Simca 1301 1967
Malý vzorek. V evidenci jsou u tohoto ročníku 254 vozidel, takže s jedním vozem se procenta hýbou víc než u větších skupin. Čísla jsou z evidence jako všude jinde. Stránka modelu vychází z většího počtu záznamů.
Způsobilé na 30 dnů 4,8 % · Nezpůsobilé 2,4 % (celkem 7,1 % bez plné způsobilosti, z 84 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 11,9 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.
V roce 1967 eviduje registr Simcy 1301 254 vozů. Model byl ve fázi, kdy popularita rostla. V provozu jich zůstává 54 vozů (21,3 %); ze zahraničí dovezeno 182 vozů (71,7 %).
Nejčastější motory a barvy
V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 1.3 Benzín (96,1 %), 1.3 Benzín 40 kW (3,9 %).
Barevně převládá bílá (22,0 %), druhá nejčastější je červená-základní (17,7 %).
Způsobilost na STK a závažnost závad
Z 84 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 1967 mělo plnou způsobilost 91,9 %. Model jako celek dosahuje 92,1 %, tento ročník je tedy zhruba na úrovni průměru.
Plnou způsobilost mělo 91,9 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 4,8 % a „Nezpůsobilé“ 2,4 % ze všech prohlídek (celkem 7,1 % bez plné způsobilosti).
Ročník má nízký podíl závažných závad (B+C jen 9,9 %). Většina zjištěných problémů je drobná.
Typický kus dnes
Typický stav tachometru je dnes 38 178 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 25 773 až 79 025 km. To odpovídá asi 647 km ročně, tedy velmi nízký nájezd, často sezónně provozované kusy.
Nejvíc kusů je ve Středočeském kraji (40,5 %), pak následují Jihočeský kraj a Praha.
Vysoký podíl dovozů (71,7 %) je typický pro ročníky, které se v době novosti prodávaly hlavně v Německu a Rakousku. Dnes většina přijíždí právě ze zahraničí.
Nejčastější závady STK
Zobrazit dalších 5 závadSkrýt další závady
Z registru vozidel
Složení Simcy 1301 1967 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.
Dovezeno z
Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.
- Slovensko0,5 % · 1 vozidlo
- země neurčena99,5 % · 181 vozidel
Kraj STK stanice
prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele
- Středočeský kraj17,9 % · 15 prohlídek
- Jihočeský kraj14,3 % · 12 prohlídek
- Hlavní město Praha11,9 % · 10 prohlídek
- ostatní56,0 % · 47 prohlídek
Barva
podíl z evidovaných vozidel
- Bílá22,0 % · 56 vozidel
- Červená základní17,7 % · 45 vozidel
- Modrá základní16,5 % · 42 vozidel
- Hnědá světlá5,9 % · 15 vozidel
- Modrá tmavá3,9 % · 10 vozidel
- ostatní33,9 % · 86 vozidel
Co u tohoto ročníku eviduje registr
Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.
Proklepněte konkrétní Simcu 1301 1967
Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.