník 1990 Volkswagenu Jetty má v českých registrech 258 vozů. V provozu zůstává 45 vozů (17,4 %); individuálně dovezeno ze zahraničí 163 vozů (63,2 %).
Nejčastější motory a barvy
V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 1.8 Benzín (31,0 %), 1.6 Benzín (26,0 %), 1.6 Nafta (20,2 %).
Barevně převládá červená-základní (17,4 %), druhá nejčastější je bílá (17,1 %).
Způsobilost na STK a závažnost závad
Z 736 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 1990 mělo plnou způsobilost 93,1 %. Model jako celek dosahuje 94,9 %, tento ročník je tedy mírně pod průměrem (o 1,8 procentního bodu).
Plnou způsobilost mělo 93,1 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 3,7 % a „Nezpůsobilé“ 1,8 % ze všech prohlídek (celkem 5,4 % bez plné způsobilosti).
Ročník má nízký podíl závažných závad (B+C jen 9,5 %). Většina zjištěných problémů je drobná.
Typický kus dnes
Typický stav tachometru je dnes 204 381 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 160 666 až 250 221 km. To odpovídá asi 5 677 km ročně, tedy velmi nízký nájezd, často sezónně provozované kusy.
Nejvíc kusů je v Ústeckém kraji (39,0 %), pak následují Královéhradecký kraj a Olomoucký kraj.
Vysoký podíl dovozů (63,2 %) je typický pro ročníky, které se v době novosti prodávaly hlavně v Německu a Rakousku. Dnes většina přijíždí právě ze zahraničí.
Závady podle oblasti a závažnosti
Kde tento ročník na STK nejčastěji selhává. Lehké závady (A) projdou s doporučením, vážné (B) vyžadují opakovanou prohlídku do 30 dnů, nebezpečné (C) znamenají, že vozidlo nesmí být provozováno.
| Oblast | Celkem | Podíl |
|---|---|---|
| Podvozek a části připevněné k podvozku | 334 | 40,2 % |
| Brzdové zařízení | 252 | 30,3 % |
| Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení | 108 | 13,0 % |
| Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav | 87 | 10,5 % |
| Řízení | 50 | 6,0 % |
Nejčastější závady STK
Zobrazit dalších 5 závadSkrýt další závady
Z registru vozidel
Složení Volkswagenu Jetty 1990 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.
Dovezeno z
Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.
- Německo1,2 % · 2 vozidla
- Polsko0,6 % · 1 vozidlo
- země neurčena98,2 % · 160 vozidel
Kraj STK stanice
prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele
- Ústecký kraj8,2 % · 60 prohlídek
- Královéhradecký kraj6,9 % · 51 prohlídek
- Olomoucký kraj5,8 % · 43 prohlídek
- ostatní79,1 % · 582 prohlídek
Barva
podíl z evidovaných vozidel
- Červená základní17,4 % · 45 vozidel
- Bílá17,1 % · 44 vozidel
- Modrá metalíza14,7 % · 38 vozidel
- Šedá metalíza10,5 % · 27 vozidel
- Modrá tmavá5,8 % · 15 vozidel
- ostatní34,5 % · 89 vozidel
Co u tohoto ročníku eviduje registr
Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.
Emisní norma
Norma je v registru uvedena u 2,6 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.
Co z toho plyne pro kupujícího
Ročník 1990 je mezi ročníky Jetty podprůměrný. Plná způsobilost je o 1,8 procentního bodu pod průměrem modelu. Při kontrole se vyplatí zaměřit na typické závady uvedené výše.
Proklepněte konkrétní Volkswagen Jettu 1990
Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.