Tesla MODEL 3 2020

Evidováno
491
Způsobilost na STK
96,6 %
Ø nájezd (medián)
102 524 km
Dovezeno (396 ks)
81 %

Způsobilé na 30 dnů 3,3 % · Nezpůsobilé 0,0 % (celkem 3,3 % bez plné způsobilosti, z 1 002 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 2,1 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.

Cenový odhadod 490 000 Kčmedián 534 356 Kčdo 587 000 Kč

V roce 2020 eviduje registr Tesly MODEL 3 491 vozů. Vrchol popularity je za námi, registrace postupně ustupují. V provozu jich zůstává 489 vozů (99,6 %); ze zahraničí dovezeno 396 vozů (80,7 %).

Ročník 202096,6 %
Model celkem97,4 %
Značka celkem97,1 %

Jak ročník stárne

Tesly MODEL 3 2020 při každé pravidelné prohlídce, kterou tento ročník prošel: poprvé ve čtyřech letech, pak každé dva roky. Roky mezi tím vynecháváme, jede na ně jen část vozů a čísla by nešla srovnávat. Mezi 4 roky a 6 let klesla plná způsobilost o 0,6 %.

StáříZpůsobilostProstřední polovina
4 roky93,7 %60 000 až 100 000 km
6 let93,1 %90 000 až 150 000 km

Tachometr je hodnota zapsaná do protokolu při prohlídce, zaokrouhlená na desetitisíce kilometrů. Prostřední polovina znamená, že čtvrtina vozů měla méně a čtvrtina více.

Nejčastější motory a barvy

V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace Elektro 158 kW (35,6 %), Elektro 239 kW (19,1 %), Elektro 65 kW (14,9 %).

Nejčastější barva je bílá (43,8 % všech kusů).

Způsobilost na STK a závažnost závad

Z 1 002 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 2020 mělo plnou způsobilost 96,6 %. Model jako celek dosahuje 97,4 %, tento ročník je tedy mírně pod průměrem (o 0,7 procentního bodu).

Plnou způsobilost mělo 96,6 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 3,3 % a „Nezpůsobilé“ 0,0 % ze všech prohlídek (celkem 3,3 % bez plné způsobilosti).

Meziročně je plná způsobilost o 1,1 procentního bodu vyšší než v předchozím ročníku 2019 (95,6 %). Může jít o projev faceliftu nebo technické modernizace v dané době.

Ročník má vyšší podíl závažných závad (B+C celkem 58,8 %). Opotřebení už zasahuje bezpečnostní prvky.

Typický kus dnes

Typický stav tachometru je dnes 102 524 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 71 731 až 138 668 km. To odpovídá asi 17 087 km ročně, tedy standardní osobní provoz (15 až 20 tisíc km ročně).

Nejvíc kusů je v Praze (49,4 %), pak následují Středočeský kraj a Jihomoravský kraj.

Vysoký podíl dovozů (80,7 %) je typický pro ročníky, které se v době novosti prodávaly hlavně v Německu a Rakousku. Dnes většina přijíždí právě ze zahraničí.

Nejčastější závady STK

1
Poškození zasklení (praskliny, neprůhledné nebo poškrábané sklo) o velikosti nejvíce 1/3 výšky průhledné části zasklení, které se nachází v poli výhledu řidiče směrem dopředu, mimo vymezenou část stírané plochy čelního skla nebo poškození o velikosti menší než 20 mm, které se nachází ve vymezené části stírané plochy čelního skla.
Výhledy · kód 3.2.1.2
40×
2
Brzdový kotouč nadměrně zkorodovaný (hloubková koroze) - poškozená funkční plocha zjevně přesahuje 1/5 její šířky.
Brzdové zařízení · kód 1.1.14.1.2
14×
3
Je-li vyžadováno, není změna nebo úprava vozidla vyznačena v dokumentaci k vozidlu (dodatečná montáž tažného zařízení nebo ochranného rámu apod.).
Identifikace vozidla · kód 0.3.1.2
11×
Zobrazit dalších 5 závad
4
Výškové seřízení sklonu rozhraní potkávacího světlometu neodpovídá požadavkům.
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení · kód 4.1.2.1.1
9×
5
Změna nebo úprava vozidla, která neodpovídá schválenému provedení nebo údajům, uvedeným v předložené dokumentaci k vozidlu (neschválená přestavba - pracovní stroj nesený, změna nástavby, karosérie, typ motoru, druh pohonu, změna hmotnosti nebo rozměru vozidla apod.).
Identifikace vozidla · kód 0.3.1.1
9×
6
Prachovky pohyblivých spojů pákového mechanismu řízení jsou poškozené.
Řízení · kód 2.1.3.7.1
6×
7
Na vozidle je kryt kola/blatník uvolněný nebo poškozený, ale tato závada nemá vliv na spolehlivost jejich upevnění nebo funkci.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.2.10.2.1
6×
8
Vnější krycí sklo, těleso nebo optický systém potkávacího světlometu nebo dálkového světlometu poškozený, ale stav poškození zjevně neovlivňuje jeho fotometrické vlastnosti (např. intenzita vyzařovaného světla, kresba) nebo možnost jeho seřízení.
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení · kód 4.1.1.2.1
5×

Motorizace ročníku 2020

MotorPočetSTK~cena
Elektro 158 kW17595,7 %454 000 Kč
Elektro 239 kW94100,0 %490 000 Kč
Elektro 65 kW7395,4 %420 000 Kč
Elektro 153 kW55100,0 %459 000 Kč

Cenový odhad

490 000
od Kč
534 356
medián Kč
587 000
do Kč

Při nájezdu kolem 120 000 km, obvyklém v inzerci.

Cena podle nájezdu
NájezdCena
50 000 km593 000 Kč
100 000 km554 000 Kč
150 000 km513 000 Kč
200 000 km458 000 Kč
250 000 km329 000 Kč

Cenový odhad

Typická tržní cena Tesla MODEL 3 ročníku 2020 se podle aktuálních inzerátů pohybuje kolem 534 356 Kč (při mediánovém nájezdu 120 231 km). Běžné rozpětí je od 490 000 do 587 000 Kč, záleží na stavu, výbavě a skutečném nájezdu.

Výjimečně zachovalé kusy se nabízejí i za 640 000 Kč, naopak vozy s vyšším nájezdem nebo po opravách začínají kolem 449 808 Kč.

S nájezdem 50 000 km vychází odhad na 593 000 Kč, s nájezdem 250 000 km na 329 000 Kč.

Z registru vozidel

Složení Tesly MODEL 3 2020 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.

Dovezeno z

Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.

  • Nizozemsko43,4 % · 172 vozidel
  • Německo26,8 % · 106 vozidel
  • Belgie11,6 % · 46 vozidel
  • Rakousko5,6 % · 22 vozidel
  • Francie2,8 % · 11 vozidel
  • ostatní země7,8 % · 31 vozidel
  • země neurčena2,0 % · 8 vozidel

Kraj STK stanice

prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele

  • Hlavní město Praha39,1 % · 392 prohlídek
  • Středočeský kraj20,4 % · 204 prohlídek
  • Jihomoravský kraj19,7 % · 197 prohlídek
  • ostatní20,9 % · 209 prohlídek

Barva

podíl z evidovaných vozidel

  • Bílá43,1 % · 215 vozidel
  • Šedá22,0 % · 110 vozidel
  • Modrá15,0 % · 75 vozidel
  • Černá14,6 % · 73 vozidel
  • Červená5,2 % · 26 vozidel

Co u tohoto ročníku eviduje registr

Tažné zařízení
22,6 %
evidováno u 242 vozů

Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.

Emisní norma

Norma je v registru uvedena u 56,8 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.

EURO 6 · 99,8 %EURO 5 · 0,2 %

Majitelé a osud v registru

Z 1 072 vozů Tesly MODEL 3 2020 v registru. Uvádíme pouze počty a mediány za celý ročník, nikdy údaje o konkrétní osobě.

První majitel firma
71,6 %
typicky vůz z firemní flotily
Záznamů o majiteli
2 záznamy
medián na vozidlo
Dokončené období držení
0,3 roku
medián; běžící držení se nezapočítává, skutečná doba je delší
Stále v provozu
97,4 %
vyvezeno 2,6 % · zaniklo 0,0 %

Jiné ročníky Tesly MODEL 3

Proklepněte konkrétní Teslu MODEL 3 2020

Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.