Renault 5 1991

Evidováno
283
Způsobilost na STK
96,5 %
Ø nájezd (medián)
145 987 km
Dovezeno (165 ks)
58 %

Způsobilé na 30 dnů 1,5 % · Nezpůsobilé 0,9 % (celkem 2,4 % bez plné způsobilosti, z 587 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 31,9 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.

Ročník 1991 Renaultu 5 má v českých registrech 283 vozů. Křivka prodejů je už za vrcholem a začíná klesat. V provozu zůstává 31 vozů (11,0 %); individuálně dovezeno ze zahraničí 165 vozů (58,3 %).

Ročník 199196,5 %
Model celkem95,4 %
Značka celkem92,6 %

Nejčastější motory a barvy

V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 1.4 Benzín (89,0 %), 1.4 Benzín 43 kW (4,9 %), 1.7 Benzín (2,8 %).

Nejčastější barva je červená-základní (31,8 % všech kusů).

Způsobilost na STK a závažnost závad

Z 587 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 1991 mělo plnou způsobilost 96,5 %. Model jako celek dosahuje 95,4 %, tento ročník je tedy mírně nad průměrem (o 1,1 procentního bodu).

Plnou způsobilost mělo 96,5 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 1,5 % a „Nezpůsobilé“ 0,8 % ze všech prohlídek (celkem 2,4 % bez plné způsobilosti).

Meziročně je plná způsobilost o 1,2 procentního bodu vyšší než v předchozím ročníku 1990 (95,3 %). Může jít o projev faceliftu nebo technické modernizace v dané době.

Typický kus dnes

Typický stav tachometru je dnes 145 987 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 118 417 až 172 034 km. To odpovídá asi 4 171 km ročně, tedy velmi nízký nájezd, často sezónně provozované kusy.

Nejvíc kusů je ve Středočeském kraji (50,8 %), pak následují Ústecký kraj a Pardubický kraj.

Vysoký podíl dovozů (58,3 %) je typický pro ročníky, které se v době novosti prodávaly hlavně v Německu a Rakousku. Dnes většina přijíždí právě ze zahraničí.

Závady podle oblasti a závažnosti

Kde tento ročník na STK nejčastěji selhává. Lehké závady (A) projdou s doporučením, vážné (B) vyžadují opakovanou prohlídku do 30 dnů, nebezpečné (C) znamenají, že vozidlo nesmí být provozováno.

OblastCelkemPodíl
Podvozek a části připevněné k podvozku24946,8 %
Brzdové zařízení15729,5 %
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav6712,6 %
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení5911,1 %

Nejčastější závady STK

1
Povrchová koroze kabiny, karosérie nebo nástavby vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.2.1.1.1
80×
2
Mírná povrchová koroze / oxidace brzdového potrubí.
Brzdové zařízení · kód 1.1.11.3.1
53×
3
Brzdový kotouč nadměrně zkorodovaný (hloubková koroze) - poškozená funkční plocha zjevně nepřesahuje 1/5 její šířky nebo brzdový kotouč s rýhami zjevně nepřesahující hloubku rýhy 1,5 mm.
Brzdové zařízení · kód 1.1.14.1.1
47×
Zobrazit dalších 5 závad
4
Povrchová koroze rámu nebo pomocného rámu vozidla, která nemá vliv na pevnost konstrukce vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.1.3.1
41×
5
Drobné netěsnosti ve spojích výfukového systému.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.2.1.1
37×
6
Prachovky pohyblivých spojů pákového mechanismu řízení jsou poškozené.
Řízení · kód 2.1.3.7.1
23×
7
Palivové potrubí / hadice nebo jejich spojovací prvky (spony) jsou poškozené, ale tato závada nemá vliv na spolehlivost a těsnost systému.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.3.5.1
22×
8
Netěsnost nápravy.
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav · kód 5.1.1.5.1
20×

Z registru vozidel

Složení Renaultu 5 1991 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.

Dovezeno z

Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.

  • země neurčena100,0 % · 165 vozidel

Kraj STK stanice

prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele

  • Středočeský kraj10,7 % · 63 prohlídek
  • Ústecký kraj5,6 % · 33 prohlídek
  • Pardubický kraj4,8 % · 28 prohlídek
  • ostatní78,9 % · 463 prohlídek

Barva

podíl z evidovaných vozidel

  • Červená základní31,8 % · 90 vozidel
  • Bílá25,8 % · 73 vozidel
  • Modrá tmavá12,7 % · 36 vozidel
  • Šedá metalíza8,5 % · 24 vozidel
  • Černá3,9 % · 11 vozidel
  • ostatní17,3 % · 49 vozidel

Co u tohoto ročníku eviduje registr

Katalyzátor
50,8 %
evidováno u 150 vozů
Tažné zařízení
15,3 %
evidováno u 45 vozů

Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.

Emisní norma

Norma je v registru uvedena u 1,4 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.

EURO 1 · 100,0 %

Jiné ročníky Renaultu 5

Proklepněte konkrétní Renault 5 1991

Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.