Renault Grand Espace 1998

Evidováno
75
Způsobilost na STK
93,0 %
Ø nájezd (medián)
244 449 km
Dovezeno (71 ks)
95 %

Způsobilé na 30 dnů 5,1 % · Nezpůsobilé 1,2 % (celkem 6,2 % bez plné způsobilosti, z 515 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 11,8 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.

Renault Grand Espace ročníku 1998 má v ČR 75 vozů. Křivka popularity ještě stoupala - vrchol přijde o pár let později. V provozu jich zůstává 18 vozů (24,0 %); dovoz po první zahraniční registraci tvoří 94,7 % (71 vozů).

Ročník 199893,0 %
Model celkem92,5 %
Značka celkem92,6 %

Nejčastější motory a barvy

V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 2.2 Nafta 82 kW (56,0 %), 2.2 Nafta 83 kW (24,0 %), 2.0 Benzín 84 kW (5,3 %).

Barevně převládá šedá-metal (20,0 %), druhá nejčastější je stříbrná (14,7 %).

Způsobilost na STK a závažnost závad

Z 515 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 1998 mělo plnou způsobilost 93,0 %. Model jako celek dosahuje 92,5 %, tento ročník je tedy zhruba na úrovni průměru.

Plnou způsobilost mělo 93,0 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 5,0 % a „Nezpůsobilé“ 1,2 % ze všech prohlídek (celkem 6,2 % bez plné způsobilosti).

Ročník má nízký podíl závažných závad (B+C jen 6,4 %). Většina zjištěných problémů je drobná.

Typický kus dnes

Typický stav tachometru je dnes 244 449 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 191 790 až 286 505 km. To odpovídá asi 8 730 km ročně, tedy mírně vyšší stáří a nižší roční nájezd (pod 15 000 km ročně).

Nejvíc kusů je v Moravskoslezském kraji (39,1 %), pak následují Středočeský kraj a Liberecký kraj.

Vysoký podíl dovozů (94,7 %) je typický pro ročníky, které se v době novosti prodávaly hlavně v Německu a Rakousku. Dnes většina přijíždí právě ze zahraničí.

Závady podle oblasti a závažnosti

Kde tento ročník na STK nejčastěji selhává. Lehké závady (A) projdou s doporučením, vážné (B) vyžadují opakovanou prohlídku do 30 dnů, nebezpečné (C) znamenají, že vozidlo nesmí být provozováno.

OblastCelkemPodíl
Podvozek a části připevněné k podvozku39743,4 %
Brzdové zařízení22624,7 %
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav12113,2 %
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení11312,4 %
Výhledy576,2 %

Nejčastější závady STK

1
Povrchová koroze kabiny, karosérie nebo nástavby vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.2.1.1.1
134×
2
Mírná povrchová koroze / oxidace brzdového potrubí.
Brzdové zařízení · kód 1.1.11.3.1
80×
3
Povrchová koroze rámu nebo pomocného rámu vozidla, která nemá vliv na pevnost konstrukce vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.1.3.1
80×
Zobrazit dalších 5 závad
4
Brzdový kotouč nadměrně zkorodovaný (hloubková koroze) - poškozená funkční plocha zjevně nepřesahuje 1/5 její šířky nebo brzdový kotouč s rýhami zjevně nepřesahující hloubku rýhy 1,5 mm.
Brzdové zařízení · kód 1.1.14.1.1
67×
5
Drobné netěsnosti ve spojích výfukového systému.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.2.1.1
60×
6
Tlumič pérování je poškozený nebo netěsný avšak tato závada nemá vliv na provozní vlastnosti vozidla.
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav · kód 5.3.2.2.1
42×
7
Některá část výfukového systému je nedostatečně upevněna nebo upevnění výfukového systému neodpovídá požadavkům a tato závada nemá vliv na funkci systému.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.2.2.1
39×
8
Netěsnost nápravy.
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav · kód 5.1.1.5.1
39×

Motorizace ročníku 1998

MotorPočetSTK~cena
2.2 Nafta 82 kW4292,9 %–

Z registru vozidel

Složení Renaultu Grand Espace 1998 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.

Dovezeno z

Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.

  • Rakousko12,7 % · 9 vozidel
  • Německo9,9 % · 7 vozidel
  • Francie4,2 % · 3 vozidla
  • Itálie2,8 % · 2 vozidla
  • Lucembursko1,4 % · 1 vozidlo
  • země neurčena69,0 % · 49 vozidel

Kraj STK stanice

prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele

  • Moravskoslezský kraj8,7 % · 45 prohlídek
  • Středočeský kraj7,4 % · 38 prohlídek
  • Liberecký kraj6,2 % · 32 prohlídek
  • ostatní77,7 % · 400 prohlídek

Barva

podíl z evidovaných vozidel

  • Šedá metalíza20,0 % · 15 vozidel
  • Stříbrná14,7 % · 11 vozidel
  • Zelená metalíza13,3 % · 10 vozidel
  • Stříbrná metalíza12,0 % · 9 vozidel
  • Bílá9,3 % · 7 vozidel
  • ostatní30,7 % · 23 vozidel

Co u tohoto ročníku eviduje registr

ABS
73,4 %
evidováno u 58 vozů
Tažné zařízení
65,8 %
evidováno u 52 vozů
Airbag
26,6 %
evidováno u 21 vozů
Katalyzátor
13,9 %
evidováno u 11 vozů
Klimatizace
13,9 %
evidováno u 11 vozů

Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.

Emisní norma

Norma je v registru uvedena u 8,9 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.

EURO 2 · 100,0 %

Jiné ročníky Renaultu Grand Espace

Proklepněte konkrétní Renault Grand Espace 1998

Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.