Simca 1501 1969
Malý vzorek. V evidenci jsou u tohoto ročníku 315 vozidel, takže s jedním vozem se procenta hýbou víc než u větších skupin. Čísla jsou z evidence jako všude jinde. Stránka modelu vychází z většího počtu záznamů.
Způsobilé na 30 dnů 4,3 % · Nezpůsobilé 1,4 % (celkem 5,7 % bez plné způsobilosti, z 70 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 14,3 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.
V roce 1969 eviduje registr Simcy 1501 315 vozů. Jde zároveň o rok s nejvyšším počtem registrací tohoto modelu v ČR. V provozu jich zůstává 62 vozů (19,7 %); ze zahraničí dovezeno 236 vozů (74,9 %).
Nejčastější motory a barvy
V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 1.5 Benzín (84,8 %), 1.3 Benzín (12,4 %), 1.5 Benzín 51 kW (2,9 %).
Barevně převládá bílá (27,6 %), druhá nejčastější je červená-základní (21,0 %).
Způsobilost na STK a závažnost závad
Z 70 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 1969 mělo plnou způsobilost 93,3 %. Model jako celek dosahuje 91,8 %, tento ročník je tedy mírně nad průměrem (o 1,5 procentního bodu).
Plnou způsobilost mělo 93,3 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 4,3 % a „Nezpůsobilé“ 1,4 % ze všech prohlídek (celkem 5,7 % bez plné způsobilosti).
Meziročně je plná způsobilost o 7,3 procentního bodu vyšší než v předchozím ročníku 1968 (86,0 %). Může jít o projev faceliftu nebo technické modernizace v dané době.
Ročník má nízký podíl závažných závad (B+C jen 6,2 %). Většina zjištěných problémů je drobná.
Typický kus dnes
Typický stav tachometru je dnes 36 557 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 28 874 až 76 036 km. To odpovídá asi 641 km ročně, tedy velmi nízký nájezd, často sezónně provozované kusy.
Nejvíc kusů je v Jihočeském kraji (40,0 %), pak následují Ústecký kraj a Středočeský kraj.
Vysoký podíl dovozů (74,9 %) je typický pro ročníky, které se v době novosti prodávaly hlavně v Německu a Rakousku. Dnes většina přijíždí právě ze zahraničí.
Nejčastější závady STK
Zobrazit dalších 5 závadSkrýt další závady
Z registru vozidel
Složení Simcy 1501 1969 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.
Dovezeno z
Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.
- země neurčena100,0 % · 236 vozidel
Kraj STK stanice
prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele
- Jihočeský kraj22,9 % · 16 prohlídek
- Ústecký kraj18,6 % · 13 prohlídek
- Středočeský kraj15,7 % · 11 prohlídek
- ostatní42,9 % · 30 prohlídek
Barva
podíl z evidovaných vozidel
- Bílá27,6 % · 87 vozidel
- Červená základní21,0 % · 66 vozidel
- Zelená základní7,3 % · 23 vozidel
- Modrá základní5,1 % · 16 vozidel
- Zelená tmavá4,1 % · 13 vozidel
- ostatní34,9 % · 110 vozidel
Co u tohoto ročníku eviduje registr
Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.
Proklepněte konkrétní Simcu 1501 1969
Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.