Nissan Serena 1999

Evidováno
82
Způsobilost na STK
92,0 %
Ø nájezd (medián)
182 706 km
Dovezeno (81 ks)
99 %

Způsobilé na 30 dnů 5,5 % · Nezpůsobilé 1,6 % (celkem 7,2 % bez plné způsobilosti, z 433 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 10,9 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.

V roce 1999 eviduje registr Nissanu Sereny 82 vozů. Křivka prodejů je už za vrcholem a začíná klesat. V provozu jich zůstává 12 vozů (14,6 %); ze zahraničí dovezeno 81 vozů (98,8 %).

Ročník 199992,0 %
Model celkem90,3 %
Značka celkem93,1 %

Nejčastější motory a barvy

V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 1.6 Benzín 71 kW (46,3 %), 1.6 Benzín (24,4 %), 2.3 Nafta 55 kW (14,6 %).

Nejčastější barva je modrá-metal (34,1 % všech kusů).

Způsobilost na STK a závažnost závad

Z 433 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 1999 mělo plnou způsobilost 92,0 %. Model jako celek dosahuje 90,3 %, tento ročník je tedy mírně nad průměrem (o 1,7 procentního bodu).

Plnou způsobilost mělo 92,0 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 5,5 % a „Nezpůsobilé“ 1,6 % ze všech prohlídek (celkem 7,2 % bez plné způsobilosti).

Meziročně je plná způsobilost o 3,7 procentního bodu vyšší než v předchozím ročníku 1998 (88,2 %). Může jít o projev faceliftu nebo technické modernizace v dané době.

Ročník má nízký podíl závažných závad (B+C jen 6,4 %). Většina zjištěných problémů je drobná.

Typický kus dnes

Typický stav tachometru je dnes 182 706 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 148 709 až 218 041 km. To odpovídá asi 6 767 km ročně, tedy velmi nízký nájezd, často sezónně provozované kusy.

Nejvíc kusů je v Ústeckém kraji (42,1 %), pak následují Jihomoravský kraj a Jihočeský kraj.

Vysoký podíl dovozů (98,8 %) je typický pro ročníky, které se v době novosti prodávaly hlavně v Německu a Rakousku. Dnes většina přijíždí právě ze zahraničí.

Závady podle oblasti a závažnosti

Kde tento ročník na STK nejčastěji selhává. Lehké závady (A) projdou s doporučením, vážné (B) vyžadují opakovanou prohlídku do 30 dnů, nebezpečné (C) znamenají, že vozidlo nesmí být provozováno.

OblastCelkemPodíl
Podvozek a části připevněné k podvozku52047,2 %
Brzdové zařízení26223,8 %
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení13612,3 %
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav11310,3 %
Řízení716,4 %

Nejčastější závady STK

1
Povrchová koroze kabiny, karosérie nebo nástavby vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.2.1.1.1
185×
2
Povrchová koroze rámu nebo pomocného rámu vozidla, která nemá vliv na pevnost konstrukce vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.1.3.1
120×
3
Mírná povrchová koroze / oxidace brzdového potrubí.
Brzdové zařízení · kód 1.1.11.3.1
110×
Zobrazit dalších 5 závad
4
Některá část výfukového systému je nedostatečně upevněna nebo upevnění výfukového systému neodpovídá požadavkům a tato závada nemá vliv na funkci systému.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.2.2.1
64×
5
Brzdový kotouč nadměrně zkorodovaný (hloubková koroze) - poškozená funkční plocha zjevně nepřesahuje 1/5 její šířky nebo brzdový kotouč s rýhami zjevně nepřesahující hloubku rýhy 1,5 mm.
Brzdové zařízení · kód 1.1.14.1.1
60×
6
Drobné netěsnosti ve spojích výfukového systému.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.2.1.1
57×
7
Tlumič pérování je poškozený nebo netěsný avšak tato závada nemá vliv na provozní vlastnosti vozidla.
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav · kód 5.3.2.2.1
53×
8
U zařízení k osvětlení zadní tabulky registrační značky nesvítí některý světelný zdroj.
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení · kód 4.7.1.2.1
46×

Z registru vozidel

Složení Nissanu Sereny 1999 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.

Dovezeno z

Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.

  • Německo23,5 % · 19 vozidel
  • Itálie4,9 % · 4 vozidla
  • Rakousko2,5 % · 2 vozidla
  • Belgie1,2 % · 1 vozidlo
  • Německo (NDR)1,2 % · 1 vozidlo
  • ostatní země2,5 % · 2 vozidla
  • země neurčena64,2 % · 52 vozidel

Kraj STK stanice

prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele

  • Ústecký kraj17,8 % · 77 prohlídek
  • Jihomoravský kraj15,0 % · 65 prohlídek
  • Jihočeský kraj9,5 % · 41 prohlídek
  • ostatní57,7 % · 250 prohlídek

Barva

podíl z evidovaných vozidel

  • Modrá metalíza34,1 % · 28 vozidel
  • Zelená metalíza23,2 % · 19 vozidel
  • Červená metalíza12,2 % · 10 vozidel
  • Modrozel metalíza8,5 % · 7 vozidel
  • Modrá tmavá3,7 % · 3 vozidla
  • ostatní18,3 % · 15 vozidel

Co u tohoto ročníku eviduje registr

Tažné zařízení
40,7 %
evidováno u 37 vozů
Katalyzátor
20,9 %
evidováno u 19 vozů
Airbag
18,7 %
evidováno u 17 vozů
Klimatizace
11,0 %
evidováno u 10 vozů
Pohon na plyn
9,9 %
evidováno u 9 vozů
ABS
7,7 %
evidováno u 7 vozů

Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.

Emisní norma

Norma je v registru uvedena u 9,9 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.

EURO 2 · 88,9 %EURO 3 · 11,1 %

Co z toho plyne pro kupujícího

Ročník 1999 patří u Sereny k nadprůměrně spolehlivým. Plná způsobilost je o 1,7 procentního bodu nad průměrem modelu.

Jiné ročníky Nissanu Sereny

Proklepněte konkrétní Nissan Serenu 1999

Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.