Simca 1307 GLS 1977
Malý vzorek. V evidenci jsou u tohoto ročníku 390 vozidel, takže s jedním vozem se procenta hýbou víc než u větších skupin. Čísla jsou z evidence jako všude jinde. Stránka modelu vychází z většího počtu záznamů.
Způsobilé na 30 dnů 3,5 % · Nezpůsobilé 2,3 % (celkem 5,8 % bez plné způsobilosti, z 86 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 25,6 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.
Pro Simcu 1307 GLS ročníku 1977 eviduje registr 390 vozů. Mezi ročníky tohoto modelu je nejčastější. Aktivně jezdí 65 vozů (16,7 %), dovoz tvoří 73,3 % ročníku (286 vozů).
Nejčastější motory a barvy
V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 1.3 Benzín (98,7 %), 1.3 Benzín 50 kW (1,3 %).
Barevně převládá červená-základní (21,0 %), druhá nejčastější je modrá-základní (7,9 %).
Způsobilost na STK a závažnost závad
Z 86 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 1977 mělo plnou způsobilost 92,2 %. Model jako celek dosahuje 95,8 %, tento ročník je tedy o 3,6 procentního bodu pod průměrem.
Plnou způsobilost mělo 92,2 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 3,5 % a „Nezpůsobilé“ 2,3 % ze všech prohlídek (celkem 5,8 % bez plné způsobilosti).
Meziročně je plná způsobilost o 4,6 procentního bodu nižší než v předchozím ročníku 1976 (96,8 %). Výsledek je potřeba číst i s přihlédnutím k věku, který hraje u starších ročníků velkou roli.
Typický kus dnes
Nejčastěji se tento model objevuje v Libereckém kraji.
Vysoký podíl dovozů (73,3 %) je typický pro ročníky, které se v době novosti prodávaly hlavně v Německu a Rakousku. Dnes většina přijíždí právě ze zahraničí.
Z registru vozidel
Složení Simcy 1307 GLS 1977 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.
Dovezeno z
Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.
- země neurčena100,0 % · 286 vozidel
Kraj STK stanice
prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele
- Liberecký kraj1,2 % · 1 prohlídka
- ostatní98,8 % · 85 prohlídek
Barva
podíl z evidovaných vozidel
- Červená základní21,0 % · 82 vozidel
- Modrá základní7,9 % · 31 vozidel
- Modrá metalíza5,1 % · 20 vozidel
- Bílá4,6 % · 18 vozidel
- Zelená základní4,6 % · 18 vozidel
- ostatní56,7 % · 221 vozidel
Co u tohoto ročníku eviduje registr
Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.
Co z toho plyne pro kupujícího
Ročník 1977 je mezi ročníky 1307 GLS podprůměrný. Plná způsobilost je o 3,6 procentního bodu pod průměrem modelu. Při kontrole se vyplatí zaměřit na typické závady uvedené výše.
Proklepněte konkrétní Simcu 1307 GLS 1977
Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.