Renault Rapid 1997

Evidováno
75
Způsobilost na STK
92,1 %
Ø nájezd (medián)
170 787 km
Dovezeno (67 ks)
89 %

Způsobilé na 30 dnů 5,2 % · Nezpůsobilé 1,1 % (celkem 6,3 % bez plné způsobilosti, z 271 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 20,7 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.

V roce 1997 eviduje registr Renaultu Rapidu 75 vozů. V provozu jich zůstává 4 vozy (5,3 %); ze zahraničí dovezeno 67 vozů (89,3 %).

Ročník 199792,1 %
Model celkem95,2 %
Značka celkem92,6 %

Nejčastější motory a barvy

V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 1.9 Nafta (41,3 %), 1.2 Benzín (32,0 %), 1.2 Benzín 40 kW (17,3 %).

Nejčastější barva je bílá (81,3 % všech kusů).

Způsobilost na STK a závažnost závad

Z 271 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 1997 mělo plnou způsobilost 92,1 %. Model jako celek dosahuje 95,2 %, tento ročník je tedy o 3,1 procentního bodu pod průměrem.

Plnou způsobilost mělo 92,1 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 5,2 % a „Nezpůsobilé“ 1,1 % ze všech prohlídek (celkem 6,3 % bez plné způsobilosti).

Meziročně je plná způsobilost o 1,3 procentního bodu nižší než v předchozím ročníku 1996 (93,4 %). Výsledek je potřeba číst i s přihlédnutím k věku, který hraje u starších ročníků velkou roli.

Ročník má nízký podíl závažných závad (B+C jen 7,3 %). Většina zjištěných problémů je drobná.

Typický kus dnes

Typický stav tachometru je dnes 170 787 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 134 000 až 212 300 km. To odpovídá asi 5 889 km ročně, tedy velmi nízký nájezd, často sezónně provozované kusy.

Nejvíc kusů je v Ústeckém kraji (41,7 %), pak následují Středočeský kraj a Královéhradecký kraj.

Vysoký podíl dovozů (89,3 %) je typický pro ročníky, které se v době novosti prodávaly hlavně v Německu a Rakousku. Dnes většina přijíždí právě ze zahraničí.

Závady podle oblasti a závažnosti

Kde tento ročník na STK nejčastěji selhává. Lehké závady (A) projdou s doporučením, vážné (B) vyžadují opakovanou prohlídku do 30 dnů, nebezpečné (C) znamenají, že vozidlo nesmí být provozováno.

OblastCelkemPodíl
Podvozek a části připevněné k podvozku25849,4 %
Brzdové zařízení14527,8 %
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení6111,7 %
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav5811,1 %

Nejčastější závady STK

1
Povrchová koroze kabiny, karosérie nebo nástavby vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.2.1.1.1
90×
2
Mírná povrchová koroze / oxidace brzdového potrubí.
Brzdové zařízení · kód 1.1.11.3.1
52×
3
Povrchová koroze rámu nebo pomocného rámu vozidla, která nemá vliv na pevnost konstrukce vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.1.3.1
51×
Zobrazit dalších 5 závad
4
Brzdový kotouč nadměrně zkorodovaný (hloubková koroze) - poškozená funkční plocha zjevně nepřesahuje 1/5 její šířky nebo brzdový kotouč s rýhami zjevně nepřesahující hloubku rýhy 1,5 mm.
Brzdové zařízení · kód 1.1.14.1.1
39×
5
Některá část výfukového systému je nedostatečně upevněna nebo upevnění výfukového systému neodpovídá požadavkům a tato závada nemá vliv na funkci systému.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.2.2.1
26×
6
Prachovky pohyblivých spojů pákového mechanismu řízení jsou poškozené.
Řízení · kód 2.1.3.7.1
26×
7
Drobné netěsnosti ve spojích výfukového systému.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.2.1.1
25×
8
U zařízení k osvětlení zadní tabulky registrační značky nesvítí některý světelný zdroj.
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení · kód 4.7.1.2.1
24×

Z registru vozidel

Složení Renaultu Rapidu 1997 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.

Dovezeno z

Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.

  • Německo7,5 % · 5 vozidel
  • země neurčena92,5 % · 62 vozidel

Kraj STK stanice

prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele

  • Ústecký kraj22,1 % · 60 prohlídek
  • Středočeský kraj18,8 % · 51 prohlídek
  • Královéhradecký kraj12,2 % · 33 prohlídek
  • ostatní46,9 % · 127 prohlídek

Barva

podíl z evidovaných vozidel

  • Bílá81,3 % · 61 vozidel
  • Modrá základní9,3 % · 7 vozidel
  • Červená základní4,0 % · 3 vozidla
  • Zelená základní2,7 % · 2 vozidla
  • Modrá metalíza1,3 % · 1 vozidlo
  • ostatní1,3 % · 1 vozidlo

Co u tohoto ročníku eviduje registr

Katalyzátor
35,6 %
evidováno u 31 vozů
Tažné zařízení
35,6 %
evidováno u 31 vozů
Airbag
12,6 %
evidováno u 11 vozů

Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.

Emisní norma

Norma je v registru uvedena u 1,1 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.

EURO 2 · 100,0 %

Co z toho plyne pro kupujícího

Ročník 1997 je mezi ročníky Rapidu podprůměrný. Plná způsobilost je o 3,1 procentního bodu pod průměrem modelu. Při kontrole se vyplatí zaměřit na typické závady uvedené výše.

Jiné ročníky Renaultu Rapidu

Proklepněte konkrétní Renault Rapid 1997

Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.