Renault Rapid 1993

Evidováno
251
Způsobilost na STK
94,4 %
Ø nájezd (medián)
184 968 km
Dovezeno (165 ks)
66 %

Způsobilé na 30 dnů 2,7 % · Nezpůsobilé 0,9 % (celkem 3,5 % bez plné způsobilosti, z 452 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 37,0 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.

Ročník 1993 Renaultu Rapidu má v českých registrech 251 vozů. Počet registrací po vrcholu postupně klesá. V provozu zůstává 34 vozů (13,5 %); individuálně dovezeno ze zahraničí 165 vozů (65,7 %).

Ročník 199394,4 %
Model celkem95,2 %
Značka celkem92,6 %

Nejčastější motory a barvy

V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 1.4 Benzín (49,4 %), 1.9 Nafta (20,3 %), 1.6 Nafta (19,1 %).

Nejčastější barva je bílá (65,3 % všech kusů).

Způsobilost na STK a závažnost závad

Z 452 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 1993 mělo plnou způsobilost 94,4 %. Model jako celek dosahuje 95,2 %, tento ročník je tedy mírně pod průměrem (o 0,8 procentního bodu).

Plnou způsobilost mělo 94,4 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 2,6 % a „Nezpůsobilé“ 0,9 % ze všech prohlídek (celkem 3,5 % bez plné způsobilosti).

Meziročně je plná způsobilost o 2,5 procentního bodu nižší než v předchozím ročníku 1992 (96,9 %). Výsledek je potřeba číst i s přihlédnutím k věku, který hraje u starších ročníků velkou roli.

Ročník má nízký podíl závažných závad (B+C jen 9,9 %). Většina zjištěných problémů je drobná.

Typický kus dnes

Typický stav tachometru je dnes 184 968 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 147 899 až 213 814 km. To odpovídá asi 5 605 km ročně, tedy velmi nízký nájezd, často sezónně provozované kusy.

Nejvíc kusů je v Ústeckém kraji (49,5 %), pak následují Královéhradecký kraj a Středočeský kraj.

Vysoký podíl dovozů (65,7 %) je typický pro ročníky, které se v době novosti prodávaly hlavně v Německu a Rakousku. Dnes většina přijíždí právě ze zahraničí.

Závady podle oblasti a závažnosti

Kde tento ročník na STK nejčastěji selhává. Lehké závady (A) projdou s doporučením, vážné (B) vyžadují opakovanou prohlídku do 30 dnů, nebezpečné (C) znamenají, že vozidlo nesmí být provozováno.

OblastCelkemPodíl
Podvozek a části připevněné k podvozku13965,6 %
Brzdové zařízení7334,4 %

Nejčastější závady STK

1
Povrchová koroze kabiny, karosérie nebo nástavby vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.2.1.1.1
53×
2
Povrchová koroze rámu nebo pomocného rámu vozidla, která nemá vliv na pevnost konstrukce vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.1.3.1
24×
3
Mírná povrchová koroze / oxidace brzdového potrubí.
Brzdové zařízení · kód 1.1.11.3.1
23×
Zobrazit dalších 5 závad
4
Drobné netěsnosti ve spojích výfukového systému.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.2.1.1
20×
5
Brzdový kotouč nadměrně zkorodovaný (hloubková koroze) - poškozená funkční plocha zjevně nepřesahuje 1/5 její šířky nebo brzdový kotouč s rýhami zjevně nepřesahující hloubku rýhy 1,5 mm.
Brzdové zařízení · kód 1.1.14.1.1
17×
6
Prachovky pohyblivých spojů pákového mechanismu řízení jsou poškozené.
Řízení · kód 2.1.3.7.1
17×
7
Tlumič pérování je poškozený nebo netěsný avšak tato závada nemá vliv na provozní vlastnosti vozidla.
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav · kód 5.3.2.2.1
10×
8
U zařízení k osvětlení zadní tabulky registrační značky nesvítí některý světelný zdroj.
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení · kód 4.7.1.2.1
10×

Z registru vozidel

Složení Renaultu Rapidu 1993 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.

Dovezeno z

Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.

  • Německo3,0 % · 5 vozidel
  • země neurčena97,0 % · 160 vozidel

Kraj STK stanice

prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele

  • Ústecký kraj10,6 % · 48 prohlídek
  • Královéhradecký kraj5,5 % · 25 prohlídek
  • Středočeský kraj5,3 % · 24 prohlídek
  • ostatní78,5 % · 355 prohlídek

Barva

podíl z evidovaných vozidel

  • Bílá65,3 % · 164 vozidel
  • Červená základní12,4 % · 31 vozidel
  • Modrá základní9,2 % · 23 vozidel
  • Žlutá základní2,0 % · 5 vozidel
  • Šedá pastel1,6 % · 4 vozidla
  • ostatní9,6 % · 24 vozidel

Co u tohoto ročníku eviduje registr

Katalyzátor
41,1 %
evidováno u 106 vozů
Tažné zařízení
39,1 %
evidováno u 101 vozů

Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.

Jiné ročníky Renaultu Rapidu

Proklepněte konkrétní Renault Rapid 1993

Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.