Renault 5 1992

Evidováno
139
Způsobilost na STK
93,6 %
Ø nájezd (medián)
144 991 km
Dovezeno (72 ks)
52 %

Způsobilé na 30 dnů 2,0 % · Nezpůsobilé 2,4 % (celkem 4,4 % bez plné způsobilosti, z 295 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 31,2 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.

Pro Renault 5 ročníku 1992 eviduje registr 139 vozů. Vrchol popularity je za námi, registrace postupně ustupují. Aktivně jezdí 14 vozů (10,1 %), dovoz tvoří 51,8 % ročníku (72 vozů).

Ročník 199293,6 %
Model celkem95,4 %
Značka celkem92,6 %

Nejčastější motory a barvy

V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 1.4 Benzín (81,3 %), 1.1 Benzín (8,6 %), 1.4 Benzín 43 kW (7,9 %).

Nejčastější barva je červená-základní (36,0 % všech kusů).

Způsobilost na STK a závažnost závad

Z 295 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 1992 mělo plnou způsobilost 93,6 %. Model jako celek dosahuje 95,4 %, tento ročník je tedy mírně pod průměrem (o 1,8 procentního bodu).

Plnou způsobilost mělo 93,6 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 2,0 % a „Nezpůsobilé“ 2,4 % ze všech prohlídek (celkem 4,4 % bez plné způsobilosti).

Meziročně je plná způsobilost o 2,9 procentního bodu nižší než v předchozím ročníku 1991 (96,5 %). Výsledek je potřeba číst i s přihlédnutím k věku, který hraje u starších ročníků velkou roli.

Ročník má nízký podíl závažných závad (B+C jen 8,3 %). Většina zjištěných problémů je drobná.

Typický kus dnes

Typický stav tachometru je dnes 144 991 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 113 891 až 187 223 km. To odpovídá asi 4 264 km ročně, tedy velmi nízký nájezd, často sezónně provozované kusy.

Nejvíc kusů je ve Středočeském kraji (43,2 %), pak následují Moravskoslezský kraj a Ústecký kraj.

Vysoký podíl dovozů (51,8 %) je typický pro ročníky, které se v době novosti prodávaly hlavně v Německu a Rakousku. Dnes většina přijíždí právě ze zahraničí.

Závady podle oblasti a závažnosti

Kde tento ročník na STK nejčastěji selhává. Lehké závady (A) projdou s doporučením, vážné (B) vyžadují opakovanou prohlídku do 30 dnů, nebezpečné (C) znamenají, že vozidlo nesmí být provozováno.

OblastCelkemPodíl
Podvozek a části připevněné k podvozku20458,6 %
Brzdové zařízení14441,4 %

Nejčastější závady STK

1
Povrchová koroze kabiny, karosérie nebo nástavby vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.2.1.1.1
69×
2
Mírná povrchová koroze / oxidace brzdového potrubí.
Brzdové zařízení · kód 1.1.11.3.1
59×
3
Povrchová koroze rámu nebo pomocného rámu vozidla, která nemá vliv na pevnost konstrukce vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.1.3.1
53×
Zobrazit dalších 5 závad
4
Brzdový kotouč nadměrně zkorodovaný (hloubková koroze) - poškozená funkční plocha zjevně nepřesahuje 1/5 její šířky nebo brzdový kotouč s rýhami zjevně nepřesahující hloubku rýhy 1,5 mm.
Brzdové zařízení · kód 1.1.14.1.1
49×
5
Drobné netěsnosti ve spojích výfukového systému.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.2.1.1
23×
6
Netěsnost nápravy.
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav · kód 5.1.1.5.1
19×
7
Některá část výfukového systému je nedostatečně upevněna nebo upevnění výfukového systému neodpovídá požadavkům a tato závada nemá vliv na funkci systému.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.2.2.1
15×
8
Tlumič pérování je poškozený nebo netěsný avšak tato závada nemá vliv na provozní vlastnosti vozidla.
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav · kód 5.3.2.2.1
14×

Z registru vozidel

Složení Renaultu 5 1992 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.

Dovezeno z

Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.

  • Německo1,4 % · 1 vozidlo
  • země neurčena98,6 % · 71 vozidel

Kraj STK stanice

prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele

  • Středočeský kraj19,3 % · 57 prohlídek
  • Moravskoslezský kraj13,9 % · 41 prohlídek
  • Ústecký kraj11,5 % · 34 prohlídek
  • ostatní55,3 % · 163 prohlídek

Barva

podíl z evidovaných vozidel

  • Červená základní36,0 % · 50 vozidel
  • Modrá tmavá18,0 % · 25 vozidel
  • Bílá15,1 % · 21 vozidel
  • Šedá metalíza8,6 % · 12 vozidel
  • Modrá metalíza5,8 % · 8 vozidel
  • ostatní16,5 % · 23 vozidel

Co u tohoto ročníku eviduje registr

Katalyzátor
43,2 %
evidováno u 67 vozů
Tažné zařízení
12,3 %
evidováno u 19 vozů

Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.

Co z toho plyne pro kupujícího

Ročník 1992 je mezi ročníky 5 podprůměrný. Plná způsobilost je o 1,8 procentního bodu pod průměrem modelu. Při kontrole se vyplatí zaměřit na typické závady uvedené výše.

Jiné ročníky Renaultu 5

Proklepněte konkrétní Renault 5 1992

Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.