Simca 1501 1967
Malý vzorek. V evidenci jsou u tohoto ročníku 167 vozidel, takže s jedním vozem se procenta hýbou víc než u větších skupin. Čísla jsou z evidence jako všude jinde. Stránka modelu vychází z většího počtu záznamů.
Způsobilé na 30 dnů 2,7 % · Nezpůsobilé 0,0 % (celkem 2,7 % bez plné způsobilosti, z 37 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 10,8 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.
Ročník 1967 Simcy 1501 má v českých registrech 167 vozů. Blížíme se roku s nejvyšším počtem registrací, model nabíral na popularitě. V provozu zůstává 31 vozů (18,6 %); individuálně dovezeno ze zahraničí 151 vozů (90,4 %).
Nejčastější motory a barvy
V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 1.5 Benzín (74,3 %), 1.3 Benzín (25,7 %).
Barevně převládá nezjištěno (21,6 %), druhá nejčastější je červená-základní (20,4 %).
Způsobilost na STK a závažnost závad
Z 37 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 1967 mělo plnou způsobilost 97,0 %. Model jako celek dosahuje 91,8 %, tento ročník je tedy o 5,1 procentního bodu nad průměrem.
Plnou způsobilost mělo 97,0 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 2,7 % a „Nezpůsobilé“ 0,0 % ze všech prohlídek (celkem 2,7 % bez plné způsobilosti).
Ročník má nezvykle vysoký podíl závad kategorie C (3,9 %), tedy nebezpečných závad, které vozidlo v STK diskvalifikují.
Typický kus dnes
Typický stav tachometru je dnes 45 301 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 24 840 až 62 085 km. To odpovídá asi 768 km ročně, tedy velmi nízký nájezd, často sezónně provozované kusy.
Nejvíc kusů je v Ústeckém kraji (45,5 %), pak následují Moravskoslezský kraj a Pardubický kraj.
Vysoký podíl dovozů (90,4 %) je typický pro ročníky, které se v době novosti prodávaly hlavně v Německu a Rakousku. Dnes většina přijíždí právě ze zahraničí.
Nejčastější závady STK
Zobrazit dalších 5 závadSkrýt další závady
Z registru vozidel
Složení Simcy 1501 1967 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.
Dovezeno z
Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.
- země neurčena100,0 % · 151 vozidel
Kraj STK stanice
prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele
- Ústecký kraj40,5 % · 15 prohlídek
- Moravskoslezský kraj32,4 % · 12 prohlídek
- Pardubický kraj16,2 % · 6 prohlídek
- ostatní10,8 % · 4 prohlídky
Barva
podíl z evidovaných vozidel
- Nezjištěno21,6 % · 36 vozidel
- Červená základní20,4 % · 34 vozidel
- Bílá12,6 % · 21 vozidel
- Modrá základní12,6 % · 21 vozidel
- Modrá světlá4,2 % · 7 vozidel
- ostatní28,7 % · 48 vozidel
Co u tohoto ročníku eviduje registr
Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.
Co z toho plyne pro kupujícího
Ročník 1967 patří u 1501 k nadprůměrně spolehlivým. Plná způsobilost je o 5,1 procentního bodu nad průměrem modelu.
Proklepněte konkrétní Simcu 1501 1967
Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.