Renault Rapid 1995

Evidováno
154
Způsobilost na STK
91,7 %
Ø nájezd (medián)
191 411 km
Dovezeno (116 ks)
75 %

Způsobilé na 30 dnů 4,4 % · Nezpůsobilé 1,3 % (celkem 5,6 % bez plné způsobilosti, z 319 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 31,7 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.

Ročník 1995 Renaultu Rapidu má v českých registrech 154 vozů. Počet registrací po vrcholu postupně klesá. V provozu zůstává 18 vozů (11,7 %); individuálně dovezeno ze zahraničí 116 vozů (75,3 %).

Ročník 199591,7 %
Model celkem95,2 %
Značka celkem92,6 %

Nejčastější motory a barvy

V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 1.9 Nafta (46,1 %), 1.4 Benzín (30,5 %), 1.2 Benzín (10,4 %).

Nejčastější barva je bílá (63,6 % všech kusů).

Způsobilost na STK a závažnost závad

Z 319 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 1995 mělo plnou způsobilost 91,7 %. Model jako celek dosahuje 95,2 %, tento ročník je tedy o 3,4 procentního bodu pod průměrem.

Plnou způsobilost mělo 91,7 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 4,4 % a „Nezpůsobilé“ 1,2 % ze všech prohlídek (celkem 5,6 % bez plné způsobilosti).

Meziročně je plná způsobilost o 3,4 procentního bodu nižší než v předchozím ročníku 1994 (95,1 %). Výsledek je potřeba číst i s přihlédnutím k věku, který hraje u starších ročníků velkou roli.

Ročník má nízký podíl závažných závad (B+C jen 7,4 %). Většina zjištěných problémů je drobná.

Typický kus dnes

Typický stav tachometru je dnes 191 411 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 157 756 až 235 787 km. To odpovídá asi 6 175 km ročně, tedy velmi nízký nájezd, často sezónně provozované kusy.

Nejvíc kusů je ve Středočeském kraji (35,8 %), pak následují Jihočeský kraj a Ústecký kraj.

Vysoký podíl dovozů (75,3 %) je typický pro ročníky, které se v době novosti prodávaly hlavně v Německu a Rakousku. Dnes většina přijíždí právě ze zahraničí.

Závady podle oblasti a závažnosti

Kde tento ročník na STK nejčastěji selhává. Lehké závady (A) projdou s doporučením, vážné (B) vyžadují opakovanou prohlídku do 30 dnů, nebezpečné (C) znamenají, že vozidlo nesmí být provozováno.

OblastCelkemPodíl
Podvozek a části připevněné k podvozku13551,1 %
Brzdové zařízení7929,9 %
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav5018,9 %

Nejčastější závady STK

1
Povrchová koroze kabiny, karosérie nebo nástavby vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.2.1.1.1
50×
2
Povrchová koroze rámu nebo pomocného rámu vozidla, která nemá vliv na pevnost konstrukce vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.1.3.1
29×
3
Brzdový kotouč nadměrně zkorodovaný (hloubková koroze) - poškozená funkční plocha zjevně nepřesahuje 1/5 její šířky nebo brzdový kotouč s rýhami zjevně nepřesahující hloubku rýhy 1,5 mm.
Brzdové zařízení · kód 1.1.14.1.1
23×
Zobrazit dalších 5 závad
4
Mírná povrchová koroze / oxidace brzdového potrubí.
Brzdové zařízení · kód 1.1.11.3.1
23×
5
Tlumič pérování je poškozený nebo netěsný avšak tato závada nemá vliv na provozní vlastnosti vozidla.
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav · kód 5.3.2.2.1
20×
6
Drobné netěsnosti ve spojích výfukového systému.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.2.1.1
14×
7
Některá část výfukového systému je nedostatečně upevněna nebo upevnění výfukového systému neodpovídá požadavkům a tato závada nemá vliv na funkci systému.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.2.2.1
13×
8
Prachovka na hnacím hřídeli kola (poloose) je prasklá, avšak nedochází k úniku maziva.
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav · kód 5.3.4.2.1
12×

Z registru vozidel

Složení Renaultu Rapidu 1995 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.

Dovezeno z

Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.

  • Německo7,8 % · 9 vozidel
  • země neurčena92,2 % · 107 vozidel

Kraj STK stanice

prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele

  • Jihočeský kraj9,1 % · 29 prohlídek
  • Středočeský kraj9,1 % · 29 prohlídek
  • Ústecký kraj7,2 % · 23 prohlídek
  • ostatní74,6 % · 238 prohlídek

Barva

podíl z evidovaných vozidel

  • Bílá63,6 % · 98 vozidel
  • Červená základní18,2 % · 28 vozidel
  • Modrá základní7,1 % · 11 vozidel
  • Šedá metalíza2,6 % · 4 vozidla
  • Modrá metalíza1,9 % · 3 vozidla
  • ostatní6,5 % · 10 vozidel

Co u tohoto ročníku eviduje registr

Tažné zařízení
46,5 %
evidováno u 72 vozů
Katalyzátor
27,1 %
evidováno u 42 vozů

Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.

Co z toho plyne pro kupujícího

Ročník 1995 je mezi ročníky Rapidu podprůměrný. Plná způsobilost je o 3,4 procentního bodu pod průměrem modelu. Při kontrole se vyplatí zaměřit na typické závady uvedené výše.

Jiné ročníky Renaultu Rapidu

Proklepněte konkrétní Renault Rapid 1995

Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.