Simca 1301 1968
Malý vzorek. V evidenci jsou u tohoto ročníku 450 vozidel, takže s jedním vozem se procenta hýbou víc než u větších skupin. Čísla jsou z evidence jako všude jinde. Stránka modelu vychází z většího počtu záznamů.
Způsobilé na 30 dnů 8,2 % · Nezpůsobilé 0,0 % (celkem 8,2 % bez plné způsobilosti, z 158 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 17,7 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.
Simca 1301 ročníku 1968 má v ČR 450 vozů. Křivka popularity ještě stoupala - vrchol přijde o pár let později. V provozu jich zůstává 85 vozů (18,9 %); dovoz po první zahraniční registraci tvoří 70,7 % (318 vozů).
Nejčastější motory a barvy
V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 1.3 Benzín (95,1 %), 1.3 Benzín 40 kW (4,0 %), 1.3 Benzín 39 kW (0,9 %).
Barevně převládá bílá (20,0 %), druhá nejčastější je červená-základní (19,1 %).
Způsobilost na STK a závažnost závad
Z 158 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 1968 mělo plnou způsobilost 90,0 %. Model jako celek dosahuje 92,1 %, tento ročník je tedy o 2,1 procentního bodu pod průměrem.
Plnou způsobilost mělo 90,0 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 8,2 % a „Nezpůsobilé“ 0,0 % ze všech prohlídek (celkem 8,2 % bez plné způsobilosti).
Meziročně je plná způsobilost o 1,9 procentního bodu nižší než v předchozím ročníku 1967 (91,9 %). Výsledek je potřeba číst i s přihlédnutím k věku, který hraje u starších ročníků velkou roli.
Typický kus dnes
Typický stav tachometru je dnes 69 603 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 29 746 až 85 049 km. To odpovídá asi 1 200 km ročně, tedy velmi nízký nájezd, často sezónně provozované kusy.
Nejvíc kusů je ve Středočeském kraji (34,4 %), pak následují Jihomoravský kraj a Královéhradecký kraj.
Vysoký podíl dovozů (70,7 %) je typický pro ročníky, které se v době novosti prodávaly hlavně v Německu a Rakousku. Dnes většina přijíždí právě ze zahraničí.
Nejčastější závady STK
Zobrazit dalších 5 závadSkrýt další závady
Z registru vozidel
Složení Simcy 1301 1968 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.
Dovezeno z
Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.
- země neurčena100,0 % · 318 vozidel
Kraj STK stanice
prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele
- Jihomoravský kraj13,3 % · 21 prohlídek
- Středočeský kraj13,3 % · 21 prohlídek
- Královéhradecký kraj12,0 % · 19 prohlídek
- ostatní61,4 % · 97 prohlídek
Barva
podíl z evidovaných vozidel
- Bílá20,0 % · 90 vozidel
- Červená základní19,1 % · 86 vozidel
- Modrá základní10,9 % · 49 vozidel
- Zelená základní7,6 % · 34 vozidel
- Červená tmavá5,1 % · 23 vozidel
- ostatní37,3 % · 168 vozidel
Co u tohoto ročníku eviduje registr
Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.
Co z toho plyne pro kupujícího
Ročník 1968 je mezi ročníky 1301 podprůměrný. Plná způsobilost je o 2,1 procentního bodu pod průměrem modelu. Při kontrole se vyplatí zaměřit na typické závady uvedené výše.
Proklepněte konkrétní Simcu 1301 1968
Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.